Skocz do zawartości

Dodatkowe reflektory drogowe.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie do Terrano dodatkowe reflektory drogowe Wesem.

0668_43500_zdj_hr.png

Planuję podłączyć je tak by włączały się wraz z fabrycznymi światłami drogowymi samochodu.

Patrząc na rozporządzenie to raczej nie jest to zabronione.

Jak na to patrzą diagności, bo przypuszczam, że każdy gada co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem sobie do Terrano dodatkowe reflektory drogowe Wesem.

> Planuję podłączyć je tak by włączały się wraz z fabrycznymi światłami drogowymi samochodu.

> Patrząc na rozporządzenie to raczej nie jest to zabronione.

> Jak na to patrzą diagności, bo przypuszczam, że każdy gada co innego.

jak pod drogowe to bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem sobie do Terrano dodatkowe reflektory drogowe Wesem.

> Planuję podłączyć je tak by włączały się wraz z fabrycznymi światłami drogowymi samochodu.

> Patrząc na rozporządzenie to raczej nie jest to zabronione.

> Jak na to patrzą diagności, bo przypuszczam, że każdy gada co innego.

ja mam zamontowane od prawie roku,

ale kabelków jeszcze nie pociągnąłem oink.gif

co do legalności, to bez obaw ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie same, mam podłączone pod drogowe na przekaźniku plus dodatkowo moje mają niby ringi podłączone pod pozycyjne

po pierwsze, ringi to jedna wielka porażka - zupełnie nie świecą tak jak na foto w katalogu

po drugie, lampy bardzo szybko zjada korozja, zaczynając od samego dołu - okolice śrubki, u mnie akurat dałem śrubki cynkowane (wieść gminna w internecie niosła że za gnicie odpowiedzialne są kiepskiej jakości śrubki) a pomimo to korozja je już odbłyśnik z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam takie same, mam podłączone pod drogowe na przekaźniku plus dodatkowo moje mają niby ringi

> podłączone pod pozycyjne

> po pierwsze, ringi to jedna wielka porażka - zupełnie nie świecą tak jak na foto w katalogu

Widziałem ten typ lamp i jakoś tam to kółeczko świeci, nie ma tragedii.

> po drugie, lampy bardzo szybko zjada korozja, zaczynając od samego dołu - okolice śrubki, u mnie

> akurat dałem śrubki cynkowane (wieść gminna w internecie niosła że za gnicie odpowiedzialne są

> kiepskiej jakości śrubki) a pomimo to korozja je już odbłyśnik z zewnątrz

Śrubki to mogą sobie gnić.

A co do samej lampy to co zaczyna gnić?

Obudowa odbłyśnika czy sam odbłyśnik?

No i czy korozja pojawia się na tylnej powierzchni odbłyśnika (na jego "plecach") czy na lustrze?

Mam kilka lamp Wesem i zupełnie nic się z nimi nie dzieje. Nic nie koroduje, nic nie pęka, wszystko działa. Ogólnie wszystkie lampy są bardzo solidne i proste, mają szklane klosze i bardzo dobrze świecą. Jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnije tylna powierzchnia odbłyśnika; widziałem wcześniej takie wpisy w necie po forach ale też nie wierzyłem, myślałem że dotyczą jakichś starszych modeli bo pozytywne opinie też przecież o tych lampach są i kupiłem;

za szczelne to one też nie są i być może stąd biorą się problemy z korozją; w deszczowe dni zachodzą mgłą, po większym myciu auta też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gnije tylna powierzchnia odbłyśnika; widziałem wcześniej takie wpisy w necie po forach ale też nie

> wierzyłem, myślałem że dotyczą jakichś starszych modeli bo pozytywne opinie też przecież o

> tych lampach są i kupiłem;

> za szczelne to one też nie są i być może stąd biorą się problemy z korozją; w deszczowe dni

> zachodzą mgłą, po większym myciu auta też

Zobaczymy co będzie z moimi.

A nawet gdyby coś było nie tak to pewnie za jakiś czas i wówczas pewnie kupię nowe albo sprzedam samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak pod drogowe to bez problemu

Gdyby nie były pod drogowe to wtedy "stałyby się" szperaczami, których używanie ma jakies obostrzenia? Gdzies kiedyś w taryfikatorze mandatowym widziałem coś o używaniu szperaczy... 100 czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się podłącza pod drogowe to też są obostrzenia; jest coś takiego jak liczba referencyjna wybita na szkle reflektora i łącznie na wszystkich nie może przekroczyć chyba wartości 75;

weź np. dwa fabryczne po 25 co daje 50 plus dwa halogeny po 17,5 i masz 85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.