Skocz do zawartości

Wino z konfitur


Kacper_

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, ze sezon jest  raczej na wino ze świezych owoców ale mam ja sobie w domu ok 50 słoików  takich konfitur

 

premium-rosa-konfitura-z-platkow-rozy-d2

 

fakt, troche przeterminowane ale bez pleśni i z wklęsłymi zakrętkami więc raczej wszystko z nimi ok .

W czym problem? otóż w tym że nie wiem ile mam tych konfitur dodać do wody :hmm:

w 100gr konfitur jest 65gr cukru i 19gr płatków róży

 

ile dać słoików (250gr) na 1litr? 5 litrów? wody żeby BLG na począteku było OK i żeby nie trzeba było poźniej nastawu dosładzać? no  i oczywiście  żeby w smaku było różane ?

wino lubimy słodkie :bzik:

a jak nie wyjdzie to puścimy paraturą ana wyższy %

wina z owoców robię na oko i zawsze są dobre a z konfitiurami nie miałem styczności

Edytowane przez KacperHB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zainwestuj w cukromierz. Wymieszasz aż uzyskasz ok. 21 BLG, dodasz drożdże i zobaczysz co wyjdzie.

Poza tym: http://moje-alkohole.pl/wino-z-przetworow-dzemy-kompoty-etc-t24.html

mam cukromierz ale jakoś nie do końca rozumiem jak dobrze z niego korzystać

a tak w przybliżenieu to ile trzeba dodać cukru do litra wody żeby było to 21blg?

bo nie chce mi sieco słoiczek sprawdzć tylko może bym na poczatek z 10 szt wymieszał a później już tylko po troszku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cukromierzem jest ten witz że pokazuje zawartość cukru w czystej wodzie a tu masz konfitury więc dodatki które mocno zafałszują wynik, podejrzewam (moje misianie) że na plus.

Osobiście robiłbym na pałę, pamiętaj że drożdże lepiej pracują przy nieco za niskiej zawartości cukru w roztworze niż za wysokiej.

Stoję przed podobnym dylematem bo znajomy obiecał mi swoje przeterminowane (ale dobre) przetwory abym przerobił je na wino, hehehe. ;]

 

P.S. Wzbogacaniem w procenty za pomoca aparatury lepiej sie nie chwal za bardzo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw na małej ilości, czy drożdże zaczną to przerabiać.  Jeśli zaprawione konserwantami, to może być problem.

nastawiłem na oko znaczy na poczucie smaku

ca 12 słoików konfitur na ok 9l wody

teraz czekam na pierwsze odgłosy z rurki ;) a późńiej juz będe monitoroiwał na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.