Skocz do zawartości

1.7 CDTI (135KM) w Meriva B - proszę o opinie przed zakupem


dodomela

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam na oku taką Merive z tym silnikiem,

Ponieważ do tej pory jeździłem głównie francuzami to nic nie wiem ani o silniku/osprzęcie/elektronice czy też awaryjności Opla.

Merive oglądałem i jeździłem. Wygląda OK. Śilnik trochę ma turbodziurę ale dla mnie do przejścia. Potem go mocno odpycha.

 

Na co zwrócić uwagę i co mogę sprawdzić (właśnie czytam przypięty wątek na forum).

szczegół tej Merivy jest taki że ma spoory przebieg jak na 3 lata (znaczy jeszcze nie cofnięty na przebieg komisowy, powiedzmy że 2x zmiana rozrządu była). Podobno serwisowany do końca w Oplu. Tego jeszcze nie sprawdzałem, ale czy w Oplu mogę podejść do serwisu i poprosić o historię?

Kiedy dwumas się rozsypuje w tych silnikach i jak z zapychaniem Fitra Cząstek Stałych (FAP/DFB czy jak to się tam w Oplu nazywa).

Każda sugestia mile widziana

 

A czy pod silnikiem w tym modelu występuje osłona?

chyba znalazłem że w nowych to 1.6 CDTI 136KM ...chociaż może 1.7...... A17DTS, po VIN. Kiedy była zmiana i dlaczego? Auto jest z 2012r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Upierdliwy jest DPF.W zasadzie chce sie tego auta pozbyc ze wzgledu na jego dzialanie.Wypalac sie chce w trybie miejskim co 200-250km na trasach moze z 300-400km.

 

 

 

usuń i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie da gwarancji ze to bedzie chodzilo kilka lat bez problemow.Ten silnik ma osprzet Isuzu,niby go juz rozpracowali ale nie jest powiedziane ze za kilkadziesiat tys km bedzie ok.Wedlug mnie jest to spora ingerencja w auto ktore przewidziany ma DPF w standardzie.Juz nie wspomne ze przegladu to nie powinno przejsc z wycietym.W niemczech moga nawet na drodze Cie skontrolowac pod tym katem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie jest to spora ingerencja w auto ktore przewidziany ma DPF w standardzie.Juz nie wspomne ze przegladu to nie powinno przejsc z wycietym.W niemczech moga nawet na drodze Cie skontrolowac pod tym katem

Dokładnie tak, zresztą w Niemczech czy Austrii jest to norma, że sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie da gwarancji ze to bedzie chodzilo kilka lat bez problemow.Ten silnik ma osprzet Isuzu,niby go juz rozpracowali ale nie jest powiedziane ze za kilkadziesiat tys km bedzie ok.Wedlug mnie jest to spora ingerencja w auto ktore przewidziany ma DPF w standardzie.Juz nie wspomne ze przegladu to nie powinno przejsc z wycietym.W niemczech moga nawet na drodze Cie skontrolowac pod tym katem

 

 

Trzeba było pomyślec przed zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.