Skocz do zawartości

Mercedes-Benz E 220


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

> Chodzi mi po głowie taki samochodzik

> Mam kilka pytań, jak z rdzą? Silnik? Skrzynia? Da się to bez problemu chipować?

> Czego się bać w takim aucie? Drogi serwis i utrzymanie?

> Tutaj egzemplarz który znalazłem blisko siebie ogłoszenie

W tych modelach rdza nie jest juz problemem,mogą byc jakies sladowe wypryski

Silnik standartowe 2.2cdi jak w sprinterach i vito,przebiegi 500tys.km bez problemu

Skrzynia sprawdzone pancerne 722.6,moze wystapic problem z konwerterem (regeneracja w dobrej firmie ok 1000zł)

Chip zamontujesz bez problemu,w swoim mam 3.2CDI z chipem carlssona na 240KM jezdzi bardzo fajnie

Problem może sprawiac pompa hamulcowa sbc ale sa firmy naprawiające lub mozna zrobic reset

Ogólnie auto b.fajnie,koszty na normalnym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tych modelach rdza nie jest juz problemem,mogą byc jakies sladowe wypryski

> Silnik standartowe 2.2cdi jak w sprinterach i vito,przebiegi 500tys.km bez problemu

> Skrzynia sprawdzone pancerne 722.6,moze wystapic problem z konwerterem (regeneracja w dobrej firmie

> ok 1000zł)

> Chip zamontujesz bez problemu,w swoim mam 3.2CDI z chipem carlssona na 240KM jezdzi bardzo fajnie

> Problem może sprawiac pompa hamulcowa sbc ale sa firmy naprawiające lub mozna zrobic reset

> Ogólnie auto b.fajnie,koszty na normalnym poziomie

bardzo dziękuje 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tych modelach rdza nie jest juz problemem,mogą byc jakies sladowe wypryski

> Silnik standartowe 2.2cdi jak w sprinterach i vito,przebiegi 500tys.km bez problemu

> Skrzynia sprawdzone pancerne 722.6,moze wystapic problem z konwerterem (regeneracja w dobrej firmie

> ok 1000zł)

> Chip zamontujesz bez problemu,w swoim mam 3.2CDI z chipem carlssona na 240KM jezdzi bardzo fajnie

> Problem może sprawiac pompa hamulcowa sbc ale sa firmy naprawiające lub mozna zrobic reset

> Ogólnie auto b.fajnie,koszty na normalnym poziomie

tak podpytam, ja chce kupic 320cdi w rklasie, z automatem 7 biegowym, ten 7gtronic jest trwaly?Jak ten silnik w ogole? Ten moj egzemplarz ma 80 tys km i kupiony w MB Polska. To 320 cdi ma jakies bolaczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy mial i sprzedal, mial ten problem ze skrzynia, potem jeszcze jakies 2 wieksze awarie,

> przestal ufac temu autu i zamienil na nowego civica...

Znajomy kupil nowego cruze disel,do 60 tys.km zrobil cały układ paliwowy,sprzedał i kupił uzywanego mercedesa w203 i jezdzi narazie bez problemów tylko co to wnosi do tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy kupil nowego cruze disel,do 60 tys.km zrobil cały układ paliwowy,sprzedał i kupił uzywanego

> mercedesa w203 i jezdzi narazie bez problemów tylko co to wnosi do tematu?

Ze koszty nie sa na normalnym poziomie, wiekszosc okres bezawaryjnosci ma juz za soba i trzeba co jakis czas cos wymienic, a to jest mercedes i niektore rzeczy sa drogie, chyba ze sie jezdzi 10kkm to moze sie tak tego nie zauwazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak podpytam, ja chce kupic 320cdi w rklasie, z automatem 7 biegowym, ten 7gtronic jest trwaly?Jak

> ten silnik w ogole? Ten moj egzemplarz ma 80 tys km i kupiony w MB Polska. To 320 cdi ma

> jakies bolaczki?

Odnosnie skrzyni nie jezdzilem wiec nie będe pisał zasłyszanych teori....

