Skocz do zawartości

Sprowadzanie samochodu na zamówienie


Marcin L.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Podstawowe pytanie.

Czy skorzystanie z usług firm/osób sprowadzających samochód z zachodu na konkretne zamówienie ma sens?

 

Teraz rozwinięcie.

W zawiązku z powiększeniem się rodziny* przestaliśmy się mieścić w obecnym samochodzie i szukamy nowego (używanego, bo budżet nie pozwala na nowy w tym segmencie).

Wymagania mam skromne: 6 osób + wózek bliźniaczy z gondolami, skrzynia automat, system keyless / handsfree.

 

Niestety najbliższe samochody które się łapią są co najmniej 300 km stąd, rozsiane po całej Polsce.

Nawet jakbym zmienił nieco wymagania, to sensownego samochodu z automatem raczej w okolicy nie znajdę.

Stwierdziłem że bez sensu jeździć samemu, szukać i tracić czas na "perełki" z Polski, jeśli mogę skorzystać z usług innych osób, które sprowadziłyby jakieś sensowne auto z zachodu (tak, wiem że ceny sensownych samochodów na zachodzie są wyższe).

Ma to sens, czy w ogóle o tym nie myśleć?

 

A może ktoś z AK "bawi się" w takie rzeczy? Jeśli tak, to miałbym zlecenie. :)

 

*) Uprzedzając pytania. Nie, niestety nie zmieścimy się w 6 osób do Laguny ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zamówić sobie auto z Niemiec w niemieckiej cenie , to np. http://www.auta-z-niemiec.com/

Możesz na YouTube obejrzeć ich filmy jakie auta kupowali i w jakich cenach: https://www.youtube.com/user/autazniemiec/videos  (imho bardzo drogo, ale może te auta były idealne - tylko po co komu idealne auto?)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jaki % bierze.

powiedziałem co mnie interesuje, po czasie pokazali co mogą sprowadzić, sprowadzili, powiedzieli rzetelnie wszystko o aucie (zgadzało się), sprawdziłem VIN i przebieg naprawy w ASO, wszystko mi odpowiadało i zgodziłem się.

zostawiłem zaliczkę i przyjechałem po odbiór auta gotowego do jazdy razem z tablicami.

gość z PL - okolice Bytomia, firma odkupująca samochody z F jest zarejestrowana w DE (niższe podatki)

 

natknąłem się na niego przypadkiem, bo znajomy pracujący w SKP powiedział mi, że przyjeżdża do nich człowiek, który sprowadza samochody w bardzo dobrym stanie technicznym i nie ma się do czego przyczepić na przeglądzie.

facet ma komis http://dam-les.otomoto.pl/

Edytowane przez mrarek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy skorzystanie z usług firm/osób sprowadzających samochód z zachodu na konkretne zamówienie ma sens?
Ma sens o ile akceptujesz, że będzie z 10-20% drożej niż za igły z Polski.

Uderz do carpasja.pl  OMC wziąłbym przez nich auto ale tak sie złożyło, że na starym forum bezwypadkowe.net dogadałem sie z Tomkiem z  http://eurocar-pawlowski.otomoto.pl/ Astra która wtedy kupiłem  do dziś jest u mnie i jestem z niej bardzo zadowolony.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jaki % bierze.

powiedziałem co mnie interesuje, po czasie pokazali co mogą sprowadzić, sprowadzili, powiedzieli rzetelnie wszystko o aucie (zgadzało się), sprawdziłem VIN i przebieg naprawy w ASO, wszystko mi odpowiadało i zgodziłem się.

zostawiłem zaliczkę i przyjechałem po odbiór auta gotowego do jazdy razem z tablicami.

gość z PL - okolice Bytomia, firma odkupująca samochody z F jest zarejestrowana w DE (niższe podatki)

 

natknąłem się na niego przypadkiem, bo znajomy pracujący w SKP powiedział mi, że przyjeżdża do nich człowiek, który sprowadza samochody w bardzo dobrym stanie technicznym i nie ma się do czego przyczepić na przeglądzie.

facet ma komis http://dam-les.otomoto.pl/

dzięki za info, może się przyda, w sumie po sąsiedzku a nie znałem nikogo w okolicy kto  ma dobrą renomę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Oczywiście nie szukam igiełki, łudzę się jedynie, że tak sprawdzone auto będzie bardziej pewne niż takie od przypadkowego handlarza w Polsce.

