Skocz do zawartości

Kamieniem w szybę czyli co można z tym zrobić?


Ragless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


 


Podczas zjazdu z S8 (węzeł Sieradz południe ) dostałem sporym kamieniem który wypadł z pod kół naczepy Tira ( zwykłą naczepa firanowa) o dziwo z którym się mijałem gdyż jechał z przeciwka. Kamerkę w aucie mam ładnie to widać ( i nuery auta i moment wyrzutu oraz lot kamienia) zadzwoniłem na 997, niestety Panowie  :czujnik:  nie widza winnego w kierowcy Tira ot jak usłyszałem "przypadek". Żebym przyjechał na komendę to zobaczą filmik ale przemyślałem no i pewnie znają życie i chęć pomocy to dowód zabiorą więc nie pojechałem. Ktoś miał podobną sprawę? Da się coś ugrać np. od zarządcy drogi? Czy nic i naprawiać/wymieniać na własny koszt?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Podczas zjazdu z S8 (węzeł Sieradz południe ) dostałem sporym kamieniem który wypadł z pod kół naczepy Tira Żebym przyjechał na komendę to zobaczą filmik ale przemyślałem no i pewnie znają życie i chęć pomocy to dowód zabiorą więc nie pojechałem.

 

Jak Ci mogą zabrać DR, skoro przyjechałeś do nich autobusem/tramwajem/trolejbusem* ? :nie_wiem: :D  (*- niepotrzebne skreślić).

Wtedy poznał byś stanowisko mundurowych na żywo, bo przez tel to zlewają, jak mogą i ile wlezie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Podczas zjazdu z S8 (węzeł Sieradz południe ) dostałem sporym kamieniem który wypadł z pod kół naczepy Tira ( zwykłą naczepa firanowa) o dziwo z którym się mijałem gdyż jechał z przeciwka. Kamerkę w aucie mam ładnie to widać ( i nuery auta i moment wyrzutu oraz lot kamienia) zadzwoniłem na 997, niestety Panowie  :czujnik:  nie widza winnego w kierowcy Tira ot jak usłyszałem "przypadek". Żebym przyjechał na komendę to zobaczą filmik ale przemyślałem no i pewnie znają życie i chęć pomocy to dowód zabiorą więc nie pojechałem. Ktoś miał podobną sprawę? Da się coś ugrać np. od zarządcy drogi? Czy nic i naprawiać/wymieniać na własny koszt?

 

 

a czemu chcialbys cos ugrac od zarzadcy drogi ?? Skoro masz numery rejestracyjne itp sprawdz polise w UFG i zglos to ubezpieczycielowi wraz z dowodem w postaci nagrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu chcialbys cos ugrac od zarzadcy drogi ?? Skoro masz numery rejestracyjne itp sprawdz polise w UFG i zglos to ubezpieczycielowi wraz z dowodem w postaci nagrania

Witam

 

Dzięki za informacje sprawdziłem numery faktycznie się zgadzają z autem z nagrania. Ubezpieczyciel PZU czyli co pisać, dzwonić do PZU? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Podczas zjazdu z S8 (węzeł Sieradz południe ) dostałem sporym kamieniem który wypadł z pod kół naczepy Tira ( zwykłą naczepa firanowa) o dziwo z którym się mijałem gdyż jechał z przeciwka. Kamerkę w aucie mam ładnie to widać ( i nuery auta i moment wyrzutu oraz lot kamienia) zadzwoniłem na 997, niestety Panowie  :czujnik:  nie widza winnego w kierowcy Tira ot jak usłyszałem "przypadek". Żebym przyjechał na komendę to zobaczą filmik ale przemyślałem no i pewnie znają życie i chęć pomocy to dowód zabiorą więc nie pojechałem. Ktoś miał podobną sprawę? Da się coś ugrać np. od zarządcy drogi? Czy nic i naprawiać/wymieniać na własny koszt?

 

Ja ileś lat temu miałem taką samą sytuację, tylko zatrzymałem wywrotkę. Kierowca bez problemu napisał mi oświadczenie i wymieniłem szybę z jego OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechaliśmy kiedyś na zlot na kilka aut. Na drodze gdzie było ograniczenie 40 ze względu na sypki żwir i roboty drogowe z przeciwka jechał tir z 60-70 z taka naczepą do koparki niską na małych kołach , załatwił 5 szyb w sumie i 3 maski...

Zawróciliśmy za nim , zatrzymaliśmy, wezwaliśmy policję , rzucał się że to nie jego wina ale ubezpieczalnia naprawiła wszystkie auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń.

Zadzwoniłem do PZU i jakie moje wielkie WOW gdy rozmawiałem z miłą Paną która spisała moje dane i nr sprawcy wyznaczyła nr sprawy, rzeczoznawcę aby przyjechał na oględziny, czy chcę kasę czy naprawę w serwisie.itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do PZU i jakie moje wielkie WOW gdy rozmawiałem z miłą Paną która spisała moje dane i nr sprawcy wyznaczyła nr sprawy, rzeczoznawcę aby przyjechał na oględziny, czy chcę kasę czy naprawę w serwisie.itp 

No widzisz :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do PZU i jakie moje wielkie WOW gdy rozmawiałem z miłą Paną która spisała moje dane i nr sprawcy wyznaczyła nr sprawy, rzeczoznawcę aby przyjechał na oględziny, czy chcę kasę czy naprawę w serwisie.itp 

Jeszcze jest małe ale ... Pan z ciężarówki musi potwierdzić zdarzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko jesli ten kamien wyleciał spod kół, to ja bym się nie zgodził na swoją wine jako kierowca ciężarówki.

 

Nie może odpowiadac za to co leży na drodze. A zarządca drogi też pewnie się wypnie.

Moge spróbować ominąć jeżeli coś lezy na drodze,ale z kabiny mogl nawet nie zauwazyc kamienia srednicy do 2-3cm.

 

Jeśli by mu coś spadło/odpadło z naczepy to ok.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba film który mam gdzie widać twarz Pana z ciężarówki, datę godzinę, numer rej. oraz co najważniejsze widać kamień jak leci z jego auta na moją szybę jest potwierdzeniem

 

Potwierdzeniem okoliczności, lecz nie dowodem winy / odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre TU są w takim "spisku" ;) że można naprawiać ze swojego OC, a oni (ubezpieczyciele) już się tam rozliczają. Ale chyba rzeba mieć stwierdzoną jednoznaczną winę.
Inny sposób, to naprawa z własnego AC na szybko i po udowodnieniu sprawcy winy, obciążają jego OC. Tak teraz likwidowałem szkodę jak żonie koleś wjechał w błotnik pod marketem i się upierał (imho ze wstydu, bo masa ludzi się zlazła) że to ona w niego wjechała. Przednim błotnikiem i drzwiami w jego przedni zderzak! :mlot::hehe:  Naprawiłem z AC (mam ochronę zniżek więc wyrok sądu nic dla mnie nie zmieni) ale jak sąd uzna, że koleś jest winny to TU rozliczą się między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.