Skocz do zawartości

Temperatura tarcz hamulcowych


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po generalnym remoncie układu hamulcowego pojechałem na tor podocierać tarcze i klocki - po 4 ostrzejszych okrążeniach jak skuteczność hamowania zaczęła się normalizować zmierzyłem temperaturę tarcz , klocków i zacisków - trochę byłem zaskoczony wynikami pomiarów. Zagadka - kto zgadnie ile wyszło na przodzie a ile na tyle.

Auto Citroen Xsara VTR, części układu hamulcowego z dolnej części półki premium.

Ps. Robił ktoś takie pomiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego nie trzeba mierzyć. Ocenia się po kolorze.

> jakiś tekst

> Nigdy nie przekroczyłem 500st.C na postoju już po jeździe ale ja nie dotykam hamulca.

Ale do 500 stopni nie odróżnisz czy 300 czy 400, a 500 raczej w cywilnym samochodzie trudne do przekroczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj po generalnym remoncie układu hamulcowego pojechałem na tor podocierać tarcze i klocki - po

> 4 ostrzejszych okrążeniach jak skuteczność hamowania zaczęła się normalizować zmierzyłem

> temperaturę tarcz , klocków i zacisków - trochę byłem zaskoczony wynikami pomiarów. Zagadka -

> kto zgadnie ile wyszło na przodzie a ile na tyle.

> Auto Citroen Xsara VTR, części układu hamulcowego z dolnej części półki premium.

> Ps. Robił ktoś takie pomiary?

Hmm, masz świadomość że nie prawidłowo docierałeś klocki ?

Pochwal się jeszcze jakie temp. miałeś.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, masz świadomość że nie prawidłowo docierałeś klocki ?

Spokojnie - nie pojechałem drzeć klocków i tarcz zaraz po zamontowaniu - trochę je najpierw delikatnie przetarłem na drodze.

> Pochwal się jeszcze jakie temp. miałeś.

Przód tarcze 350 stopni, klocki 400, tył skromne 180 stopni.

> Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spokojnie - nie pojechałem drzeć klocków i tarcz zaraz po zamontowaniu - trochę je najpierw

> delikatnie przetarłem na drodze.

Jak wcześniej dotarłeś to ok.

Z ciekawości jaki zestaw założyłeś ?

Wtedy pogadamy o temp. smile.gif

> Przód tarcze 350 stopni, klocki 400, tył skromne 180 stopni.

> > Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wcześniej dotarłeś to ok.

> Z ciekawości jaki zestaw założyłeś ?

> Wtedy pogadamy o temp.

> > > Pozdro.

Tarcze EBC Standard, klocki EBC Red Stuff Dorwałem dobry kontakt na gościa z EBC to brałem wszystko od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na priv daj namiarty moze do swoje padaki cos kupie

Kontakt jest przez znajomego z Gdyni na repa w D. 2 miechy czekałem na bambetle ale kosztowały mnie jakieś 40% ceny w PL. Napisz co i do czego potrzebujesz to podeślę dalej i jak odpowie to dam Ci znać jakie są szanse i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.