Skocz do zawartości

Pytanie za 3 punkty :) urząd


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich po świętach smile.gif

Chciałbym się Was doradzić w jednej sprawie otóż

Niecały rok temu sprzedałem ojcu swoje Punto , opłaciliśmy z ojcem urząd skarbowy , poinformowaliśmy ubezpieczalnie ja byłem w urzędzie iż pozbyłem się samochodu lecz nie zmienialiśmy tablic i dowodu rejestracyjnego ( w tych dokumentach są moje dane ) , teraz zakupiłem od ojca samochód spisaliśmy umowę wartość samochodu jest mniejsza niż tysiąc zł więc do urzędu skarbowego nie idę ale co z urzędem ( wydział komunikacji ) , mam ich informować iż zakupiłem z powrotem samochód czy nie ?

pozdrawiam

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Wszystkich po świętach

> Chciałbym się Was doradzić w jednej sprawie otóż

> Niecały rok temu sprzedałem ojcu swoje Punto , opłaciliśmy z ojcem urząd skarbowy ,

> poinformowaliśmy ubezpieczalnie ja byłem w urzędzie iż pozbyłem się samochodu lecz nie

> zmienialiśmy tablic i dowodu rejestracyjnego ( w tych dokumentach są moje dane ) , teraz

> zakupiłem od ojca samochód spisaliśmy umowę wartość samochodu jest mniejsza niż tysiąc zł więc

> do urzędu skarbowego nie idę ale co z urzędem ( wydział komunikacji ) , mam ich informować iż

> zakupiłem z powrotem samochód czy nie ?

> pozdrawiam

> Fatal

Chyba sam sobie odpowiedziałeś

Quote:

ja byłem w urzędzie iż pozbyłem się samochodu


skoro byłeś poinformować, że sprzedałeś, to u nich w dok jest ojciec, więc teraz gdy kupiłeś powinieneś również zgłosić, a właściwie to ojciec powinien zgłosić sprzedaż. Jeśli tego nie zrobicie nic wielkiego się nie stanie, oprócz tego, że w WK nie będzie się zgadzał właściciel z dowodem, przy kontroli policial.gif też będzie widoczny cały czas ojciec jako właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba sam sobie odpowiedziałeś Quote:

> ja byłem w urzędzie iż pozbyłem się samochodu

> skoro byłeś poinformować, że sprzedałeś, to u nich w dok jest ojciec, więc teraz gdy kupiłeś

> powinieneś również zgłosić, a właściwie to ojciec powinien zgłosić sprzedaż. Jeśli tego nie

> zrobicie nic wielkiego się nie stanie, oprócz tego, że w WK nie będzie się zgadzał właściciel

> z dowodem, przy kontroli też będzie widoczny cały czas ojciec jako właściciel.

Ale on też jest wpisany w dowód, bo nic nie było zmieniane rzekomo grinser006.gif

Na oko trzymać umowy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba sam sobie odpowiedziałeś Quote:

> ja byłem w urzędzie iż pozbyłem się samochodu

> skoro byłeś poinformować, że sprzedałeś, to u nich w dok jest ojciec, więc teraz gdy kupiłeś

> powinieneś również zgłosić, a właściwie to ojciec powinien zgłosić sprzedaż. Jeśli tego nie

> zrobicie nic wielkiego się nie stanie, oprócz tego, że w WK nie będzie się zgadzał właściciel

> z dowodem, przy kontroli też będzie widoczny cały czas ojciec jako właściciel.

no właśnie temat jest taki że w dowodzie są moje dane ( a nie ojca ) , także nie wiem czy mam iść do urzędu zgłosić że kupiłem czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie temat jest taki że w dowodzie są moje dane ( a nie ojca ) , także nie wiem czy mam iść

> do urzędu zgłosić że kupiłem czy nie?

Ja Cię doskonale zrozumiałem, dlatego napisałem, że dla porządku w WK powinieneś zgłosić zakup, a właściwie ojciec sprzedaż, wtedy Ty sprzedałeś-zgłoszono, kupiłeś-zgłoszono i wsio gra, a w dowodzie żadnego ruchu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobi dokładnie to samo co zrobiła jak Ty zgłaszałeś zbycie.

no właśnie nie , dzwoniłem do wydziału komunikacji i miła Pani poinformowała mnie iż musze uiścić opłatę 81 zł , a jak zgłosiłem zbycie pojazdu to dostałem pieczątke na umowę kupna sprzedaży i tyle , a tu mam płacić ? nie kumam za co Pani była troszkę niemiła i sobie darowałem dalszą rozmowę frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie nie , dzwoniłem do wydziału komunikacji i miła Pani poinformowała mnie iż musze uiścić

> opłatę 81 zł , a jak zgłosiłem zbycie pojazdu to dostałem pieczątke na umowę kupna sprzedaży i

> tyle , a tu mam płacić ? nie kumam za co Pani była troszkę niemiła i sobie darowałem dalszą

> rozmowę

Bo to nie Ty masz zgłosić teraz sprzedaż tylko ojciec.

