Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe do Clio IV, czy podejda od Clio III ?


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam i szukam i ciezko trafic cos w zamienniku do Clio IV. Rzucielem okiem na tarcze do Clio III i na pierwszy rzut oka nie roznia sie niczym oprocz srednicy (258mm vs 260mm). Czy to jest jedyna roznica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wrzuc vin to sprawdzimy

Po wpisaniu VINu na bank pokaze Ci, ze inne tarcze (258 vs. 260mm, wiec juz na starcie lipa), ale z tego co poszukalem w necie, to jest to jedyna roznica, wiec dla mnie te 2mm jest to pomijalna roznica w srednicy

288303765-30H1056-JPN_4.jpg

post-12172-14352529352889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile mozna zaoszczedzic na takiej rzezbie?

To nie chodzi o oszczedzenie, znajdzie mi tarcze do Clio IV Brembo lub ATE lub cos innego znanej firmy, watpie, wszedzie gdzie dzwonie maja jakie LPR i ASB czy cos w ten desen, a do Clio III jest do wyboru do koloru.

Chodzi o to, ze fabryczne tarcze i klocki to straszny szajs, ponizej cytat jednego z uzytkownikow forum Clio:

Quote:

Sam mam ten problem bo i tarcze i klocki to chyba z jakiegoś gównolitu są zrobione, pierwsze klocki 25kkm, drugie klocki 10kkm :thumbdown: i razem z drugimi tarcze -> porażka jakaś, a pyłu jak z kopalni.


u mojej mulher.gif jest to samo, pierwsze klocki przy 27kkm, drugie klocki wytrzymaly 12kkm i teraz widze juz, ze wraz z klockami musze wymienic jej tarcze, bo niewiele "miesa" zostalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dasz ten i vin czy nie ? bo tak to rozmawiamy o niczym... To ze Ty nie znalazles o niczym nie

> swiadczy...

aktualnie jestem w szpitalu i nie chce mi sie niepokoic mulher.gif, ale z tego co pamietam to jest to wozek z marca 2014, grandtour, 0,9TCe, tam jest tylko jeden typ tarcz na przod (tak jest w katalogach wielu hurtowni)

rozumiem, ze bez VINu nie potrafisz odnalezc tarcz hamulcowych do tego autka ?

mi bez VINu udalo sie ustalic, ze tarcza wg katalogu Renault ma symbol 402062212R, moze to Ci pomoze smile.gif i pasuje do ponizszych aut:

DACIA LOGAN II 1.2 (10/2012 -> )

DACIA LOGAN II 1.2 LPG (10/2012 -> )

DACIA LOGAN II 1.5 dCi (10/2012 -> )

DACIA LOGAN II TCe 90 (10/2012 -> )

DACIA LOGAN MCV II 1.2 (02/2013 -> )

DACIA LOGAN MCV II 1.2 LPG (02/2013 -> )

DACIA LOGAN MCV II 1.5 dCi (02/2013 -> )

DACIA LOGAN MCV II TCe 90 (02/2013 -> )

DACIA SANDERO II 1.5 dCi (01/2013 -> )

DACIA SANDERO II TCe 90 (01/2013 -> )

NISSAN LAUREL 2.0 Turbo (07/1990 -> 01/1993)

RENAULT CLIO Grandtour IV 1.5 dCi 90 (01/2013 -> )

RENAULT CLIO IV 0.9 TCe 90 (11/2012 -> )

RENAULT CLIO IV 1.2 16V (11/2012 -> )

RENAULT CLIO IV 1.5 dCi 75 (11/2012 -> )

RENAULT CLIO IV 1.5 dCi 90 (11/2012 -> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego dostaniesz je w zamienniku

Skoro oryginal wytrzymuje 40kkm, to nie chce wiedziec ile wytrzyma zamiennik A.B.S. czy LPR, a zamiennikow od Brembo czy ATE niestety nie widzialem w ofercie moich hurtowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat A.B.S'a bym sie nie bal bardzo przyzwoite tarcze, w dodatku w wielu referencjach pakuja

> tylko w swoje opakowania markowe produkty

myslisz, ze beda lepsze, anizeli te, ktory poszly na pierwszy montaz na linii produkcyjnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do MII, to było odnośnie tego, że nawet tanie zamienniki bywają lepszej jakości od oryginałów

do clio IV za duzego wyboru nie ma, dlatego chcialem wstawic tarcze od clio III, bo tam mamy szeroki wachlarz markowych zamiennikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.