Skocz do zawartości

Africa Twin - pomożecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Wybór padł.

Teraz pytanko.. Na co zwrócić uwagę przy kupnie tego modelu.

Nie licząc motorynki i shl-ki jest to drugi motor który będę kupował bo pierwszy to był od znajomego także prawie się nie liczy...

Chciałbym kupić motorek do śmigania po zatłoczonej stolicy i na weekendowe wypady.

W przyszłym roku chciałbym zrobić sobie wypad po Bałkanach także ten sezon chciałbym potraktować jako szkoleniowy, tak aby oswoić się z maszyną. 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz na to $$?

Afra dla mnie przereklamowana jest, mam bliźniaczą konstrukcję na bazie silnika z Transalpa, ze zmienionym zawieszeniem i nie jest to warte pieniędzy jakie ludzie dają za te motocykle.

Do Twoich zastosowań popatrz za Aprillą Caponord, wyeliminujesz kilka wad typowych dla modelu i będziesz miał genialnego wycieczkowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile masz na to $$?

Koło 16tyś icon_rolleyes.gif +/-1000

> Afra dla mnie przereklamowana jest, mam bliźniaczą konstrukcję na bazie silnika z Transalpa, ze

> zmienionym zawieszeniem i nie jest to warte pieniędzy jakie ludzie dają za te motocykle.

Widzisz... Wiem, że nie jest idealna ale mimo wszystko w miarę niezniszczalna i prosta w naprawie.

> Do Twoich zastosowań popatrz za Aprillą Caponord, wyeliminujesz kilka wad typowych dla modelu i

> będziesz miał genialnego wycieczkowca.

Ok.

Myśle nad kupnem motoru na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koło 16tyś +/-1000

> Widzisz... Wiem, że nie jest idealna ale mimo wszystko w miarę niezniszczalna i prosta w naprawie.

> Ok.

> Myśle nad kupnem motoru na lata.

to może przy tym budżecie pomyśl o DL650? Na forum Vstroma jest gość Koyot sprowadza tylko Vstromy i tylko naprawdę dobre egzemplarze...

Pomyśl i odpuść sobie Afrykę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to może przy tym budżecie pomyśl o DL650? Na forum Vstroma jest gość Koyot sprowadza tylko Vstromy

> i tylko naprawdę dobre egzemplarze...

> Pomyśl i odpuść sobie Afrykę...

Troszkę nie podobają mi się te fe modele. ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koło 16tyś +/-1000

> Widzisz... Wiem, że nie jest idealna ale mimo wszystko w miarę niezniszczalna i prosta w naprawie.

> Ok.

> Myśle nad kupnem motoru na lata.

Afra to już stary klocek, większość ma wbite konkretne przebiegi...

Z takim budżetem szukałbym coś ze stajni BMW/KTM lub wspomnianą Aprillę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Afra to już stary klocek, większość ma wbite konkretne przebiegi...

> Z takim budżetem szukałbym coś ze stajni BMW/KTM lub wspomnianą Aprillę...

Ok. A jakie modele były warte uwagi? Zależy mi na jak najmniej awaryjnym silniku który nie jest wyżyłowany i w miarę prosty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok. A jakie modele były warte uwagi? Zależy mi na jak najmniej awaryjnym silniku który nie jest

> wyżyłowany i w miarę prosty?

dlaczego sie do tego silnika tak przyczepiłeś? Generalnie afka nie ma takiego super bezawaryjnego silnika... choć wszystkie typowe awarie są bardzo dobrze już znane, ja osobiście nie bardzo potrafię zrozumieć legendy tego motocykla w tym samym czasie powstały równie dobre motocykle np. XTZ 750 Super Tenere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok. A jakie modele były warte uwagi? Zależy mi na jak najmniej awaryjnym silniku który nie jest

> wyżyłowany i w miarę prosty?

Transalp? hmm.gif

650 daje radę. Chociaż 700 jest silnikowo lepsze.

Ale 700 i off to jakby nie tędy, na szosę super sprawa.

Znajomi wymienili 600 na 700 i są bardzo zadowoleni.

Jak jadą we dwoje, a do kurdupli nie należą, to w końcu nie mają problemu przy wyprzedzaniu.

Z takich innych to może Triumph Tiger 855i? Całkiem, całkiem. Bardzo elastyczny silnik, świetnie oddaje moc, hamulce cud mniód i orzeszki (no przynajmniej w porównaniu do trampka wink.gif )

Z jeszcze innych bardzo podoba mi się Aprilla Caponord Raid ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Transalp?

Tylko nie podobają mi się furious.gif

> 650 daje radę. Chociaż 700 jest silnikowo lepsze.

> Ale 700 i off to jakby nie tędy, na szosę super sprawa.

> Znajomi wymienili 600 na 700 i są bardzo zadowoleni.

> Jak jadą we dwoje, a do kurdupli nie należą, to w końcu nie mają problemu przy wyprzedzaniu.

> Z takich innych to może Triumph Tiger 855i? Całkiem, całkiem. Bardzo elastyczny silnik, świetnie

Ciężko upatrzeć. Bardzo rzadki motorek i cena też po za zasięgiem oslabiony.gif

> oddaje moc, hamulce cud mniód i orzeszki (no przynajmniej w porównaniu do trampka )

> Z jeszcze innych bardzo podoba mi się Aprilla Caponord Raid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.