Skocz do zawartości

Koszt przylacza gazowego ('wewnetrznego')?


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki moze byc orientacyjny koszt wykonania przylacza gazowego po stronie uzytkownika? Powiedzmy do wykopania 15m od skrzynki w granicy do domu, skrzynka na domu z zaworem i pozniej 3m rurki wewnatrz budynku (podejscie pod kociol CO)?

Koszt robocizny z materialami i wymaganymi przez gazownie probami szczelnosci, etc? Probuje sie dowiedziec, czy ktos nie probuje mnie bezczelnie oskubac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, ze piszesz na swoim przykladzie?

ok.gif

> Geodeta w to wliczony?

Nie pamiętam już, jak to się odbywało, ale z gazem mam trzy wpisy w wydatkach:

- projekt przyłacza 1.098 zł;

- rozliczenie przyłacza 1.890 zł (najpierw założyłem kasę, a potem dostałem zwrot pomniejszony o ww. kwotę);

- wspomniana instalacja wew. 2.600 zł

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pamiętam już, jak to się odbywało, ale z gazem mam trzy wpisy w wydatkach:

> - projekt przyłacza 1.098 zł;

> - rozliczenie przyłacza 1.890 zł (najpierw założyłem kasę, a potem dostałem zwrot pomniejszony o

> ww. kwotę);

> - wspomniana instalacja wew. 2.600 zł

Dzieki 20.GIF Metrow mniej wiecej miales tyle co podalem?

Wzialem jakas firme oficjalnie, czy ktos Ci fuche po pracy zrobil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki Metrow mniej wiecej miales tyle co podalem?

Budynek 10m od granicy działki, a przyłącza w drodze - tylko nie pamiętam, z której strony. Ale w sumie będzie kilkanaście mb. ok.gif

> Wzialem jakas firme oficjalnie, czy ktos Ci fuche po pracy zrobil?

Papierologię załatwiałem w Gaz Błonie, a jeden* z ich pracowników ma firmę instalatorską, z której skorzystałem. Nie kopałem się z koniem - wziałem wszystko u nich. grinser006.gif

* tzn. ja korzystałem z firmy jednego z pracowników, bo znając tę sitwę, to pewnie większość ma takie firmy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki moze byc orientacyjny koszt wykonania przylacza gazowego po stronie uzytkownika? Powiedzmy do

> wykopania 15m od skrzynki w granicy do domu, skrzynka na domu z zaworem i pozniej 3m rurki

> wewnatrz budynku (podejscie pod kociol CO)?

> Koszt robocizny z materialami i wymaganymi przez gazownie probami szczelnosci, etc? Probuje sie

> dowiedziec, czy ktos nie probuje mnie bezczelnie oskubac

Ja mialem coś ok 10m od kotłowni i 9m do kuchni + kilka metrów w środku.

o ile pamiętam to zapłaciłem 4000, była to dobra oferta, materiał + kopanie+zasypanie+szafka+badanie szczelności+podłącznie do tymczasowych butli 15m, projekt 900zł, 200zł za kierownika i odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budynek 10m od granicy działki, a przyłącza w drodze - tylko nie pamiętam, z której strony. Ale w

> sumie będzie kilkanaście mb.

> Papierologię załatwiałem w Gaz Błonie, a jeden* z ich pracowników ma firmę instalatorską, z której

> skorzystałem. Nie kopałem się z koniem - wziałem wszystko u nich.

> * tzn. ja korzystałem z firmy jednego z pracowników, bo znając tę sitwę, to pewnie większość ma

> takie firmy

Dokladnie sprawdzilem i mam 19m na zewnatrz i niech beda 2m wewnatrz domu. Za calosc koles mi krzyknal 4tys oslabiony.gif Tez ziomek co w gazowni pracuje, i tez mi sie kopac nie chce, jednak chyba przesadzil.. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki moze byc orientacyjny koszt wykonania przylacza gazowego po stronie uzytkownika?

