Skocz do zawartości

Punto II. Brak hamulca w tylnym kole.


mazur11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem, że jedno koło tylne (prawa strona) nie hamuje. Mechanik stwierdził, że wytarte bębny. Zostały wymienione tylne bębny razem ze szczękami a problem pozostał. Widać, że walczył z problemem bo teraz to bęben koła prawego się nagrzewa. Pewnie za mocno zaciągnięta samoregulacja. I to koło hamuje ale chyba za słabo, natomiast przestało hamować tylne lewe. Płyn w zbiorniczku jest w 1/3 między min. a max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sprawdzone zostaly cylinderki hamulcowe??

Zapomniałem dodać. Mechanik myślał, że być może jest zapowietrzony cylinderek. Podczas odkręcania zapieczony odpowietrznik się ukręc - w prawym kole jest nowy cylinderek. Ciekawi mnie, że wcześniej prawe koło nie hamowało teraz prawe się grzeje, hamuje (mogłoby lepiej) a lewe nie hamuje. Podejrzewam, że to pompa do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałem dodać. Mechanik myślał, że być może jest zapowietrzony cylinderek. Podczas odkręcania

> zapieczony odpowietrznik się ukręc - w prawym kole jest nowy cylinderek. Ciekawi mnie, że

> wcześniej prawe koło nie hamowało teraz prawe się grzeje, hamuje (mogłoby lepiej) a lewe nie

> hamuje. Podejrzewam, że to pompa do wymiany.

Wtedy przód nie hamowałby równo, masz sekcje porobione że LP i PT pracują na tej samej sekcji, PP i LT na tej samej. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> A sprawdzone zostaly cylinderki hamulcowe??

Zapomniałem dodać. Mechanik myślał, że być może jest zapowietrzony cylinderek. Podczas odkręcania zapieczony odpowietrznik się ukręc - w prawym kole jest nowy cylinderek. Ciekawi mnie, że wcześniej prawe koło nie hamowało teraz prawe się grzeje, hamuje (mogłoby lepiej) a lewe nie hamuje. Podejrzewam, że to pompa do wymiany.

Z tego co pamiętam w PII ustawienie szczęk w stosunku do bębna odbywa się samoczynnie ząbkowym mechanizmem nitowanym do jednej ze szczęk. Dobra rada zmień mechanika skoro nie radzi sobie z tak prostym układem hamulcowym jaki jest w PII. Uwaga na tanie zamienniki szczęk ponieważ w takich mechanizm samoregulacji nie wytrzymuje hamowania ustawczego mechanizmu i szczęki muszą być ponownie wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zauważyłem, że jedno koło tylne (prawa strona) nie hamuje. Mechanik stwierdził, że wytarte bębny. Zostały wymienione tylne bębny razem ze szczękami a problem pozostał. Widać, że walczył z problemem bo teraz to bęben koła prawego się nagrzewa. Pewnie za mocno zaciągnięta samoregulacja. I to koło hamuje ale chyba za słabo, natomiast przestało hamować tylne lewe. Płyn w zbiorniczku jest w 1/3 między min. a max.

 

A mechanik poprawnie wyregulował samoregulatory ??

 

A może w jednym kole pomylił, i założył odwrotnie samo-regulator. Więc siłą rzeczy, zamiast regulować jak powinien/ z każdym hamowaniem zwiększa się luz "szczęka/bęben" ?

 

Opisany wyżej przypadek przećwiczyłem osobiście :D Gdzieś na forum parę lat temu ktos miał ten sam problem + zdjęcia w wątku jak samoregulatory maja być założone.

 

Z tego co pamiętam, "blaszkami" do środka auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mechanik poprawnie wyregulował samoregulatory ??

 

A może w jednym kole pomylił, i założył odwrotnie samo-regulator. Więc siłą rzeczy, zamiast regulować jak powinien/ z każdym hamowaniem zwiększa się luz "szczęka/bęben" ?

 

Opisany wyżej przypadek przećwiczyłem osobiście :D Gdzieś na forum parę lat temu ktos miał ten sam problem + zdjęcia w wątku jak samoregulatory maja być założone.

 

Z tego co pamiętam, "blaszkami" do środka auta.

 

Jesteś pewny, ze piszesz o Punto2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, ze piszesz o Punto2

 

Tak. Jestem pewny. Mam takiego "trupa" od dekady i sam go serwisuje.

 

Jak źle poskładasz samoregulatory, to kilka hamowań i same się "skracają". Objaw jest taki, jak przedstawiłeś.

 

Poszukałeś wątku z przed roku, o którym pisałem ?

 

Tam masz zdjęcia jak powinien być samoregulator zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.