Skocz do zawartości

Jaka spawarka do użytku domowego?


kiziuk

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, ma być tania i dobra zlosnik.gif

Potrzebuję czasami (ale raczej rzadko) coś gdzieś przyspawać w domu/ogrodzie - typu ogrodzenie, balustrada; ale też planuję spawanie małej przyczepki z profili stalowych lub aluminiowych.

Jakie parametry powinna mieć spawarka, żeby mi godnie służyć dłużej, niż 2 lata i jeden miesiąc? Może ktoś coś poleci konkretnego?

Na allegro są spawarki inwerterowe o prądzie 250A do jakichś 400-450 PLN - większość chyba "niemiecka" hehe.gif Nadaje się toto do czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiadomo, ma być tania i dobra

> Potrzebuję czasami (ale raczej rzadko) coś gdzieś przyspawać w domu/ogrodzie - typu ogrodzenie,

> balustrada; ale też planuję spawanie małej przyczepki z profili stalowych lub aluminiowych.

A migomat tanio chcesz?

> Jakie parametry powinna mieć spawarka, żeby mi godnie służyć dłużej, niż 2 lata i jeden miesiąc?

> Może ktoś coś poleci konkretnego?

> Na allegro są spawarki inwerterowe o prądzie 250A do jakichś 400-450 PLN - większość chyba

> "niemiecka" Nadaje się toto do czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiadomo, ma być tania i dobra

> Potrzebuję czasami (ale raczej rzadko) coś gdzieś przyspawać w domu/ogrodzie - typu ogrodzenie,

> balustrada; ale też planuję spawanie małej przyczepki z profili stalowych lub aluminiowych.

> Jakie parametry powinna mieć spawarka, żeby mi godnie służyć dłużej, niż 2 lata i jeden miesiąc?

> Może ktoś coś poleci konkretnego?

> Na allegro są spawarki inwerterowe o prądzie 250A do jakichś 400-450 PLN - większość chyba

> "niemiecka" Nadaje się toto do czegoś?

Ale jaka metodą chcesz spawać ? Mma, tig, mag ? Jedno jest pewne aluminiowej przyczepki sobie tym nie pospawasz grinser006.gif Chyba że dołożysz jedno zero z tyłu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jaka metodą chcesz spawać ? Mma, tig, mag ? Jedno jest pewne aluminiowej przyczepki sobie tym

> nie pospawasz Chyba że dołożysz jedno zero z tyłu

Myślałem raczej nad MMA, ale już widzę, że z aluminum tak dobrze nie będzie biglaugh.gif Może przejdę na stal grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę pomóc ale zaznaczam że jestem skrzywiony spawaniem zawodowo sprzętami po 40k zł

> Jaki masz budżet ?

Cumel dawaj maila chyba że straciłeś zainteresowanie, to Ci wyślę fotexy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę pomóc ale zaznaczam że jestem skrzywiony spawaniem zawodowo sprzętami po 40k zł

Aha zlosnik.gif

> Jaki masz budżet ?

Do 500 PLN chciałbym się zmieścić wink.gif ale jeśli będzie to uzasadnione, może da się budżet zwiększyć.

I jeszcze mi się maska samościemniająca marzy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha

> Do 500 PLN chciałbym się zmieścić ale jeśli będzie to uzasadnione, może da się budżet zwiększyć.

> I jeszcze mi się maska samościemniająca marzy

Kurde blaszka ja za samą przyłbicę samościemniającą dałem 230 zł. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde blaszka ja za samą przyłbicę samościemniającą dałem 230 zł.

Może nie jest to najwyższa półka, ale można kupić taką maskę w przystępnej cenie icon_eek.gif

Dotychczas używam taniej, amatorskiej maski "półautomatycznej" jakiś tekst, której automatyczność polega na ruchu głową góra-dół... grinser006.gif i chyba się skuszę na modernizację parku maszynowego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może nie jest to najwyższa półka, ale można kupić taką maskę w przystępnej cenie

Z tanimi przyłbicami samościemniajacymi trzeba uważać - szkoda oczu sick.gif

Ja kupiłem zwykłą, esab eco arc - ręce wolne, co przy TIG'u ważne, przy dobrym ustawieniu lekki ruch głową i się "obniży", polecam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde blaszka ja za samą przyłbicę samościemniającą dałem 230 zł.