U mnie w arkuszu stoi: "Instalacja kotłowni + akcesoria 2496,38 zł".

Obejmowało to przyłącze i montaż kotła, bojlera itp.

Tyle, że w 2003r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mialem coś ok 10m od kotłowni i 9m do kuchni + kilka metrów w środku.

> o ile pamiętam to zapłaciłem 4000, była to dobra oferta, materiał +

> kopanie+zasypanie+szafka+badanie szczelności+podłącznie do tymczasowych butli 15m, projekt

> 900zł, 200zł za kierownika i odbiór.

Ten projekt i kierownik to w tych 4tys czy dodatkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam razem z projektem budowlanym Z tym, ze mialem projekt indywidualny...

Tyle, ze do projekt indywidualnego niezbedny jest projektant z upranieniami budowlanymi (projektowanie). Natomiast gaz to inna branza i inne upranienia. Byc moze mozna wystapic razem, ale nie wiem czy tez nie jest to ryzykowne, bo jak np nie zrobisz instalacji gazowej to wtedy nie zakonczysz budowy hmm.gif.

Podobnie z kierownikiem budowy, inne branza, inne upranienia. Choc moze byc osoba, ktora ma oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miec architektoniczne i gazowe troche trudno raczej, ale mozliwe ze sa tacy multifachowcy.

Projekt mozesz fiuknac na wszystko razem, tyle ze kazdy projektant odpowiada za swoja czastke i wszyscy firmuja projekt budowlany w swoim zakresie swoimi papierami.

Co do oddania budynku do uzytku to jak to w zyciu bywa, jeden odda dom bez tego co reszta pozwolenia zawierala, a innemu sie nie uda.

PS. Ostatni przypadek z zycia. Facetowi nie chcieli przyjac budynku bez papierow na przylacze energetyczne, ktorego inwestorem nie byl on, a PGE (ponoc nie dalo sie wytlumaczyc tego). Dodam, ze wyjatkowo na zalicznikowy WLZ gosc mial pozwolenie. Inwestorem byl ktos troche bardziej kumaty od przecietnego budujacego, bo para sie mala deweloperka i kilka domkow na rok wypuszcza.

Bede sie z nim za tydzien widzial to zapytam jak wybrnal z tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie macie racje ok.gif Projekt i pozwolenie mam wspolne dla budynku i instalacji, projektanci branzowi tez oczywiscie osobni, ale wszystko razem 'spiete', jeden dziennik budowy, jedno pozowolenie, itp. Kierownika budowy zalatwi wykonawca, wiec faktycznie bedzie osobny wink.gif

Co do odbioru to i tak gazu potrzebuje i tak, wiec nie przewiduje takiej opcji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba faktycznie macie racje Projekt i pozwolenie mam wspolne dla budynku i instalacji,

> projektanci branzowi tez oczywiscie osobni, ale wszystko razem 'spiete', jeden dziennik

> budowy, jedno pozowolenie, itp. Kierownika budowy zalatwi wykonawca, wiec faktycznie bedzie

> osobny

> Co do odbioru to i tak gazu potrzebuje i tak, wiec nie przewiduje takiej opcji

A Ty sam nie gazem sie wlasnie parasz?

Czy z kims Cie pomylilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PS. Ostatni przypadek z zycia. Facetowi nie chcieli przyjac budynku bez papierow na przylacze

> energetyczne, ktorego inwestorem nie byl on, a PGE (ponoc nie dalo sie wytlumaczyc tego).

> Dodam, ze wyjatkowo na zalicznikowy WLZ gosc mial pozwolenie. Inwestorem byl ktos troche

> bardziej kumaty od przecietnego budujacego, bo para sie mala deweloperka i kilka domkow na rok

> wypuszcza.

