Skocz do zawartości

Hydrofor nie nabija


DarekB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie małe goowienko jak omnigena wz 250, pompka + hydrofor 25l.

I problem jest taki, że pompa nie nabija ciśnienia więcej niż do 2 bar, a powinna do ok. 4.

Sprawdziłem wszystko: rura doprowadzająca szczelna, zalana, zawór zwrotny działa, ciśnienie powietrza w zbiorniku 2bar tak jak chce instrukcja.

Rozkręcałem pompę żeby zobaczyć wirnik - łopatki w zasadzie całe - jedna ma mały ślad po czymś twardym ale na 100% bez wpływu na sprawność.

I ni chu-chu ponad 2 bar nie chce nabić. Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie małe goowienko jak omnigena wz 250, pompka + hydrofor 25l.

> I problem jest taki, że pompa nie nabija ciśnienia więcej niż do 2 bar, a powinna do ok. 4.

> Sprawdziłem wszystko: rura doprowadzająca szczelna, zalana, zawór zwrotny działa, ciśnienie

> powietrza w zbiorniku 2bar tak jak chce instrukcja.

> Rozkręcałem pompę żeby zobaczyć wirnik - łopatki w zasadzie całe - jedna ma mały ślad po czymś

> twardym ale na 100% bez wpływu na sprawność.

> I ni chu-chu ponad 2 bar nie chce nabić. Co jest nie tak?

Sprawdziłeś czy wyłącznik ciśnieniowy sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie nie, pompa chodzi a wskazówka manometru waha się nieznacznie przy 2. Gdy działał dobrze to

> ciśnienie dochodziło do 4 i wyłączała się pompa a jak spadało do 3 to się właczala.

a sprawdzałeś innym manometrem jakie ciśnienia są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co może się popsuć w takiej pompce?

ja tak miałem 2 razy i za każdym razem winny był zawór zwrotny tuż przed pompą, po wymianie jak ręką odjął ok.gif

Znaczy się u mnie było takie miiiikro pęknięcie na korpusie i tam zaciągał powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tak miałem 2 razy i za każdym razem winny był zawór zwrotny tuż przed pompą, po wymianie jak

> ręką odjął

> Znaczy się u mnie było takie miiiikro pęknięcie na korpusie i tam zaciągał powietrze

Nabiłem hydrofor i odłączyłem rurę ssącą. Zawór zwrotny trzyma jak skała, żadnych przecieków. Powietrze w dolocie skutkowałoby 'strzelaniem' na wylocie, a tu nic takiego się nie dzieje. Na początku tylko przez chwilę, bo nie mam jak dokładnie zalać rury i trochę się wylewa przy podłączaniu. Ale jak uruchomię pompę z otwartym wylotem to po chwili już nie 'strzela'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pamiętam jak mój kumpel dobijał u siebie do hydrofora powietrze sprężarką... miał normalny wentyl... tak sobie tłumaczył, że poduszka powietrzna zbyt mała i pompa miała problem z nabijaniem wyższych ciśnień, ale może coś pokręciłem... ktoś spotkał się jeszcze z takim patentem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś pamiętam jak mój kumpel dobijał u siebie do hydrofora powietrze sprężarką... miał normalny

> wentyl... tak sobie tłumaczył, że poduszka powietrzna zbyt mała i pompa miała problem z

> nabijaniem wyższych ciśnień, ale może coś pokręciłem... ktoś spotkał się jeszcze z takim

> patentem?

Poduszka powietrzna to wpływa na częstotliwość załączania pompy, więcej wody się "zmieści" do zbiornika jak będzie więcej powietrza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku wyeliminowalem zbiornik, i zamontowalem BRIO SK13 - to taki bezzbiornikowy diwajs. Narazie jestem zadowolony z pracy tego zestawu - pompa chodzi caly czas przy odbiorze wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w tym roku wyeliminowalem zbiornik, i zamontowalem BRIO SK13 - to taki bezzbiornikowy diwajs.

> Narazie jestem zadowolony z pracy tego zestawu - pompa chodzi caly czas przy odbiorze wody.

Właśnie rozważam ten zawór. U mnie też hydrofor pełni funkcję bufora do włączania i wyłączania pompy, zapas wody nie jest mi do niczego potrzebny.

Muszę tylko najpierw mieć pewność, że pompa jest w porządku. Na razie z braku lepszego pomysłu wymienię ten zawór zwrotny na pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.