Skocz do zawartości

Czas pracy i jazdy...


Mistrzu

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Jak długo mogę pracować bez przerwy np.: dla łatwego liczenia od rozpoczęcia dnia pracy, uwzględniając jazdę 4,5h + 4,5h w ciągu dnia pracy 13h?

Bo w tej chwili dla własnego spokoju (hmm niepokoju szefa...) robię tak:

5mn młotki- 4h jazdy- 15mn młotki na tankowanie- 5mn jazdy na parking - pauza 45mn. i jazda dalej.

Czy mogę zrobić tak?

5mn młotki- 4h25mn jazdy- 15mn młotki na tankowanie- 5mn jazdy na parking i pauza 45mn.

Chodzi mi o to jak długo mogę pracować tzn.: rozpoczynam dzień od sprawdzenie pojazdu (młotki) jazda na załadunek, załadunek, odjazd od rampy, przerwa 45mn.

Czy przerwę mam zrobić po 4,5h? czy też po jakim czasie?

spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to to, ale jak to się ma do rzeczywistości. W Polsce ITD wiadomo rozumie, ale ja jeżdżę na

> międzynarodówce. Czy za granicą te 6h pracy jest tak samo uznawane przez np.: BAG?

no przecież nie przekraczasz 6h pracy bez zrobienia przerwy , bo masz robić po 4,5 h przerwę wg aetr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem.

> Jak długo mogę pracować bez przerwy np.: dla łatwego liczenia od rozpoczęcia dnia pracy,

> uwzględniając jazdę 4,5h + 4,5h w ciągu dnia pracy 13h?

> Bo w tej chwili dla własnego spokoju (hmm niepokoju szefa...) robię tak:

> 5mn młotki- 4h jazdy- 15mn młotki na tankowanie- 5mn jazdy na parking - pauza 45mn. i jazda dalej.

> Czy mogę zrobić tak?

> 5mn młotki- 4h25mn jazdy- 15mn młotki na tankowanie- 5mn jazdy na parking i pauza 45mn.

> Chodzi mi o to jak długo mogę pracować tzn.: rozpoczynam dzień od sprawdzenie pojazdu (młotki)

> jazda na załadunek, załadunek, odjazd od rampy, przerwa 45mn.

> Czy przerwę mam zrobić po 4,5h? czy też po jakim czasie?

Możesz bez przerwy jechać 4,5h, pracować 6h.

Przerwa poniżej 15min liczona jest jako praca.

Jeśli nie pracujesz dłużej niż 9h to wystarczy Ci 30min przerwy w tym dniu (oczywiście, jeśli nie jechałeś dłużej, niż 4,5h), jeśli powyżej 9h to 45min.

Ja dziś np. zacząłem prace o 0645, od 0730 do 0800 okres dostępności, potem praca z jazdą do 0945 i 15min pauzy. O 1445 następne 15min pauzy i po drodze miałem jeszcze 30min okresu dostępności. Koniec pracy o 1615, zczytanie karty i zero błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cyfrowe tacho pokazuje prawde, nie ma co "slyszec" to widac

tylkotrzeba pamiętać, że cyfrowe tacho liczy tylko czas jazdy, nie liczy czasu pracy. Do tego wyzeruje czas jazdy jeśli zrobimy przerwy 3x15, albo 30 i potem 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do jazdy wliczany jest postój do 5min przy analogu i do 2min przy cyfrowym.

Na ostatnim szkoleniu instruktor mówił, że nowe VDO mają liczyć osobnokażdą minutę i do tego liczyć jako stan, w jakim znajdował się przez większość minuty-czyli jak zaparkujemy, i zahaczymy kolejną minutę o 10s, a potem już jest praca, to powinien tą rozpoczętą minutę zaliczyć jako praca, nie jazda. Na pytanie, czy w takim razie podczas pauzy mogę ruszyć kilka metrów, co zajmie mniej niż pół minuty nie potrafił odpowiedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ostatnim szkoleniu instruktor mówił, że nowe VDO mają liczyć osobnokażdą minutę i do tego liczyć

> jako stan, w jakim znajdował się przez większość minuty-czyli jak zaparkujemy, i zahaczymy

> kolejną minutę o 10s, a potem już jest praca, to powinien tą rozpoczętą minutę zaliczyć jako

> praca, nie jazda. Na pytanie, czy w takim razie podczas pauzy mogę ruszyć kilka metrów, co

> zajmie mniej niż pół minuty nie potrafił odpowiedzić.

W Atego mamy Actia i wkurza mnie że kilka krótkich przerw po 15 min zalicza jako pauzę screwy.gif i zeruje licznik. Ale zawsze można zrobić wydruk wtedy sprawa jest jasna. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki producent?

> Ja tylko raz jeździłem autem z innym tacho niż VDO i nie miałęm czasu się tym pobawić (to chyba był

> stonebrigde).

dobra, Tobie chodzilo o czas pracy (nie czas mlotkow) to to licza najnowsze wersje tacho zdaje sie z 2014/2015 i pokazuja na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylkotrzeba pamiętać, że cyfrowe tacho liczy tylko czas jazdy, nie liczy czasu pracy. Do tego

> wyzeruje czas jazdy jeśli zrobimy przerwy 3x15, albo 30 i potem 15.

Co to za tacho ? Siemens w renówkach zaliczy pauzę tylko 45 min lub 15 +30. Innej kombinacji nie zaliczy i nie wyzeruje czasu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tachograf jest tak ustawiony że domyślnie przełącza się na pauzę zamiast na pracę. Czasem

> zapominam przełączyć, zegar się wyzeruje i już nie wiem ile jechałem.

> Rzadko tym jeżdżę więc w sumie nie wnikam.

Podobnie jest z nawigacją. Jedzie kierowiec wg nawi , spytaj się gdzie jest a on nie wie. Spytaj się , którędy jechał , też nie wie , wg nawigacji ci powie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra, Tobie chodzilo o czas pracy (nie czas mlotkow) to to licza najnowsze wersje tacho zdaje sie

> z 2014/2015 i pokazuja na komputerze.

mnie uczono, że młotki to czas pracy, kółeczko (kierownica)-czas jazdy, łóżko, to pauza, a kwadracik to okres dostępności

piktogramy-aktywnosci.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra, Tobie chodzilo o czas pracy (nie czas mlotkow)

Czym się różni czas pracy od młotków ? ok , do pracy wlicza się też jazdę

to to licza najnowsze wersje tacho zdaje sie

> z 2014/2015 i pokazuja na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to za tacho ? Siemens w renówkach zaliczy pauzę tylko 45 min lub 15 +30. Innej kombinacji nie

> zaliczy i nie wyzeruje czasu jazdy.

no ja już jakisza czas nóką nie jeździłęm, najmłodszy był z 2012r (zarejestrowany w 2012r), wszędzie praktycznie spotykam VDO=siemens.

Teraz mamy dwie nowe cysterny na placu i tam jest stonebrigde, ale jechałem tym tylko raz.

SE5000-Exakt-Duo-img-press-release.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobnie jest z nawigacją. Jedzie kierowiec wg nawi , spytaj się gdzie jest a on nie wie. Spytaj

> się , którędy jechał , też nie wie , wg nawigacji ci powie

Nie jeżdżę sztywno 4:30/0:45/4:30 i strasznie mnie wkurza te zerowanie licznika. Czasem mam wrażenie że wystarczy suma 45min z kilku postojów i już licznik się zeruje. screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.