Skocz do zawartości

Szkoła Jazdy - Warszawa


zolu

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc :)

 

Poszukuję sprawdzonej szkoły jazdy żeby zrobić kategorię A.

 

Nie mam żadnego doświadczenia z motocyklami, dlatego oczekuje profesjonalnego podejścia. Najlepiej z Mokotowa, Ursynowa.

 

Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs robiłem u Tomka Kulika w Kulikowisku na Służewcu. Niestety mają bardzo duży plac a więc instruktorzy nie ogarniają kursantów i często jesteś puszczony samopas. Zalety - uczą tam bezpiecznie jeździć. W myśl zasady Tomka: Jak skupimy się na egzaminie nie nauczysz się jeździć. Jak nauczymy cię jeździć jest mniejsza szansa, że zrobisz sobie krzywdę. W związku z tym na zadania egzaminacyjne nie poświęcają tak dużo uwagi i po prostu uczysz się kręcić ósemki czy wolny slalom najczęściej sam. Co jakiś czas tylko podejdą i podpowiedzą co robić.

Efekt był taki, że po kursie nie ogarniałem wolnych manewrów na tyle, żeby podejść do egzaminu, ale na motocyklu czułem się dość pewnie i bezpiecznie. Ogarniałem przeciwskręt, pracę ciałem w zakrętach, hamowanie bez przenoszenia ciężaru ciała na kierownicę, wpoili we mnie drobne, ale ważne nawyki typu jazda z dwoma palcami cały czas na klamce hamulca, prawidłowe ustawienie nóg na podnóżkach, nauczyli jeździć na półsprzęgle w korku itp. W jeździe miejskiej jeździsz z instruktorem na plecaku. Z jednej strony trudniej, ale z drugiej Tomek zawsze wiedział co robię i zwracał mi uwagę jak źle operowałem biegami, gazem itp. Instruktor jadący za Tobą samochodem tak naprawdę nie ma wiedzy co w danym momencie robisz z moto i ma tylko ogólny pogląd na Twoją jazdę.No i od razu uczysz się jeździć z plecakiem ;] eraz to procentuje,

 

Po kursie u Tomka poszedłem jeszcze na 10h jazd doszkolających. Wybrałem polecaną mi przez kumpla szkołę Autojar na Ursynowie. Uczył mnie Grzesiek Florek. Zajebisty instruktor, który błyskawicznie nauczył mnie zadań egzaminacyjnych, a dodatkowo zwracał uwagę na bezpieczną jazdę. Jeżeli chodzi o sam kurs i przygotowanie do egzaminu to śmiało polecam tą szkołę. Mały placyk, więc instruktor cały czas ma Cię na oku. Jazdy miejskie - przed samochodem tak jak na egzaminie. W czasie jzad po mieście Grzesiek bardzo dużo uwagi poświęcał na duperele, któe mogą Cię uwalić na egzaminie typu najeżdżanie na linie ciągłe przy skręcaniu na skrzyżowaniach, trzymanie się odpowiedniej strony pasa, jazda na ulicach jednokierunkowych, obserwacja pieszych i zatrzymywanie się przed przejściem jak tylko widzisz, że pieszy swoją postawą wykazuje, że zaraz wejdzie na przejście, a nie ustępowanie tylko wtedy, gdy postawi na jezdni stopę (na tym podobno bardzo często uwalają)  itp.

 

Jakbym miał od początku robić kurs to chyba wybrałbym Autojara, a do Tomka poszedłbym na 2-3 całodzienne kursy doszkalające. Już raz byłem u niego na szkoleniu w Ułężu. Bardzo dużo mnie tam nauczyli. W połowie sierpnia jadę z nim na szkolenie w Radomiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wypowiedzi Tomira dodam jeszcze, że w zasadzie każdy z instruktorów u Tomka ma nieco inne wymagania ;) Miasto miałem z trzema, pierwszy ganiał za międzygazy i właściwe redukcje, drugi w zasdzie nie miał uwag, natomiast Tomek ganiał za wszystko ;]

Ostatnio plac się trochę skrócił, bo komuś zaczęło przeszkadzać całodzienne jeżdżenie moto pod oknami.

 

Tak czy inaczej, w Kulikowisku nauczą Cię jeździć. Przy okazji nauczą zdać egzamin, tylko trzeba się dopominać i pytać o wskazówki jak coś nie wychodzi. Mi wystarczyło kursowe 20 godzin (właściwie 22, bo dostałem 2 gratis za to, że zapomnieli o obsłudze technicznej i ruszaniu na wzniesieniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

 

Poszukuję sprawdzonej szkoły jazdy żeby zrobić kategorię A.

 

Nie mam żadnego doświadczenia z motocyklami, dlatego oczekuje profesjonalnego podejścia. Najlepiej z Mokotowa, Ursynowa.

 

Możecie coś polecić?

 

a z której strony Warszawy jesteś i w jakich dzielnicach bywasz jak pracujesz/jedziesz do pracy :)

 

ja robiłem w Honda Motorista, bo mają plac w dogodnym miejscu dla mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z której strony Warszawy jesteś i w jakich dzielnicach bywasz jak pracujesz/jedziesz do pracy :)

 

ja robiłem w Honda Motorista, bo mają plac w dogodnym miejscu dla mnie:)

 

Tak jak pisałem - Mokotów, Sadyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.