Skocz do zawartości

Zbiornik LPG 90 litrów do SEICENTO


Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś z was butlę 90l w Seicento?? grinser006.gif

Coś takiego:

http://allegro.pl/butla-zbiornik-lpg-walec-360-90-973mm-wielkopolska-i5332740740.html

Bagażnika i tak nie używam bo wszystko wożę w środku a ponad 1000km na jednym zbiorniku kusi żeby nie tankować tak często jak teraz cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większa gleba z tyłu to się z przodu gwint skręci niżej

Taki 90L to przesada do seicento, takie butle to się dawało do poloneza trucka na pake, albo jakieś duże kombi. Trochę miejsca w bagażniku sie przyda. Ja mam 55L w astrze i starcza mi na 500-550km zbiornik, i kupa gratów w bagażniku przy okazji bo mam małe mieszkanko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki 90L to przesada do seicento, takie butle to się dawało do poloneza trucka na pake, albo jakieś

> duże kombi. Trochę miejsca w bagażniku sie przyda. Ja mam 55L w astrze i starcza mi na

> 500-550km zbiornik, i kupa gratów w bagażniku przy okazji bo mam małe mieszkanko

obecnie mam jakieś tam car audio które zajmuje cały bagażnik i dla tego większej różnicy mi to nie zrobi.

Butlę muszę wymienić przed przeglądem w czerwcu i tak sobie gdybam bo teraz na butli 30l robię 360-400 km w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obecnie mam jakieś tam car audio które zajmuje cały bagażnik i dla tego większej różnicy mi to nie

> zrobi.

> Butlę muszę wymienić przed przeglądem w czerwcu i tak sobie gdybam bo teraz na butli 30l robię

> 360-400 km w trasie

to mało? W polsce NAPEWNO jedny ciągiem tego nie robisz, wieć jak staniesz odlać sięi/lub rozprostować to w tych czasie możesz zalać gazu.

P.S. a CA gdzie wówczas wrzucisz? Na dach???

Daj se siana, załóż normalnie w koło jak biały człowiek i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miał ktoś z was butlę 90l w Seicento??

> Coś takiego:

> http://allegro.pl/butla-zbiornik-lpg-walec-360-90-973mm-wielkopolska-i5332740740.html

> Bagażnika i tak nie używam bo wszystko wożę w środku a ponad 1000km na jednym zbiorniku kusi żeby

> nie tankować tak często jak teraz

Zajmie ci prawie cały bagażnik i nie będziesz miał dostępu do wnęki na koło zapasowe. Ale zasięg będziesz miał większy niż jakie TDI. drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja żeby głośnik wpakować w miejsce koła zapasowego jak to robiono lata wstecz, z resztą i do tej pory tak robią a miejsca by wystarczyło bo są nieszczęsne nadkola.

W długie trasy koło zapasowe ląduje za fotelem pasażera a w krótkie do 100km nawet nie zabieram alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miał ktoś z was butlę 90l w Seicento?? ...

Policz jeszcze ile więcej będzie Ci palił jak wozisz codziennie dodatkowego pasażera o masie od 30 do 60 kg ...

Czy na prawdę nie lepiej jest tankować częściej i mieć mniejsze spalanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Policz jeszcze ile więcej będzie Ci palił jak wozisz codziennie dodatkowego pasażera o masie od 30

> do 60 kg ...

> Czy na prawdę nie lepiej jest tankować częściej i mieć mniejsze spalanie ...

No to czekam na wyliczenia, ile więcej spaliok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w 4 osoby z masą blisko 350kg, pełnym zbiornikiem lpg i połowie pb + zapchany bagażnik (jeszcze bez CA) i średnie spalanie w cyklu mieszanym z 300km wyszło niewiele ponad 6l gazu na 100km gdzie w trasie nie przekraczałem 100km/h ale za to w mieście i na bocznych drogach zmiany biegów cały czas z kręceniem po obrotach.

Oczywiście po zrobieniu 300km może bez 2km weszło do zbiornika 18.2l gazu

Teraz nigdy nie wożę więcej niż jednego pasażera a bardzo rzadko dwóch bo czasy typowego woła roboczego się skończyły i teraz pokonuje dłuższe odcinki bez zbędnych przystanków oink.gif Na miejscu przy kręceniu po obrotach nie przekracza 8l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniższy wynik jadąc samemu jaki udało mi się osiągnąć to 5.5 gazu ale jestem przekonany gdybym jechał z chwilowymi niższymi prędkościami na A4 mniejszymi niż 140-150 czyli cały czas powiedzmy 110 bez redukcji i szybkiego wyprzedzania tirów jeszcze troszkę by zszedł. Najdłuższa skrzynia w SC rekompensuje spalanie paliwa na trasach bo nie ma przesadnie wysokich obrotów na 5 biegu.

Ostatnio gdy wracałem z Kamienia Śląskiego zrobiłem trasę 600km i średnie spalanie wyszło 6.3l w dwie osoby z lekkim bagażem ale nie z chodziłem z 140km/h a chwilami utrzymywał 170km/h więc spalanie poszło w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brc 2 generacji założona w 2003 roku więc już 12lat yikes.gif Mieszanka nie jest uboga bo przyspiesza normalnie i pracuje bdb zarówno na zimnym jak i na rozgrzanym. Kiedyś nagrałem filmik jak się zbiera ale był kręcony tylko do 5500obr. z resztą na gazie nigdy nie kręcę go wyżej niż 6tys. Dodam również że silnik jest fabryczny i jedynie uszczelka wymieniana w 2011 jak go kupiłem, obecnie ma 210kkm przebiegu z czego 90% na gazie, nie ukrywam że często upalam na benzynie a na gazie raczej spokojnie. Silnik zalany valvoline 5w40 i nie trzeba go nawet dolewać co 10kkm palacz.gif

1.

2.

3.

sprawdziłem również maksymalne spalanie które wyniosło niecałe 12l przy ciągłym bucie, częstych redukcjach i obrotach stałych 4-6 tys. Niskie spalanie bierze się z tego że zawsze po odpaleniu pracuje na wolnych kilka minut by przełączyć go na lpg a następnie na niedogrzanym silniku nigdy nie przekraczam 3tys/obr i tak się turlam po mieście (trasy już opisywałem), jedynie przy wyprzedaniu redukcja na 3 i but do końca i w tedy wzrasta spalanie i w mieście wynosi 8l gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.