Skocz do zawartości

zakup auta od osoby prywatnej a faktura VAT


BoRuCh

Rekomendowane odpowiedzi

osoba prywatna pozbywa się auta, niestety tylko na umowę kupna sprzedaży, ja potrzebowałbym na to auto fakturę vat - da radę to jakoś obejść ?

przez komis ? czy jak ? potrzebuję auto do firmy, a oferowane które mi odpowiada jest od osoby prywatnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> osoba prywatna pozbywa się auta, niestety tylko na umowę kupna sprzedaży, ja potrzebowałbym na to

> auto fakturę vat - da radę to jakoś obejść ?

> przez komis ? czy jak ? potrzebuję auto do firmy, a oferowane które mi odpowiada jest od osoby

> prywatnej

No nawet jak znajdziesz, to będzie to raczej cena która masz + VAT + parę pln dla pośrednika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nawet jak znajdziesz, to będzie to raczej cena która masz + VAT + parę pln dla pośrednika

Pośrednik owszem, doliczy sobie conieco. Ale wystawi fakturę VAT marża, czyli bez VATu. Będzie drożej, a skutki podatkowe i księgowe jak od osoby fizycznej bez faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o vat mi chodzi

Jak chcesz z 23% VAT to kup nowe auto od dilera. Albo szukaj w firmach leasingowych. Inaczej marne szanse. Oczywiście wyjdzie drożej bo netto na fakturze będzie mniej więcej takie, jak od osoby "cywilnej" kwota na umowie.

> potrzebuję fakturę kosztową na ten tychczas

Jak może być VAT marża albo zw/np to pewnie znajdzie się chętny do pośredniczenia. Oczywiście nie za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz z 23% VAT to kup nowe auto od dilera. Albo szukaj w firmach leasingowych. Inaczej marne

> szanse.

Zgoda.

> Oczywiście wyjdzie drożej bo netto na fakturze będzie mniej więcej takie, jak od osoby

> "cywilnej" kwota na umowie.

Nieprawda.

> Jak może być VAT marża albo zw/np to pewnie znajdzie się chętny do pośredniczenia. Oczywiście nie

> za darmo.

Zapewne większość handlarzy "za dobrą flaszkę" i zwrot VATu od różnicy marży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprzedawałem swoje prywatne auto do firmy. załatwiłem przez komis na fakture Vat marża

moje skromne zdanie, teraz kupowanie samochodu "na firme" średnio się opłaca, a już napewno, jeśli chcemy sprzedać po 2-3 latach użytkowania

przy zakupie w najlepszym wypadku odliczymy 50% VAT, a przy sprzedaży musimy wystawić pełną fakturę 23% VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy zakupie w najlepszym wypadku odliczymy 50% VAT, a przy sprzedaży musimy wystawić pełną fakturę 23% VAT

Co dowodzi przyjazności i uczciwości naszego systemu podatkowego, ze szczególnym uwzględnieniem neutralności podatku VAT dla przedsiębiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy zakupie dostawczaka ?

Jeśli w grę wchodzi dostawczak to i jednorazowa amortyzacja może być możliwa.

Starannie policz, zanim zrobisz jakiś ruch.

Dodatkowo jeśli samochód sprzedawany na umowę k/s to można ponegocjować ze sprzedającym aby wpisać "troszkę" więcej na umowie i masz darmo większe koszty, a dla sprzedającego taki manewr jest neutralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.