Skocz do zawartości

Croma - poszukiwania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś dość długiego czasu zastanawiam się nad fiatem croma. Zawsze mi się to auto podobało, więc nadszedł czas na poszukiwania. Sam jeżdżę bravo /niestety jest już za małe/ i jestem zadowolony.

Ponieważ oglądałem juz 2-3 sztuki, proszę o pomoc użytkowników w poniższych kwestiach:

- jak wygląda zużycie środka - kierownica lewarek przyciski pilot - w jednej która ma 160 tyś. (2010 rok) przebiegu na kluczyku nie było już widać symboli a przyciski na drzwiach do szyb były wytarte "białe" natomiast kierownica i lewarek spoko - czy to nie za mały przebieg na takie oznaki?

- czy używa ktoś tego auta jako rodzinne dla rodziny 2+3 i jak z wyjazdami wakacyjnymi bo bagażnik w porównaniu z kombi na pierwszy rzut oka wygląda na mały.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2.

2+2 jest ok, ja po stilo miałem wrażenie, że bagażnik w Cromie jest mały i bez sensu. Ale nie jest. Jest może mniej ustawny, tylnia kanapa się nie przesuwa i nie ma dziury na narty angryfire.gif, ale za to jest bardzo pakowny i na moją rodzinę wystarcza. Ale 2+3 może być ciężko. Trzech fotelików z tyłu nie wepniesz, croma jest zaokrąglona z góry i tak jak na nogi jest miejsca od groma, tak na głowy z boku niespecjalnie, generalnie dłuższe przejazdy z 3 osobami z tyłu nie są moim zdaniem zbyt komfortowe. Choć do 200 - 300 km da radę, a na upartego więcej też zrobisz.

Ad 1. Ja w mojej miałem wytarty kluczyk przy 116 km. Kierownica lekkie wytarcia, reszta idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dla 2+3 Croma jest OK... pewnie zależy w jakim wieku i ile fotelików... Bagażnik ma bardzo duży o ile nie korzysta się z podwójnej podłogi i w wnęce obok koła dojazdowego jest również mnóstwo miejsca... Sam musisz wsiąść i ocenić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotelik będzie jeden bo dwójka to nastolatki. Niestety wózek też trzeba wcisnąć na szczęście mały trzykołowy.

A czy jeśli chodzi o zabezpieczenie antykorozyjne to jest ok?

Zna ktoś w Krakowie miejsce gdzie warto /bezpiecznie - jeśli to możliwe/ kupić crome? słyszałem że na autka.pl i gdzieś mi się obiło top-cars Proszowice - zna ktoś?

Do tego prosił bym o namiar na jakiś serwis gdzie fachowo i dokładnie sprawdzą takie autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przepisu na zużycie środka.

Jak ktoś zrobi 100tyś po mieście to wnętrze będzie dużo więcej zużyte i zniszczone niż w drugim aucie które ma 300tyś zrobione w trasach.

200km w trasie robisz w dwie godziny,raz otwierając drzwi i parę razy zmieniając bieg.

W mieście na 200km,spędzisz w aucie z 6-8 godzin, trzaśniesz drzwiami parędziesiąt razy,parę set zmienisz bieg i 10 razy bardziej wytrzesz kierownice.

Mam seja który ma 170tyś i np fotele,kiera są ok.

A mój brat ma pande którą jeździ jego syn-130kg,kierownica wytarta a fotel ubity i dziurawy jak by miał z pół miliona kilometrów.Auto ma 50tyś.

Ja akurat zastanawiałem się nad zmianą w drugą stronę Cromę na Punto/Bravo.

Ale za duża strata przy sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 . 185 tys kier lewarek jakos bardzo dobrze, na kuzikach od szyb faktycznie mam niewielkie slady. One pokryte sa jakim gumowatym czyms i sadze, ze reakzja zachodzi z tluszczem i stad zlazenie.

ad 2.

2+2 i tak zakladam box, w bagazniku do rolety, lato czy zoma wszysko sie zapcha. Dzieci 11 i 4 lata stad manelastwo nieco.

Auto wygodne, wysokie, fajnie sie siedzi wchodzi i wychodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma przepisu na zużycie środka.

> Jak ktoś zrobi 100tyś po mieście to wnętrze będzie dużo więcej zużyte i zniszczone

croma w zalozeniu tylko do miasta? TAXI?

malo prawdopodobne ale nie jest wykluczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> croma w zalozeniu tylko do miasta? TAXI?

> malo prawdopodobne ale nie jest wykluczone

A co w tym dziwnego.

Do miasta to tylko tico i punto??

Masz większą rodzinę czy lubisz komfort lub większe auta to nie jeździsz po mieście matizem.

Mój brat jeździ po mieście seatem alhambra mimo że na podwórku stoi panda na gaz,bo lubi wygodę.

A kumpel fordem s-max.Auto wielkości cromy.

A rozglądając się po mieście wcale nie widzę strasznej przewagi małych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kumpel fordem s-max.Auto wielkości cromy.

> A rozglądając się po mieście wcale nie widzę strasznej przewagi małych aut.

No tak ale miasto mieście nie równe... W Hiszpanii dużo widziałem Crom na Taxi a ja również wolę duże wygodne, dobrze wyciszone i bezpieczne auto... o ile mam gdzie zaparkować zlosnik.gif a z tym to już nie jest fajnie czasami... zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak ale miasto mieście nie równe... W Hiszpanii dużo widziałem Crom na Taxi a ja również wolę

> duże wygodne, dobrze wyciszone i bezpieczne auto... o ile mam gdzie zaparkować a z tym to

> już nie jest fajnie czasami...

dokładnie, też się coraz częściej łapie na tym że klnę, że nie jechaliśmy z żoną 147 tylko krową i nie ma gdzie zaparkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak ale miasto mieście nie równe... W Hiszpanii dużo widziałem Crom na Taxi a ja również wolę

> duże wygodne, dobrze wyciszone i bezpieczne auto... o ile mam gdzie zaparkować a z tym to

> już nie jest fajnie czasami...

No niestety masz rację.

Dlatego też... po mieście śmigam seicento cool.gif

Zaparkuję zawsze i wszędzie tam gdzie krową yyyy...

Dwa seicenta=jedna krowa 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jedno pytanie do użytkowników. W którejś z kolei cromie widzę że boczne kierunkowskazy są

> zaparowane - czy TTTM?

Jeszcze takiej Cromki nie spotkałem z zaparowanymi kierunkami, a często spoglądam na inne sztuki na drodze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jedno pytanie do użytkowników. W którejś z kolei cromie widzę że boczne kierunkowskazy są

> zaparowane - czy TTTM?

moje też nei parują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.