Tak to jest jak sie niepotrzebnie kombinuje;

Jak sprzedaje / kupuje auto od ojca, siostry czyli auto zostaje w rodzinie to nic po za umową użyczenia nie robimy bo po co? Dopiero jak idzie w obce ręce; tym samym sprzedaje np 2 właściciel a nie 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to nie Ty masz zgłosić teraz sprzedaż tylko ojciec.

> Tak to jest jak sie niepotrzebnie kombinuje;

> Jak sprzedaje / kupuje auto od ojca, siostry czyli auto zostaje w rodzinie to nic po za umową

> użyczenia nie robimy bo po co? Dopiero jak idzie w obce ręce; tym samym sprzedaje np 2

> właściciel a nie 4.

no ale ja mam zgłosić że kupiłem smile.gif

Nic wybiore się do wydziału i zapłace te 81 zł smile.gif tylko te kolejki mnie załamują frown.gif

pozdrawiam

fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale ja mam zgłosić że kupiłem

> Nic wybiore się do wydziału i zapłace te 81 zł tylko te kolejki mnie załamują

> pozdrawiam

> fatal

Ale czemu masz zgłosić?Ojciec niech sprzedaż zgłosi i będzie wsio ok na moją logikę, logika urzędnicza skasuje za co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale ja mam zgłosić że kupiłem

> Nic wybiore się do wydziału i zapłace te 81 zł tylko te kolejki mnie załamują

> pozdrawiam

> fatal

Te 81 zł to pewnie wymiana dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale czemu masz zgłosić?Ojciec niech sprzedaż zgłosi i będzie wsio ok na moją logikę, logika

> urzędnicza skasuje za co?

Ale Ojciec nie zgłosił w wydziale że kupił , a teraz zgłosi że sprzedał ? czegoś tu nie kumie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Ojciec nie zgłosił w wydziale że kupił , a teraz zgłosi że sprzedał ? czegoś tu nie kumie

Ale Ty zgłosiłeś że sprzedałeś, WK sobie odnotował nowego właściciela (powinien odnotować), więc teraz jak ojciec zgłosi że sprzedał, to sytuacja zatoczy koło i będzie taka jak pierwotnie ileś czasu temu, zgadza się czy nie?Poza tym to sprzedąjacy ma obowiązek zgłoszenia a nie kupujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec idzie i zgłasza sprzedaż - WK odnotuje gratisowo

TY idziesz albo nie idziesz zgłosić zakup - jesli idziesz to płacisz 81zł za nowy dowód, jeśli nie idziesz to gratis.

Pamiętaj, że przy dalszej odsprzedaży jeśli nie zmineisz DR to musisz kupującemu dać poprzednie umowy K-S żeby WK miało ciągłość historii.

893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec idzie i zgłasza sprzedaż - WK odnotuje gratisowo

> TY idziesz albo nie idziesz zgłosić zakup - jesli idziesz to płacisz 81zł za nowy dowód, jeśli nie

> idziesz to gratis.

> Pamiętaj, że przy dalszej odsprzedaży jeśli nie zmineisz DR to musisz kupującemu dać poprzednie

> umowy K-S żeby WK miało ciągłość historii.

Następnym kupującym bedzie mój ojciec smile.gif , a pózniej to szrot także spoko smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Ty zgłosiłeś że sprzedałeś, WK sobie odnotował nowego właściciela (powinien odnotować), więc

> teraz jak ojciec zgłosi że sprzedał, to sytuacja zatoczy koło i będzie taka jak pierwotnie

> ileś czasu temu, zgadza się czy nie?Poza tym to sprzedąjacy ma obowiązek zgłoszenia a nie

> kupujący.

Ok powiem ojcu nich idzie smile.gif , a ja wtedy nie muszę iść i płacić 81 zł , z jednej strony to sie opłaca smile.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Następnym kupującym bedzie mój ojciec , a pózniej to szrot także spoko

kombinujecie jak para koni pod górę... za chwile Wam ktoś przetrzepie te umowy za 'czynności pozorne'

Sprzedałeś - zgłosiłeś zbycie - ojciec nie przerejestrował... - odkupiłeś - ojciec zgłasza zbycie - przerejestrowujesz.

Utnijcie wreszcie tą durną spiralę bo się sami zapętlicie w dziadostwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.