Skocz do zawartości

Zamiana wytłoczki Fix & Go na standardowe koło zapasowe


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie. Obecnie w aucie posiadam wytłoczkę zestawu naprawczego Fix & Go. Wytłoczka jest pusta, poprzedni właściciel pozostawił w niej jedynie ucho do holowania pojazdu. Szukałem na portalach aukcyjnych, ale dorwać kompletny zestaw Fix & Go jest raczej ciężko. Poza tym, nie wiem jak to się sprawdza w użytkowaniu. Póki co, zastanawiam się czy tej wytłoczki nie wyrzucić i zamiast niej dokupić sobie standardową wytłoczkę z oryginalnym kompletem klucz/lewarek itd. Czy będzie jakiś problem z realizacją? Czy pod obecną wytłoczką znajdę nagwintowany otwór pod śrubę dokręcającą koło z wytłoczką? Ktoś przerabiał ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jak w temacie. Obecnie w aucie posiadam wytłoczkę zestawu naprawczego Fix & Go. Wytłoczka jest

> pusta, poprzedni właściciel pozostawił w niej jedynie ucho do holowania pojazdu. Szukałem na

> portalach aukcyjnych, ale dorwać kompletny zestaw Fix & Go jest raczej ciężko.

Kliken 71745130, albo szukaj 60674133 albo kopnij się do ASO.

> Poza tym,

> nie wiem jak to się sprawdza w użytkowaniu. Póki co, zastanawiam się czy tej wytłoczki nie

> wyrzucić i zamiast niej dokupić sobie standardową wytłoczkę z oryginalnym kompletem

> klucz/lewarek itd. Czy będzie jakiś problem z realizacją? Czy pod obecną wytłoczką znajdę

> nagwintowany otwór pod śrubę dokręcającą koło z wytłoczką? Ktoś przerabiał ten temat?

A nie możesz podnieść tej wytłoczki i zobaczyć? Na 99,9% jest tam gwint, więc spokojnie kupisz dojazdówkę z kluczami od anglika.

Tu masz zestaw a tu masz kółko, oczywiście wszystko to znajdziesz taniej na najbliższym szrocie albo poszukaj na OLX.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem przed chwilą jak to wygląda u mnie. Jest rzeczywiście otwór gwintowany, który służy obecnie do dokręcenia plastikowej wytłoczki Fix & Go. Po wykręceniu śruby wytłoczka wychodzi bez problemu. Myślałem, że montowana jest ona na jakiś klej, a tu niespodzianka. Druga rzecz, od poprzedniego właściciela dostałem w komplecie koło zapasowe w rozmiarze 195/65/15. Ponoć są dwa rodzaje wytłoczek, jedna pod standardowe koło zapasowe, druga typowo pod dojazdówkę. W przypadku niewłaściwej wytłoczki powstaną nierówności na powierzchni bagażnika. Jak je rozróżnić na zdjęciu w ofertach? Z tego co wyczytałem, pod dojazdówkę wygląda tak:

o4tme0j72txy.jpg

Natomiast pod zwykłe koło tak:

9fv4vfidqmbj.jpg

Jak widać różnią się kołnierzem, który w przypadku dojazdówki zachodzi na oponę. Jeśli jest inaczej, prosiłbym o info smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli tak jak sądziłem Dzięki za pomoc. Jeszcze ostatnie pytanie na koniec - często na zdjęciach z

> ofert pojawia się wciśnięty w wytłoczkę podłużny, czerwony przedmiot. Co to jest?

ułatwiacz założenia koła - wkręca się to (ręcznie lekko) w miejsca na srubę i ułatwia to założenie koła na odpowienia pozycję smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ułatwiacz założenia koła - wkręca się to (ręcznie lekko) w miejsca na srubę i ułatwia to założenie

> koła na odpowienia pozycję

Dokładnie, jest to trzpień naprowadzający do alufelg, ze stalówkami nie ma tego problemu bo zwykłe trzpienie przechodzą przez stalówkę i je ładnie widać, przy alu jest trudniej. O ile w wulkanizacji nikt się tym nie bawi to w nocy, w deszczu, jak człowiek rzuca mięsem, może to ułatwić zadanie.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbyś był zainteresowany dojazdówką i wytłoczką, to pisz, może swoją sprzedam. Ja wożę zestaw

> mniejszy od Marei, bo mam lpg.

O to chodzi, że ja dojazdówki nie potrzebuję, bo mam normalne koło zapasowe 195/65/15. Zestaw pod takie koło już zakupiłem. Ale dzięki za ofertę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.