Skocz do zawartości

Chevy Blazer


_sky_

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Generalnie od jakiegoś czasu szukam Jeep Grand Cherokee I.

Jednak dzisiaj wpadł mi w oko Chevy Blazer. I pytanie. Jak jest z częściami/serwisem do tego typa? Często się toto psuje?

Auto nie będzie służyło tylko weekendowo.

Celuję w rocznik około 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana Marcina zlosnik.gif

Miałem poprzednika modelu który szukasz, czyli Blazera S10 4.3, wątek jest tutaj.

Auto ma swój urok, ale okazało się zbyt delikatne jak na moje użytkowanie. Drugi raz bym nie kupił hehe.gif

Kup lepiej Jeepa, więcej ich jeździ jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczeń z Daihatsu Rocky wiem, że im mniej popularna marka, tym większe problemy z naprawami. I to nie dlatego, że nie ma części, bo w dobie Internetu mona kupić wszystko, albo ostatecznie szukać jakiś innych rozwiązań i kombinować z adaptacją podzespołów od innych aut. Ale to wszystko jest czasochłonne i chyba mechaniorom się nie chce dłubać, bo i tak mają co robić z innymi, popularnymi samochodami. Więc najłatwiej im powiedzieć: paaanie! nie ruszamy tego. Na szczęście ja znalazłem ludków, którzy ogarniali mi Rockyego, ale wiele razy spotykałem się właśnie ze słowami: Eeee... Daihatsu? Nie, nie ruszamy tego. I to nawet bez zajrzenia do auta. Nie bo nie.

Jedyny plus takiego auta to to, że przyciąga wzrok. Rocky na tle Jeepów i innych Patroli, których jest jak mrówków wzbudzał dość duże zainteresowanie. Często ludzie podchodzili, pytali co to za auto i takie tam. Z Blazerem pewnie podobnie by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Pana Marcina

Cześć Panie Bravus zlosnik.gif Dawno się nie widzieliśmy wink.gif

> Kup lepiej Jeepa, więcej ich jeździ jest w czym wybierać.

I słowo prawie stało się ciałem. Jadę w czwartek do Gdyni po Granda 4.0 '97 (limited) yay.gif

Dzisiaj obejrzał kolega kolegi (sam jakiś czas temu upalał XJta, to i wiedział na co się patrzeć itd) ok.gif

Auto, według niego, zadbane. To co było w ogłoszeniu - potwierdzone.

Czyli: jakaś tam delikatna wgniotka, maska zaczyna łapać burchle na samej krawędzi, spód zdrowy, mosty suche, płynnie zmienia biegi, reduktor działa poprawnie.

Do zrobienia: wymiana aku, siłownik szyby?

Auto serwisowane u tego samego mechanika, u którego serwisował "kolega kolegi" - opinię o tym mechaniku miał dobrą.

Tak więc auto klepnięte zlosnik.gif Już się nie mogę doczekać czwartku food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z doświadczeń z Daihatsu Rocky wiem, że im mniej popularna marka, tym większe problemy z naprawami.

Tego się właśnie obawiałem. Obecnie nie mam już potrzeby rozważania Chevyego, bo znalazł się grand grinser006.gif

> Jedyny plus takiego auta to to, że przyciąga wzrok. Rocky na tle Jeepów i innych Patroli, których

> jest jak mrówków wzbudzał dość duże zainteresowanie. Często ludzie podchodzili, pytali co to

> za auto i takie tam. Z Blazerem pewnie podobnie by było.

Też tak myślałem.

Teraz to ja kombinuję, z którym sąsiadem zamienić się na parkingu na miejsca hahaha.gif Grand troszku dłuższy od pikusia i nie będę miał jak trzymać motura przed autem, tak żeby nie utrudniać sąsiadom wjazdu/wyjazdu crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć Panie Bravus Dawno się nie widzieliśmy

> I słowo prawie stało się ciałem. Jadę w czwartek do Gdyni po Granda 4.0 '97 (limited)

Widzisz Panocku, będzie okazja na jakieś spotkanie. Przetestuje się przy okazji możliwości seryjnego GC. Później załapiesz bakcyla, jeszcze później zaczną się modyfikacje itp, itd, a na samym końcu przychodzi zwątpienie ( jak w przypadku mojej aktualnej sytuacji z terenówką zlosnik.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a samym końcu przychodzi zwątpienie ( jak w przypadku mojej aktualnej sytuacji z terenówką )

Dokładnie tak jest - jestem na etapie rozmyślań - sprzedać, zezłomować czy robić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wazne zeby sky byl tego swiadom

No to już jest świadom zlosnik.gif

Dla mnie nawet na standardowym wydechu te 6 garów robi wrażenie hehe.gif

Ale normalnie, kurka, będę miał dodatkową atrakcję w postaci przejażdżki pendolino hahaha.gif I coraz bardziej nie mogę się doczekać czwartku food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Motóra już miałem - nie zostałem fanem 2oo

Miałeś nie takiego motura old.gif

Służę swoim wink.gif Możemy się umówić i popróbujesz sił w "lekkim" terenie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.