Skocz do zawartości

Co zrobić z kolorem desek tarasowych


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Położyłem trzy lata temu deskę tarasową. Oryginalnie była w takim kolorze jak deska z której teraz zbudowałem donicę. Niestety, coś mnie podkusiło, żeby przy olejowaniu zabarwić je na kolor. Kupiłem jakiś koszmarnie drogi olej o barwie teaku (miał być ładny złoty kolor) i wyszło cholerstwo ciemnobrązowe. Nie podoba mi się to, ale czy jest szansa to zmienić ? Najgorzej, że nie ma jasnego oleju do drewna, jest bezbarwny - wszystkie pozostałe przyciemniają.

288397776-IMG_2734.jpg

post-21394-14352530401793_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzialem Twoje fotki na HP i wlasnie mialem watek zakladac o tym czym nalezy zabezpieczac drewno

> zeby utrzymywalo swoj naturalny kolor, a Ciebie podac jako przyklad Myslalem, ze niczym nie

> zabezpieczyles tych desek tarasowych i same tak pociemnialy...

no to masz efekt hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Położyłem trzy lata temu deskę tarasową. Oryginalnie była w takim kolorze jak deska z której teraz

> zbudowałem donicę. Niestety, coś mnie podkusiło, żeby przy olejowaniu zabarwić je na kolor.

> Kupiłem jakiś koszmarnie drogi olej o barwie teaku (miał być ładny złoty kolor) i wyszło

> cholerstwo ciemnobrązowe. Nie podoba mi się to, ale czy jest szansa to zmienić ? Najgorzej, że

> nie ma jasnego oleju do drewna, jest bezbarwny - wszystkie pozostałe przyciemniają.

o właśnie o tym napisałem w sąsiednim wątku... mam altanke sosnową i wiadomo że z czasem sciemnieje, więc zanim to nastąpi chciałbym pomalować właśnie na taki kolorek jak pokazałeś i niech sobie ciemnieje ale odcieniem tzw. 'teaku naturalnego" stąd moje pytanie o próbki bo skoro na wzornikach tenże teak naturalny wygląda na jednej tak jak bym chciał a na drugim już jak machoń no to bądź mądry jak wyjdzie w realu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stąd moje pytanie o próbki bo

> skoro na wzornikach tenże teak naturalny wygląda na jednej tak jak bym chciał a na drugim już

> jak machoń no to bądź mądry jak wyjdzie w realu...

Kolor finalny zależy od twardości drewna: twarde barwi się słabo, miękkie dużo łatwiej.

Można by spróbować zmienić kolor traktując drewno bejcą, a następnie olejem bezbarwnym, ale i w tym przypadku efekt będzie taki, że olejowanie ściemni odcień tak samo, jak pomalowanie bejcowanego drewna lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Położyłem trzy lata temu deskę tarasową.

> Oryginalnie była w takim kolorze jak deska z której teraz

> zbudowałem donicę.

> Niestety, coś mnie podkusiło, żeby przy olejowaniu zabarwić je na kolor.

> Nie podoba mi się to, ale czy jest szansa to zmienić ?

Teraz to pozostaje chyba zaakceptować konsekwencje swoich poczynań... grinser006.gif

Nie wiem, czy piaskowanie cokolwiek pomoże, na pewno zmieni fakturę drewna, koloru raczej nie zmienisz inaczej, niż przez położenie nowych desek.

W akcie rozpaczy i desperacji można by użyć farby kryjącej do drewna, ale w miejscach narażonych na ścieranie, w wyniku eksploatacji znów będą wyzierać ciemne elementy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Położyłem trzy lata temu deskę tarasową. Oryginalnie była w takim kolorze jak deska z której teraz

> zbudowałem donicę. Niestety, coś mnie podkusiło, żeby przy olejowaniu zabarwić je na kolor.

> Kupiłem jakiś koszmarnie drogi olej o barwie teaku (miał być ładny złoty kolor) i wyszło

> cholerstwo ciemnobrązowe. Nie podoba mi się to, ale czy jest szansa to zmienić ? Najgorzej, że

> nie ma jasnego oleju do drewna, jest bezbarwny - wszystkie pozostałe przyciemniają.

poczytaj na muratorze itp. w watkach o olejowaniu - powtarza sie to pytanie czesto, ale nigdy nie czytalem odpowiedzi. Probowales karcherem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.