> Bede sie z nim za tydzien widzial to zapytam jak wybrnal z tematu.

ale to oczywista oczywistość grinser006.gif, jednym z papierów które sie składa do PINB jest protokół odbioru przyłącza(y). Bez tego raczej nie przejdzie. Ja mam niegotowe przyłacze i jadę z tymczasowego z racji tego angryfire.gif RWE, które nie potrafi w 2 lata wybudować przyłacza na kilku metrach. Przyczepił się nadzór do tego, na szczęście załatwiała mi to babka co się tym od dawna zajmuje i wybroniła się, że dom powstał na miejscu starego gdzie było przyłącze i to tylko zmiana była. Tak bym nie mógł odebrać budynku angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba faktycznie macie racje Projekt i pozwolenie mam wspolne dla budynku i instalacji,

> projektanci branzowi tez oczywiscie osobni, ale wszystko razem 'spiete', jeden dziennik

> budowy, jedno pozowolenie, itp. Kierownika budowy zalatwi wykonawca, wiec faktycznie bedzie

> osobny

u mnie było rozprowadzenie w projekcie branżowym instalacji gazowej to kazali wykreślić.

> Co do odbioru to i tak gazu potrzebuje i tak, wiec nie przewiduje takiej opcji

Każdy jak buduje to potrzebuje, tyle, że to się może w czasie odleć u mnie pacany "budują" już dwa lata, te 20m "rurociągu". dlatego do odbioru budynku zgłosiłem, że ogrzewam budynek z butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to oczywista oczywistość , jednym z papierów które sie składa do PINB jest protokół odbioru

> przyłącza(y). Bez tego raczej nie przejdzie. Ja mam niegotowe przyłacze i jadę z tymczasowego

> z racji tego RWE, które nie potrafi w 2 lata wybudować przyłacza na kilku metrach.

> Przyczepił się nadzór do tego, na szczęście załatwiała mi to babka co się tym od dawna zajmuje

> i wybroniła się, że dom powstał na miejscu starego gdzie było przyłącze i to tylko zmiana

> była. Tak bym nie mógł odebrać budynku

W moim jezyku przylaczem w przypadku kablowego jest czesc sieci (np. kabel ze slupa do złącza) do zlacza gdzie masz licznik, czesc zalicznikowa nazywam WLZ-tem (i w tylku mam inne definicje choc je znam).

Skoro inwestorem, wlascicielem tej czesci byl/jest ZE (nie wnikam tez jakie papiery na budowe tego musial miec i co komu zglosil) to Ty na to zadnego papiera miec nie bedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim jezyku przylaczem w przypadku kablowego jest czesc sieci (np. kabel ze slupa do złącza) do

> zlacza gdzie masz licznik, czesc zalicznikowa nazywam WLZ-tem (i w tylku mam inne definicje

> choc je znam).

> Skoro inwestorem, wlascicielem tej czesci byl/jest ZE (nie wnikam tez jakie papiery na budowe tego

> musial miec i co komu zglosil) to Ty na to zadnego papiera miec nie bedziesz.

Z tego co wiem to ZE wystawia taki papier, że pryzłącze jest gotowe i odebrane u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Twoim rejonie moze tak

> Pewnie inspektor przejal ten zwyczaj

Z tego co się dowiedziałem to wygląda to tak, że budują przyłącze ja daje papiery z budowy i pomiarów mojej instalacji, odbierają to i wystawiają papier.

Nie mów mi proszę o moim regionie, bo mnie szlak trafia na to RWE angryfire.gifangryfire.gif.

Przed chwiłą zakończyłem z nimi rozmowę, pałuje się od kilku miesięcy nad zmianą taryfy, jak czytam fora, to inne firmy jak PGE, Enea normalnie traktują swoich klientów. Niestety w moim regionie jest RWE tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie było rozprowadzenie w projekcie branżowym instalacji gazowej to kazali wykreślić.

> Każdy jak buduje to potrzebuje, tyle, że to się może w czasie odleć u mnie pacany "budują" już dwa

> lata, te 20m "rurociągu". dlatego do odbioru budynku zgłosiłem, że ogrzewam budynek z butli.

Pech to pech...w umowie przylaczeniowej nie okreslili ile max moze im to zajac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.