Skocz do zawartości

[Astra F] wymiana poduszek amortyzatorow i zbieznosc


smajler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na jesien wymieniono mi poduszki z lozyskami + gumy na wahaczach. Wszystko ladnie chodzilo, zbieznosc nie byla robiona, auto jechalo prosto. Niestety po 2 miesiacach poduchy cale spekaly... Dzisiaj dalem auto innemu mechanikowi, kupilem poduszki z lozyskami. Dzisiaj odebralem auto, jezdzi prosto ale kierownica jeszcze bardziej jest obrocona w lewo. Moje pytanie czy jest to wina braku zrobienia zbieznosci bo zawsze powinna byc zrobiona? Drazki nie byly ruszane a pozostale elementy sa skrecane na sztywno wiec jak to jest? Czy moze cos tam jeszcze jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano wsiadlem do auta, skret na maks i ruszam i stuk taki jakby ze sprezyny. Przed wymiana tak bylo ale teraz? Co moze byc problemem? Poduszki i lozyska nowe. Inny problem taki ze jak poskakalem po progu to slychac bylo klikniecie metaliczne. Czy winne moga byc amortyzatory? Wymieniane nie byly, ale pracuja ladnie. Dzisiaj jest zimniej i bardziej wilgotno i moze to wplywa na ich prace. W upalne dni jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki zgrzyt dochodzi z mocowania? czy ten pierscien gumowy w kielichu pozostał na swoim miejscu? czy sprężyna dobrze siadła w kielichu oraz w górnym mocowaniu?

u siebie jak zmienialem to poprawilem fabryke i nawalilem smaru w te łożyska claps.gif

zgrzytu nie mialem ale wiadomka może coś dobrze nie siadło i stad te dzwieki angryfire.gif

co do samych amorów to cieżko powiedzieć ja spotkalem sie juz kilka razy ale to po wymiane stukało - powód bardzo śmieszny ponieważ niedokręcona do końca ja nakrętka zamykająca wkład w pesiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodzi o to ze dziwnie to wyglada. Jak jest zimno 5-7 stopni wsiadasz do auta, krecisz kierownica na wszystkie strony albo mocny skret w miejscu i nagle puk. Delikatne krecenie nawet daje mozliwosc uslyszenia jakby lozyska i jego pukania. Jak jest cieplo nie slychac nic a nic. Nie wiem czy to niedokrecenie a jak ciepllo to guma sie bardziej dopasowuje a moze za mocno skrecone lozysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ejeże po poprawnej wymianie łożysk i poduszek w McPhersonie nic nie ma prawa stukać i "stękać", robiłem to kilka razy i zawsze była cisza po wymianie nawet przy ostro skręconych kołach. Efekt brzdękania sprężyny jest wtedy gdy którś z elementów podlegających skręcaniu ma problem z przemieszczeniem. I tu ciekawostka może to być sworzeń wahacza w którym skończył sie smar. Ważne jest jak są ustawione osłony sprężyny gdzieś na forum były zdjęcia jak powinno to wyglądać, druga sprawa jakie kupiłeś łożyska? Są dwie wersje, a mechanicy bywają różni. Czy pod sprężyną masz osłonę (taka śnieszna guma wyprofilowana pod dolne gniazdo MCPhersona)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

FDK, nie widzisz ze kotleta odgrzewasz?

Odgrzeje co odgrzane, łozyska sa nowe, wiem jakie glosy daja zuzyte zniszczone, te nie daja takich. Jak rano ruszam, jest goraco skret ful to stuknie raz a potem cisza podczas jazdy itp. Stuk bardziej gluchy, z jednej strony jakby sprezyna czy co. Sprezyny nie sa polamane, czy moze to byc cos w wahaczu? Kiedys ktos zmienial mi swoznie i wszystkie gumy i po tym wyskoczylo po czasie cos takiego. Myslalem ze jak zmiana poduszek bedzie, przy tym nowe lozyska dla zasady to i tak ten stuk jest. Ewentualnie czy amortyzator moze taki stuk zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odgrzeje co odgrzane, łozyska sa nowe, wiem jakie glosy daja zuzyte zniszczone, te nie daja takich. Jak rano ruszam, jest goraco skret ful to stuknie raz a potem cisza podczas jazdy itp. Stuk bardziej gluchy, z jednej strony jakby sprezyna czy co. Sprezyny nie sa polamane, czy moze to byc cos w wahaczu? Kiedys ktos zmienial mi swoznie i wszystkie gumy i po tym wyskoczylo po czasie cos takiego. Myslalem ze jak zmiana poduszek bedzie, przy tym nowe lozyska dla zasady to i tak ten stuk jest. Ewentualnie czy amortyzator moze taki stuk zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jest pukniecie tylko przy skrecie w lewo i tylko jak auto stoi, jak jedzie nic nie puka, tez sie nie powtarza- raz puknie potem mozna krecic i nic

polozylem dzisiaj reke na sprezynie a inna osoba skrecila kola. Wyczuwalny byl stuk sprezyny, jakby przeskok ale tylko raz i wiecej sie nie powtorzyl mimo braku ruchu auta. Sprezyny nie sa polamane, lozyska nowe max 3 miesiace. Mechanik mowil ze jak robil calosc to musial jeden amorek gwintowac bo nie dalo sie wkrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

poszła (pękła) bieżnia łożyska po poduszką.... przy skręcaniu macpersona

Mam pytanie czy oprocz lozyska ktore moze byc zniszczone/uszkoczone to cos jeszcze z gornych elementow mocowania sie tam niszczy? Amorki, sprzezyny cale, poduszki cale nowki. Pytam bo oddam auto mechanikowi zeby zobaczyl co tam poszlo nie tak ale chcialem od razu kupic czesci ktore potencjalnie mogly sie uszkodzic. Narazie kupie tylko lozysko. A czy ulozenie kierownicy - nie jest prosto tylko lekko obrocona w lewo ~20 stopni moze powodowac obracanie sprzezyny?

 

Tak czy siak, cziekuje za pomoc i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.