Skocz do zawartości

Budowlancy


Bolo_3M

Rekomendowane odpowiedzi

> Kupilibyście taki dom ??

Z mijającymi się z prawdą nie robiłbym interesów ("5-pokojowy... pokrycie dachowe dachówka").

Generalnie dom, to cena nie różni się specjalnie gotowca z marketu od szytego na miarę. Więc wolałbym budowany pod moje potrzeby i pomysły. Chciałbym też patrzeć na ręce, czy faktycznie fundament tak zaizolowany, jak miał być itd.

Do tego IMO za mały garaż i za dużo miejsca marnuje się na "komunikację".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pytasz o co? Czy warto kupować dom w stanie surowym? O bryłę, rozkład pomieszczeń? Jakość wykonania tego co już jest? Przecież tutaj nikt Ci tego nie wywróży zlosnik.gif Stan prawny trzeba dobrze sprawdzić, możliwości dociągnięcia mediów (jeżeli jeszcze nie ma), jakość i sposób wykonania tego co jest z kimś kto się na tym zna (nawet jakby mu trzeba drogo za to zapłacić). Jeżeli wszystko jest OK, to zastanowić się, czy taki dom Ci pasuje, oszacować koszt dokończenia i brać albo nie brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupilibyście taki dom ??

> http://otodom.pl/super-okazja-dom-w-nowych-belicach-id36588562.html

Weź jakiegoś speca od budownictwa - np. inspektora i niech to obejrzy, oceni wykonanie.

No i najważniejsze sprawdź wszelkie papiery - pozwolenia, uzgodnienia, MPZP, dostępność mediów itp.

Warto podpytać miejscowych.

Cena z działką, czy za sam dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z mijającymi się z prawdą nie robiłbym interesów ("5-pokojowy... pokrycie dachowe dachówka").

> Generalnie dom, to cena nie różni się specjalnie gotowca z marketu od szytego na miarę. Więc

> wolałbym budowany pod moje potrzeby i pomysły. Chciałbym też patrzeć na ręce, czy faktycznie

> fundament tak zaizolowany, jak miał być itd.

> Do tego IMO za mały garaż i za dużo miejsca marnuje się na "komunikację".

Budowales kiedys dom? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź jakiegoś speca od budownictwa - np. inspektora i niech to obejrzy, oceni wykonanie.

> No i najważniejsze sprawdź wszelkie papiery - pozwolenia, uzgodnienia, MPZP, dostępność mediów itp.

> Warto podpytać miejscowych.

> Cena z działką, czy za sam dom?

no to trza tak bedzie podejsc do sprawy cena jest z dzialka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale pytasz o co? Czy warto kupować dom w stanie surowym? O bryłę, rozkład pomieszczeń? Jakość

> wykonania tego co już jest? Przecież tutaj nikt Ci tego nie wywróży Stan prawny trzeba

> dobrze sprawdzić, możliwości dociągnięcia mediów (jeżeli jeszcze nie ma), jakość i sposób

> wykonania tego co jest z kimś kto się na tym zna (nawet jakby mu trzeba drogo za to zapłacić).

> Jeżeli wszystko jest OK, to zastanowić się, czy taki dom Ci pasuje, oszacować koszt

> dokończenia i brać albo nie brać

pytam sie czy warto koupic taki dom w takim stanie rozklad pomieszczen akurat mi odpowiada smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z mijającymi się z prawdą nie robiłbym interesów ("5-pokojowy... pokrycie dachowe dachówka").

> Generalnie dom, to cena nie różni się specjalnie gotowca z marketu od szytego na miarę. Więc

> wolałbym budowany pod moje potrzeby i pomysły. Chciałbym też patrzeć na ręce, czy faktycznie

> fundament tak zaizolowany, jak miał być itd.

> Do tego IMO za mały garaż i za dużo miejsca marnuje się na "komunikację".

akurat to na moje potrzeby mi pasuje taki domek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ... bo widać jak jest mocno zadołowany ... przy wiekszych ulewach pływasz

bez przesady. Teren lekko pochyły, więc woda przypłynie i popłynie dalej. Piwnicy nie ma, więc nie ma co zalać. Chociaż fundament mógłby być 20cm wyższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.