Skocz do zawartości

Zła praca po przeskoczeniu rozrządu 1.2 12V


andre1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam opisuje problem na ogólnym, ponieważ jestem ciekawy czy ktos z Motokącikówców miał podobną sytuację ze swoim silnikiem

Po nie wielkim przeskoczeniu rozrządu silnik pracuje tragicznie,odpala z gazem w podłodze (tylko), wkręca się na obroty tylko jak mu się łagodnie dodaje gazu, a po gwałtownym dodaniu gazu przykładając rękę do przepustnicy czuć wydmuchiwane powietrze i mocne buczenie.

Po zakręceniu korka wlewu oleju gdy pracuje na wolnych obrotach silnik gaśnie (jak na filmie)

Cały czas wypadają zapłony, i oczywiście wrażenie jak by nie chodził na jeden cylinder, czy może być to wina uszkodzonych zaworów ? (teoretycznie mogą się nie domykać ale czy wtedy by pracował tak w ogóle) ?

Co jeszcze można sprawdzić ? /cewki/świece sprawdzone - są OK

Silnik to 1.2 12V AZQ montowany w skodzie Fabi, Vw Polo, Seacie Ibizie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Miałem tak samo, objawy z silnikiem jak u Ciebie przy przebiegu 97tyś.

Rano zadzwonił mechanik, że trzeba szukać silnika. Tel na drugi dzień rano, że znaleźli. U mnie problem był gdzieś w elektryce niewiem.gif, podobno błahostka.

Dokładne informacje mogę mieć w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam opisuje problem na ogólnym, ponieważ jestem ciekawy czy ktos z Motokącikówców miał podobną

> sytuację ze swoim silnikiem

> --------> FILM

Podobną-niepodobną...Przestawiony rozrząd po zgonie rolki napinającej - po ustawieniu na starym pasku z założonym napinaczem silnik odpalił bez problemu z trzema krzywymi zaworami-więc może taki silnik działać grinser006.gif Silnik TU1 od peugeota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest kolizyjny. Wiec albo krzywe zawory albo tez jest mozliwosc przestawienia sie krzywek walka rozdzadu wglezem osi i przestawione sa fazy na walka h rozrzadu. Mialem takie przypadki w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pomiar ciśnienia sprężania, i głowicę od razu trzeba zrzucać, no chyba że najpierw kapę (która jest z wałkami) i to sprawdzać na sam początek, tak jak kolego mówisz ale jest sens? bo wygląda na to że 99% zawory dostały

a kolego z pogiętym zaworem pracował Ci podobnie ? ile zaworów było uszkodzonych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Badania zostały przeprowadzone w celu upewnienia się i piszę o rezultatach, przy przeskoczeniu

> rozrządu musiały zostać zawory po prostu uszkodzone.

Przy tylu próbach uruchomienia prawdopodobnie poczyniłeś jeszcze większe szkody w silniku, niż były na początku. Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli pomiar ciśnienia sprężania, i głowicę od razu trzeba zrzucać, no chyba że najpierw kapę

> (która jest z wałkami) i to sprawdzać na sam początek, tak jak kolego mówisz ale jest sens? bo

> wygląda na to że 99% zawory dostały

> a kolego z pogiętym zaworem pracował Ci podobnie ? ile zaworów było uszkodzonych ?

Moga byc uszkodzone wzystkie zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy tylu próbach uruchomienia prawdopodobnie poczyniłeś jeszcze większe szkody w silniku, niż były

> na początku. Obym się mylił.

Spokojnie nie ma tragedii, tak jak mówiłem odpalać odpala więc jest nadzieja, że nie wszystkie zawory zostały uszkodzone smile.gif

btw. o jakich szkodach większych kolego mówisz ? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.