Moja 1400 zł zlosnik.gif Ale ja spawam zawodowo po 10h dziennie od 12 lat passed_out.gif

Na wzrok nie narzekam chyba tylko dlatego że zawsze w masce z najwyższej półki wink.gif

Takie za 100zł bym nie założył grinser006.gif W garażu mam ESAB ORIGO-TECH i szału nie ma ale do paru spawów wystarczy zlosnik.gif

Te tanie omijajcie szerokim łukiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja 1400 zł Ale ja spawam zawodowo po 10h dziennie od 12 lat

> Takie za 100zł bym nie założył W garażu mam ESAB ORIGO-TECH i szału nie ma ale do paru spawów

> wystarczy

> Te tanie omijajcie szerokim łukiem

Rozumiem, że są droższe, drogie i te tanie, ale na czym polega różnica?

Czas reakcji? Stopnie ściemniania? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde blaszka ja za samą przyłbicę samościemniającą dałem 230 zł.

Dużo jest takich okazji na Allegro grinser006.gif

Mam podobny kompresorek allegrowy i do dmuchania kółek tudzież wydmuchania czegoś co jakiś czas wink.gif jest wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że są droższe, drogie i te tanie, ale na czym polega różnica?

> Czas reakcji? Stopnie ściemniania?

Przede wszystkim czas reakcji wink.gif I stopień przepuszczania nadfioletu wink.gif

To że masz ciemno to jeszcze nie wszystko bo to tylko pasmo widzialne a pozostaje cała reszta której tanie przyłbice całej nie wyłapują zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim czas reakcji I stopień przepuszczania nadfioletu

> To że masz ciemno to jeszcze nie wszystko bo to tylko pasmo widzialne a pozostaje cała reszta

> której tanie przyłbice całej nie wyłapują

Czyli jakie parametry taka przyłbica ma mieć i skąd wiadomo, że akurat takie ma? Cena nie jest raczej jedynym dobrym wyznacznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tanimi przyłbicami samościemniajacymi trzeba uważać - szkoda oczu

> Ja kupiłem zwykłą, esab eco arc - ręce wolne, co przy TIG'u ważne, przy dobrym ustawieniu lekki

> ruch głową i się "obniży", polecam

ja zapalam halogen 500W w strone spawanego materialu i idzie po paru sekundach przez maske zobaczyc, gdzie zaczynam luk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim czas reakcji I stopień przepuszczania nadfioletu

> To że masz ciemno to jeszcze nie wszystko bo to tylko pasmo widzialne a pozostaje cała reszta

> której tanie przyłbice całej nie wyłapują

nie wiesz, czy tania maska dodawana do dedry desi dobrze filtruje UV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim czas reakcji

Czyli co: podany czas 1/10000 sekundy to ściema?

> I stopień przepuszczania nadfioletu

> To że masz ciemno to jeszcze nie wszystko bo to tylko pasmo widzialne a pozostaje cała reszta

> której tanie przyłbice całej nie wyłapują

To zapytam inaczej: czy najtańsza przyłbica samościemniająca będzie gorsza, niż ta, którą mam obecnie?

Zwykłe ciemne szkiełko też nie ma chyba super parametrów i właściwości, a ile razy ręka była szybsza, niż oko i błysnąłem sobie zerkając przez podgląd... icon_eek.gifspineyes.gifirked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtr zawsze można zmienić.

no wlasnie pytam, czy powiniennem. Pamietam, jak ojciec spawacz dostal z magazynu felerne okulary i sobie galy naswietlil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiesz, czy tania maska dodawana do dedry desi dobrze filtruje UV?

Tam filtr chyba 10 jest. Dla mnie był trochę za ciemny, zmieniłem "oczko niżej" na szkło bestera. Jeśli jakość filtra była taka jak maski to dobrze że wymieniłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jakie parametry taka przyłbica ma mieć i skąd wiadomo, że akurat takie ma? Cena nie jest

> raczej jedynym dobrym wyznacznikiem.

Jest jeszcze coś takiego jak opinie spawaczy i lata doświadczenia zlosnik.gif

Jak po zmianie pieką oczy to znaczy że przyłbica nic nie warta tak miałem np. w Esabie przeszedłem na Speedglasa i jak ręką odjął wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co: podany czas 1/10000 sekundy to ściema?

> To zapytam inaczej: czy najtańsza przyłbica samościemniająca będzie gorsza, niż ta, którą mam

> obecnie?

> Zwykłe ciemne szkiełko też nie ma chyba super parametrów i właściwości, a ile razy ręka była

> szybsza, niż oko i błysnąłem sobie zerkając przez podgląd...

Zależy zlosnik.gif Pewnie w garażu nie odczujesz różnicy spawając płot grinser006.gif a w automacie wygodniej wink.gif

Ale ja przy czymś takim jak niżej to pieczenie mam zagwarantowane zlosnik.gif 350A w AC jednak świeci grinser006.gif

lobIWHm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.