Tak jak pisałem, akceptuję to że będzie drożej niż w Polsce.

 

Zależy mi też na pełnej legalności transakcji (tu również wolę dopłacić i spać spokojnie).

carpasja.pl wygląda ok, chociaż widziałem tez lokalną ofertę z Augustowa: http://mkmobile.pl/a pewnie jakbym lepiej poszukał to i w Białymstoku bym coś znalazł i teraz będę miał dylemat do kogo się zwrócić. :D

W sumie Puszków nie tak daleko, firma widać ma już swoją historię, a i jest opcja podstawienia pod dom, co jest kuszącą propozycją w mojej obecnej sytuacji. ;)

Pozostałe propozycje jednak zbyt daleko, gdybym jednak zdecydował się jechać sam po odbiór.

 

Dam znać jak się wszystko skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


gość z PL - okolice Bytomia, firma odkupująca samochody z F jest zarejestrowana w DE (niższe podatki)
... człowiek, który sprowadza samochody w bardzo dobrym stanie technicznym i nie ma się do czego przyczepić na przeglądzie.

facet ma komis http://dam-les.otomoto.pl/

 

Wystawiają fakturę VAT marża - czy firma z Niemiec też tak może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wystawiają fakturę VAT marża - czy firma z Niemiec też tak może ?

 

Może, wystawia Rechnung i jak jest paragraf bodajże 25a (piszę z pamięci) to wtedy jest traktowana sprzedaż jako marżowa i w PL wystawiana też jest marżowa. Zacząłem ostatnio częściej niż sporadycznie sprowadzać z de i osobiście ustalałem temat w WK jaka jest właściwa procedura, w końcu jest w moim obowiązku, aby mieć przy kontroli właściwie wystawiane dokumenty. Drugim frontem była moja księgowa, która ustalała ten fakt w Krajowej Informacja Podatkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem ostatnio częściej niż sporadycznie sprowadzać z de i osobiście ustalałem temat w WK jaka jest właściwa procedura, w końcu jest w moim obowiązku, aby mieć przy kontroli właściwie wystawiane dokumenty.

 

Nie masz ochoty sprowadzić czegoś mi? ;]

Właśnie - jeśli ma być legalnie, to jakie dokumenty powinienem otrzymać od firmy której zdecyduję się polecić te zadanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Marcin L.Na chwilę obecną jeszcze nie jestem na tyle "czasowy" by z de pod zlecenie konkretny model ściągać, bardziej na zasadzie trafia się coś to biorę.Myślę, nad tym by wprowadzić taką opcję, ale gdzieś pewnie za 8-12 m-cy.

 


Właśnie - jeśli ma być legalnie, to jakie dokumenty powinienem otrzymać od firmy której zdecyduję się polecić te zadanie?

 

Jeśli prywatny lub kupiony na ichniejszą marżę to: briefy, tłumaczenia, badanie techniczne, potwierdzenie opłacenia akcyzy, opłata recyklingowa i fvat marża. Jeśli tam zakupione w cenie netto (samochód był firmowy z vatem), to w PL zamiast marży musisz otrzymać pełną fvat 23% z wyszczególnionym vatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie rozumiem.

Niestety samochód potrzebny jest mi "na wczoraj", bo nie mamy już się jak ruszyć w komplecie ;)

 

Jeśli prywatny lub kupiony na ichniejszą marżę to: briefy, tłumaczenia, badanie techniczne, potwierdzenie opłacenia akcyzy, opłata recyklingowa i fvat marża. Jeśli tam zakupione w cenie netto (samochód był firmowy z vatem), to w PL zamiast marży musisz otrzymać pełną fvat 23% z wyszczególnionym vatem.

 

Dzięki.

To jeszcze dopytam - co z umowami z osobami prywatnymi? Popularne jest w Polsce pisanie "umowy na Niemca".

Ale jeśli formalnie u nich czegoś takiego nie ma, to rozumiem że urząd zarejestruje mi samochód na podstawie faktury marża od firmy zajmującej się sprowadzaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz od pośrednika w PL i on wystawia Ci fakturę to poprzednich umów nie dostajesz, czyli te dok co podałem wyżej. Umowy na niemca to od pośredników co nie mają DG i tworzą szarą strefę, możesz się nadziać na samochód zeszrotowany i z dorobionymi briefami, zakup od nieżyjącego i inne cuda, a wtedy i tak na Ty ponosisz winę  jako podpisujący się na umowie fikcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.