Skocz do zawartości

KZAK kuchenka indukcyjna


Marcin5

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w niedługiej przyszłości będę zmuszony do kupna płyty indukcyjnej więc czas się zacząć interesować tematem. Co powinna mieć taka płyta, jakieś gadżety. Zasilanie na planie mieszkania mam opisane 3x230/400 jeśli ma to jakieś znaczenie. Wszelkie rady/porady mile widziane piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co powinna mieć taka płyta, jakieś gadżety. Zasilanie na planie

> mieszkania mam opisane 3x230/400 jeśli ma to jakieś znaczenie. Wszelkie rady/porady mile

> widziane

Płyty wykorzystują zwykle tylko 2 fazy, warto więc wyczaić na której fazie mamy podłączone gniazdo piekarnika i przy podłączaniu płyty właśnie tą pozostawić wolną.

Z funkcji użytkowych płyty dla mnie osobiście najważniejsza jest osobna regulacja każdego pola grzejnego za pomocą własnego "slidera". Czyli- 4 pola grzejne= 4 suwaki płynnej regulacji. Jeszcze dwa lata temu oznaczało to wybranie płyty firmy Electrolux (to również 3 modele Ikea), która miała płyty z takim rozwiązaniem. Chyba obecnie niewiele się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej, w niedługiej przyszłości będę zmuszony do kupna płyty indukcyjnej więc czas się zacząć

> interesować tematem. Co powinna mieć taka płyta, jakieś gadżety. Zasilanie na planie

> mieszkania mam opisane 3x230/400 jeśli ma to jakieś znaczenie. Wszelkie rady/porady mile

> widziane

Kup w Ikea są to płyty produkcji Elektroluxa lub Whirpoola ale z 5 letnią gwarancją.Co do funkcjonalności kolega powyżej opisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup w Ikea są to płyty produkcji Elektroluxa lub Whirpoola ale z 5 letnią gwarancją.

Dokładnie to Electrolux. Polecam z Ikea dwa modele:

TYDLIG

SMAKLIG

Osobiście mam odpowiednik modelu TYDLIG, ale sprzedawany bezpośrednio przez Electroluxa (w mojej mam funkcje Booster na każdym polu, w Tydlig tylko na dwóch). Po prostu wtedy było taniej- teraz kupiłbym pewnie w Ikea. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję wszystkim z rady , te kuchnie z ikei to można jakoś rozszyfrować jaki to jest odpowiednik

> Elektroluxa lub Whirpoola.

Electrolux częściej wprowadza własne nowe modele niż dla Ikea no i oczywiście ma ich więcej niż tych produkowanych dla Ikea.

Mogę podać najbardziej zbliżone modele.

Płytę TYDLIG można obecnie porównać do EHH46540FK Różnica polega na tym, że model z Ikea ma dwa pola grzejne wyposażone w funkcję "Booster" a model Electroluxa ma wszystkie cztery pola z tą funkcją.

Płyta SMAKLIG, to praktycznie odpowiednik EHI6540FOK Tutaj "Booster" jest na wszystkich polach w obu przypadkach.

To, że te płyty z Ikea są Electroluxa jest pewne- na płycie są umieszczone odpowiednie tabliczki znamionowe firmy Electrolux.

Jak widać optycznie jedyna różnica jest w samym szkle ceramicznym, moim zdaniem te z Ikea są znacznie ładniejsze. To szkło jest w 100% zamienne- Ikeowe pasuje do Electroluxów i odwrotnie, wiem, bo musiałem wymieniać szkło po przypadkowym stłuczeniu. clown.gif

Jak widzę obecnie płyty z Ikea są droższe od "odpowiedników" Electroluxa, ale wygrywają 5-letnią gwarancją.

Osobiście tej droższej (1999zł) w Ikea bym nie kupił- zbyt duża różnica w cenie, prawdziwy odpowiedni Electrolux kosztuje ok. 1550zł.

Ja polecam EHH46540FK Electroluxa. Chociaż nawet i mój nieprodukowany już model EHH6540FOK jest nadal dostępny.

To oczywiście pod warunkiem, że nie celujesz w modele szersze niż 60cm- takie są sporo droższe.

Weź też pod uwagę promocję Electroluxa- do 12.04 po zakupie płyty i piekarnika w MM lub Saturn można dostać do 400zł zwrotu na karcie płatniczej. Korzystałem z podobnej promocji w 2013r- to działa ok.gif A zwykle po zakończeniu takiej jednej promocji pojawia się wkrótce następna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płyty wykorzystują zwykle tylko 2 fazy, warto więc wyczaić na której fazie mamy podłączone gniazdo

> piekarnika i przy podłączaniu płyty właśnie tą pozostawić wolną.

> Z funkcji użytkowych płyty dla mnie osobiście najważniejsza jest osobna regulacja każdego pola

> grzejnego za pomocą własnego "slidera". Czyli- 4 pola grzejne= 4 suwaki płynnej regulacji.

> Jeszcze dwa lata temu oznaczało to wybranie płyty firmy Electrolux (to również 3 modele Ikea),

> która miała płyty z takim rozwiązaniem. Chyba obecnie niewiele się zmieniło.

Tylko 4 slidery mają wadę - jedno małe pole jest przesunięte. Generalnie przez 98% czasu użytkowania to nie ma znaczenia, ale jak się akurat robi na 4 polach to może przeszkadzać.

Nie dać się nabrać na jeden slider - to jest gorsze od przycisków +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Electrolux częściej wprowadza własne nowe modele niż dla Ikea no i oczywiście ma ich więcej niż

> tych produkowanych dla Ikea.

> Mogę podać najbardziej zbliżone modele.

> Płytę TYDLIG można obecnie porównać do EHH46540FK Różnica polega na tym, że model z Ikea ma dwa

> pola grzejne wyposażone w funkcję "Booster" a model Electroluxa ma wszystkie cztery pola z tą

> funkcją.

> Płyta SMAKLIG, to praktycznie odpowiednik EHI6540FOK Tutaj "Booster" jest na wszystkich polach w

> obu przypadkach.

> To, że te płyty z Ikea są Electroluxa jest pewne- na płycie są umieszczone odpowiednie tabliczki

> znamionowe firmy Electrolux.

> Jak widać optycznie jedyna różnica jest w samym szkle ceramicznym, moim zdaniem te z Ikea są

> znacznie ładniejsze. To szkło jest w 100% zamienne- Ikeowe pasuje do Electroluxów i odwrotnie,

> wiem, bo musiałem wymieniać szkło po przypadkowym stłuczeniu.

> Jak widzę obecnie płyty z Ikea są droższe od "odpowiedników" Electroluxa, ale wygrywają 5-letnią

> gwarancją.

> Osobiście tej droższej (1999zł) w Ikea bym nie kupił- zbyt duża różnica w cenie, prawdziwy

> odpowiedni Electrolux kosztuje ok. 1550zł.

> Ja polecam EHH46540FK Electroluxa. Chociaż nawet i mój nieprodukowany już model EHH6540FOK jest

> nadal dostępny.

> To oczywiście pod warunkiem, że nie celujesz w modele szersze niż 60cm- takie są sporo droższe.

> Weź też pod uwagę promocję Electroluxa- do 12.04 po zakupie płyty i piekarnika w MM lub Saturn

> można dostać do 400zł zwrotu na karcie płatniczej. Korzystałem z podobnej promocji w 2013r- to

> działa A zwykle po zakończeniu takiej jednej promocji pojawia się wkrótce następna.

Dziękuję za wszystkie porady wiem teraz czego szukać claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.