Skocz do zawartości

Megane 2ph1 2.0 benzyna i automat


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Co możecie powiedzieć o takim zestawie?

Na czym polega serwis skrzyni?

Ile oleju i jakiego, czy jakiś filtr?

Po jakim czasie i przebiegu?

Pozdrawiam serdecznie 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie!

> Co możecie powiedzieć o takim zestawie?

> Na czym polega serwis skrzyni?

> Ile oleju i jakiego, czy jakiś filtr?

> Po jakim czasie i przebiegu?

> Pozdrawiam serdecznie

podpytaj kol Łysego, ma taki zestaw ale w Scenicu II ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podpytaj kol Łysego, ma taki zestaw ale w Scenicu II

Albo mnie. smile.gif

Klasyczny hydrauliczny automat typu AL4/DP0. 4 biegi. Na jedynce i początku 2 idzie z poślizgiem konwertera, potem na 2,3 i 4 załącza się lock-up czyli nie mam poślizgu hydraulicznego. Wymieniać olej powinno się co ok. 50 kkm, najlepiej metodą dynamiczną. Filtru się nie wymienia, bo jest w środku zabudowany. Przypadłości skrzyni: czasami siada konwerter i trzeba regenerować. Czasami siadają 2 główne zawory, które się wymienia (ja zapłaciłem 900 zł w Łomiankach) - objaw: tryb awaryjny, 3 bieg bez możliwości zmiany, resetuje się gasząc silnik i odpalając ponownie.

Silnik 2,0i 16V, bardzo dobry. smile.gif Koło zmiennych faz rozrządu jest, ale mnie awaryjne niż w 1,6i 16V. Lubi się z LPG, ma nawet fabryczne miejsca w kolektorze na wkręcenie wlotów z wtryskiwaczy LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo mnie.

> Klasyczny hydrauliczny automat typu AL4/DP0. 4 biegi. Na jedynce i początku 2 idzie z poślizgiem

> konwertera, potem na 2,3 i 4 załącza się lock-up czyli nie mam poślizgu hydraulicznego.

> Wymieniać olej powinno się co ok. 50 kkm, najlepiej metodą dynamiczną. Filtru się nie

> wymienia, bo jest w środku zabudowany. Przypadłości skrzyni: czasami siada konwerter i trzeba

> regenerować. Czasami siadają 2 główne zawory, które się wymienia (ja zapłaciłem 900 zł w

> Łomiankach) - objaw: tryb awaryjny, 3 bieg bez możliwości zmiany, resetuje się gasząc silnik i

> odpalając ponownie.

Dziękuję za informację, skrzyni nie znam, a po mojej ostatniej akcji zakupu Lexusa RX 300 z automatem, niestety po 1 dniu właściciel zabierał złom spowrotem angryfire.gif automat bardzo mi się spodobał smile.gif

> Silnik 2,0i 16V, bardzo dobry. Koło zmiennych faz rozrządu jest, ale mnie awaryjne niż w 1,6i 16V.

> Lubi się z LPG, ma nawet fabryczne miejsca w kolektorze na wkręcenie wlotów z wtryskiwaczy

> LPG.

Silnik znam doskonale, mam od października w swojej Megane 2ph1, tylko skrzynia u mnie to manualna 6b wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podpytaj kol Łysego, ma taki zestaw ale w Scenicu II

Witajcie,

A jak sprawują się skywindow w Megane 2ph1 htb?

Przeciekają?

Sypią się mechanizmy okna, rolety?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ale przejechałem na razie 40Tyś km ok.gif

tak jak koledzy pisali automat to DP0 więc te zmiany na 1-2 biegu są dziwne aczkolwiek nie ma dramatu ok.gif skrzynia szybko zmienia biagi i jeździ się mega komfortowo. Mam ten zestaw w SCII i silnik 2.0 z tą skrzynią daje radę ok.gif

jak na razie nie zamienił bym tego zestawu serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam ale przejechałem na razie 40Tyś km

> tak jak koledzy pisali automat to DP0 więc te zmiany na 1-2 biegu są dziwne aczkolwiek nie ma

> dramatu skrzynia szybko zmienia biagi i jeździ się mega komfortowo. Mam ten zestaw w SCII i

> silnik 2.0 z tą skrzynią daje radę

> jak na razie nie zamienił bym tego zestawu

W niedzielę kupiłem Lexusa RX 300, w poniedziałek go oddałem, zarżniety, pojazd genialny mimo tego. To jest powodem zakupu Renault z automatem.