Silnik bardzo fajny,świetna kultura pracy jedyne co kojarze z wad to jakies wycieki które uszkadzają silniczek od kolektroa oraz same klapki w kolektorze,także często awarii ulega przekaźnik świec (ok 600 zł nowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze koszty nie sa na normalnym poziomie, wiekszosc okres bezawaryjnosci ma juz za soba i trzeba co

> jakis czas cos wymienic, a to jest mercedes i niektore rzeczy sa drogie, chyba ze sie jezdzi

> 10kkm to moze sie tak tego nie zauwazy

No ale co konkretnie jest drogie?regeneracja sprzegła za 1000zł gdzie kpl. dwumas do obojętnie jakiego auta kosztuje od 1.5tys.zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale co konkretnie jest drogie?regeneracja sprzegła za 1000zł gdzie kpl. dwumas do obojętnie

> jakiego auta kosztuje od 1.5tys.zł?

Ale co ty porownujesz regeneracje do nowych dwumasow? Juz byl taki jeden co turbo regeneruje od roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to że nawet w serwisie jako nowy konwerter dostajesz "regenerowany"

Regeneracja regeneracji nie rowna, pojawia sie ryzyko ktos zrobi dobrze albo zwali cos, chodzi tylko o to zeby kazdy mial swiadomosc, ze czasem cos trzeba bedzie dlubnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi po głowie taki samochodzik

> Mam kilka pytań, jak z rdzą? Silnik? Skrzynia? Da się to bez problemu chipować?

> Czego się bać w takim aucie? Drogi serwis i utrzymanie?

> Tutaj egzemplarz który znalazłem blisko siebie ogłoszenie

Ten egzemplarz ma zmienione zegary, także sprawdź dokładnie przebieg. Pozatym totalny golas, ale w tej cenie to niczego innego nie można się spodziewać.

Za to kolor najładniejszy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy mial i sprzedal, mial ten problem ze skrzynia, potem jeszcze jakies 2 wieksze awarie,

> przestal ufac temu autu i zamienil na nowego civica...

A ja mam przeciwwagę - moja rodzinka z Niemiec ma takie W211 od nowości (chyba od 2003, przebieg dzisiaj coś około 180kkm), co roku jeźdżą na ryby do Finlandii parę tys km za jednym zamachem i auto nigdy nie zawiodło.

Chętnie bym je odkupił ale wujek nie zamierza sprzedawać plus żona marudzi że to już stary trup no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi po głowie taki samochodzik

> Mam kilka pytań, jak z rdzą? Silnik? Skrzynia? Da się to bez problemu chipować?

> Czego się bać w takim aucie? Drogi serwis i utrzymanie?

> Tutaj egzemplarz który znalazłem blisko siebie ogłoszenie

tutaj masz ciekawy opis modelu - zalet i wad,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmienione zegary? Na nowsze?

> Ehh komis

Nie, na wersję z Classica - nie mają srebrnych obwódek a powinny bo to wersja Elegance.

Wiesz, ja bym nie skreślał od razu bo może był jakiś powód tej zmiany.

W MB można łatwo sprawdzić czy przebieg jest kręcony po podłączeniu do SD - jak chcesz to szczegóły na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, na wersję z Classica - nie mają srebrnych obwódek a powinny bo to wersja Elegance.

> Wiesz, ja bym nie skreślał od razu bo może był jakiś powód tej zmiany.

> W MB można łatwo sprawdzić czy przebieg jest kręcony po podłączeniu do SD - jak chcesz to szczegóły

> na priva.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam przeciwwagę - moja rodzinka z Niemiec ma takie W211 od nowości (chyba od 2003, przebieg

> dzisiaj coś około 180kkm), co roku jeźdżą na ryby do Finlandii parę tys km za jednym zamachem

> i auto nigdy nie zawiodło.

> Chętnie bym je odkupił ale wujek nie zamierza sprzedawać plus żona marudzi że to już stary trup

to tzw rodzyn ktory nawet po rodzinie nie chce byc sprzedany a co dopiero handlarzowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to tzw rodzyn ktory nawet po rodzinie nie chce byc sprzedany a co dopiero handlarzowi

Po prostu auto bez przygód plus regularny serwis= zaufanie.

Aha, nie licząc mojej c-klasy to wszystkie auta zostawiają u handlarza, tak jest prościej i wygodniej i nie ma ryzyka że ktoś się śmiertelnie obrazi że coś trzeba naprawić w 10 letnim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.