Skocz do zawartości

Problem ze sprzęgłem


lorak06073

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Posiadam Fiata Stilo 1.9 JTD 115 KM z 2002 roku. Problem polega na tym, że jadąc autem zauważyłem problem z pedałem sprzęgła a mianowicie przy naciśnięciu go występuje bardzo luźne przejście na około 5 cm później natomiast wchodzi dość ciężko. Dość wolno również odbija, jednak nie zapada sie. Pedał sprzęgła chodzi identycznie na włączonym jak i na wyłączonym silniku natomiast prędzej na odpalonym chodził zdecydowanie płynniej. Przez pewien czas towarzyszyło również temu bardzo ciężkie wbijanie biegów które jednak z czasem ustały. Zrobiłem dziś 70 km w drodze powrotnej do domu i biegi wchodziły płynnie. Znajomy mówił, że możliwe iż pompa siadła.

Drugim małym problemem jest to, iż jadąc ostatnio około 140 km/h wcisnąłem pedał do podłogi i wyskoczył dosłownie na sekundę komunikat Engine Fault i czerwona ikonka silnika. Od tamtej pory nie ma żadnego problemu. Samochód przyspiesza dosłownie jak torpeda chociaż czasem łąpie takie muły i ciągnie dopiero od 2300 obr/min:P

Proszę was o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich forumowiczów.

> Posiadam Fiata Stilo 1.9 JTD 115 KM z 2002 roku. Problem polega na tym

1. Wymienić płyn hamulcowy w układzie sprzęgła i odpowietrzyć a jak nie pomoże to wymienić wysprzęglik

2. Wina zawóru OVB lub EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziś zmieniliśmy płyn i odpowietrzyliśmy sprzęgło jednak dalej jest taki jałowy luz na pedale sprzęgła około kilku cm. Dodam jeszcze, że luz nasila się w mieście gdzie często używa sie sprzęgła i występują lekkie problemy przy wrzucaniu biegów. W trasie natomiast takie problemy nie występują. Możliwe, że pompka sprzęgła domaga sie wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie wysprzęglika.

To coś jest nazwane wysprzęglikiem:

http://www.iparts.pl/czesc/wysprzeglik-centralny-sprzegla,fiat,stilo-192-2001-10-2010-11,1-9-jtd-192_xe1a-115km,35-4787-16057-100237-0-161-pjq117.html

i to też jest nazwane wysprzęglikiem: http://allegro.pl/wysprzeglik-silownik-sprzegla-fiat-stilo-500-pompa-i5077941172.html

chciałbym się zapytać gdzie te czesci się znajdują w aucie i która mogła sie zepsuć według moich objawów które opisałem wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy kolego jaka masz wersje sprzegla, czy wysprzeglik jest na skrzyni, czy razem z łozyskiem oporowym sprzrgla, latwo to spradzic bo ten co mocowany na skrzyni widac i to jest ten drugi link.

Ps, jezeli wysprzeglik jest zepsuty to:

1. wewnetrzny nie trzyma plynu i widac wycieki miedzy skrzynia a silnikiem od dolu.

2. jezeli jest na skrzyni to widac wycieki , dot 4 na skrzyni biegow

jezeli pompka jest KO a raczej mozliwe ze tak, to kup valeo cos kolo 120 - 150 zl

inne zamienniki sa slabe, natomiast valeo to oryginal i bedzie znow na jakie 200.000 tysi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to zalezy kolego jaka masz wersje sprzegla, czy wysprzeglik jest na skrzyni, czy razem z łozyskiem

> oporowym sprzrgla, latwo to spradzic bo ten co mocowany na skrzyni widac i to jest ten drugi

> link.

Zauwazyłem a raczej nie zauwazyłem wysprzęglika na skrzyni grinser006.gif czyli w mojej wersji występuje wysprzęglik z łozyskiem oporowym wewnatrz skrzyni.

> Ps, jezeli wysprzeglik jest zepsuty to:

> 1. wewnetrzny nie trzyma plynu i widac wycieki miedzy skrzynia a silnikiem od dolu.

Terez nie zobacze wycieku bo podczas odpowietrzania poleciało nam troche płynu. Ale jak sięgam pamięcią wycieków nie widziałem. Poza tym jeżeli piszesz o wycieku to czy nie powinno ubywac płynu w zbiorniczku. U mnie jest idealny poziom. nie opada nawet o milimetr.

> jezeli pompka jest KO a raczej mozliwe ze tak, to kup valeo cos kolo 120 - 150 zl

> inne zamienniki sa slabe, natomiast valeo to oryginal i bedzie znow na jakie 200.000 tysi

Dzięki za radę. Jeżeli poleciała pompka to tak zrobię smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.