Ciekawe jak sprawuje się skywindow w Megane wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niedzielę kupiłem Lexusa RX 300, w poniedziałek go oddałem, zarżniety, pojazd genialny mimo

> tego. To jest powodem zakupu Renault z automatem.

> Ciekawe jak sprawuje się skywindow w Megane

ja niestety nie ma tego , po za tym bardzo dobrze się spisuje ok.gif dość pakowne ok.gif

O dziwo można sporo znaleźć tych 2.0 które nie są dobite ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja niestety nie ma tego , po za tym bardzo dobrze się spisuje dość pakowne

> O dziwo można sporo znaleźć tych 2.0 które nie są dobite

Meganką 2ph1 2.0 pomykam od polowy października już wink.gif

I szukam kolejnej, jeszcze lepiej wyposażonej smile.gif

A ta, którą jeżdżę, zostaje i tak w garażu moim smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oooo zmieniałeś zaworki ? jaki przebieg ? jakiś niepokojący objaw przed problemem ?

> u mnie też coś mówili około 900zł za to

Przebieg 140 kkm. Objawy jak napisałem powyżej - tryb awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkrec w skrzyni korek oleju na zgaszonym zimnym silniku zeby sprawdzic poziom gwarantuje tryb

> awartjny

Bardziej chodziło mi o te zaworki, które mogą paść przy 140kkm wink.gif

Czy warto się tym bliżej interesować:

jakiś tekst

Co tu można wywróżyć z fusów? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardziej chodziło mi o te zaworki, które mogą paść przy 140kkm

> Czy warto się tym bliżej interesować:

> jakiś tekst

> Co tu można wywróżyć z fusów?

Czasami to nie zaworki padaja a oringi na nich sie starzeja, i zaczynaja przepuszczac ale serwis nie bawi sie i wymienia caly zaworek.

Oczywiscie chodzi o te na konwerterze. Do ich wymiany nie trzeba wyjmowac skrzyni z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam 180tyś i nie wymieniałem

Właśnie siedzimy w MC w Częstochowie, wracamy, jest dobrze, działa wszystko poza suwaniem dachu, ale nie cieknie, poprawiał będę w wakacje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile oleju do skrzyni automatycznej wlewamy?

> Pozdrawiam serdecznie.

Zalezy jak wymiana nastepuje:

Dynamicznie okolo 8 litrow

normalnie okolo 4l powinno wyleciec.

Sprawdza sie i dolewa do stanu dopiero po zagrzaniu do okolo 60-66*C, odkreca sie mniejszy korek, Powinno wtedy wyleciec mniej niz 10 ml a w zasadzie chwile pokapac, gdy przestanie wtedy dolewamy az zacznie kapac znowu.

Temperature oleju w skrzyni pokazuje program, w zadnej skrzyni inaczej nie sprawdzam oleju bez podlaczonego lapka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja to robiłem w serwisie wyszło taniej niż bym sam olej kupował i jechał na wymiane

Problem w tym, że u mnie w okolicy nie ma nikogo od automatów crazy.gif

ale chyba w lipcu zrobię dalszą wycieczkę w tym celu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalezy jak wymiana nastepuje:

> Dynamicznie okolo 8 litrow

> normalnie okolo 4l powinno wyleciec.

> Sprawdza sie i dolewa do stanu dopiero po zagrzaniu do okolo 60-66*C, odkreca sie mniejszy korek,

> Powinno wtedy wyleciec mniej niz 10 ml a w zasadzie chwile pokapac, gdy przestanie wtedy

> dolewamy az zacznie kapac znowu.

> Temperature oleju w skrzyni pokazuje program, w zadnej skrzyni inaczej nie sprawdzam oleju bez

> podlaczonego lapka..

Czyli według tego : jakiś tekst ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! 20.GIF

Czy macie może jakieś rysunki do szyberdachu i schematy/zdjęcia?

Chciałbym zdjąć maskownice wzdłużne na dachu i ogarnąć syf z prowadnic, wyczyścić, przesmarować i cieszyć się bezawaryjnym dachem otwieranym cool.gif

Czy ktoś poratuje? food.gif

Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.