Skocz do zawartości

Miernik lakieru -pomiar.


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc. Dzis kupiłem sobie miernik lakieru gl-2.pomierzyłem renówkę  :hehe: .Jedne drzwi 140  ,reszta od 220 do 1900  :hehe: .Załóżmy ze jade ogladac jakies auto i w wiekszosci ma 200-250mikronów .Mam rozumiec ze wypadkowe? Skoro jest do 250 mikronów ,nie powinno sie nic dziać z lakierem ?{pękniecia itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc. Dzis kupiłem sobie miernik lakieru gl-2.pomierzyłem renówkę  :hehe: .

Tak jest jak ktoś bierze takie zabawki pierwszy raz do ręki  :hehe: . Poćwicz najpierw! Pobaw się na kawałkach czystej blachy, skalibruj na zero  :ok: . Potem jakieś puszki po piwie, lodówce, innych "nie płaskich" powierzchniach i zobaczysz jak miernik zachowuje się w różnych warunkach. Z czasem będziesz umiał sprawdzić samochód  :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak ktoś bierze takie zabawki pierwszy raz do ręki  :hehe: . Poćwicz najpierw! Pobaw się na kawałkach czystej blachy, skalibruj na zero  :ok: . Potem jakieś puszki po piwie, lodówce, innych "nie płaskich" powierzchniach i zobaczysz jak miernik zachowuje się w różnych warunkach. Z czasem będziesz umiał sprawdzić samochód  :] .

 

skad wiesz ze nie umie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak ktoś bierze takie zabawki pierwszy raz do ręki  :hehe: . Poćwicz najpierw! Pobaw się na kawałkach czystej blachy, skalibruj na zero  :ok: . Potem jakieś puszki po piwie, lodówce, innych "nie płaskich" powierzchniach i zobaczysz jak miernik zachowuje się w różnych warunkach. Z czasem będziesz umiał sprawdzić samochód  :] .

Nic nie musze tu ćwiczyć.Żadna filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 300um to jest w miarę normalnie, bo to druga warstwa. 1900um to kitu jest już konkretnie naładowane :D

Jak całe auto w drugiej warstwie to juz nie dobrze ,bo wiadomo ze albo obcierki albo jakis dzwon ,załozone inne blachy i polakierowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600um ,czyli szpachla ,ale czy bac się takich aut?600um to chyba sporo co nie?

 

Jak takie auto weźmiesz to potem musisz trafic klienta bez miernika (przynajmniej u mnie większość nigdy nie mierzy) , bo z miernikiem to nikt nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak całe auto w drugiej warstwie to juz nie dobrze ,bo wiadomo ze albo obcierki albo jakis dzwon ,załozone inne blachy i polakierowane.

 

Już wolę żeby po całości było te 250-300um, niż w jednym miejscu 1900, w drugim 500, a w trzecim 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc. Dzis kupiłem sobie miernik lakieru gl-2.pomierzyłem renówkę :hehe: .Jedne drzwi 140 ,reszta od 220 do 1900 :hehe: .Załóżmy ze jade ogladac jakies auto i w wiekszosci ma 200-250mikronów .Mam rozumiec ze wypadkowe? Skoro jest do 250 mikronów ,nie powinno sie nic dziać z lakierem ?{pękniecia itp.)

Pomierz sobie najpierw pewne auta tej samej marki i modele. Różne modele bryk dają różne wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierz sobie najpierw pewne auta tej samej marki i modele. Różne modele bryk dają różne wskazania.

Pomierzyłem wujasa punto evo ,z przodu malowane 220um ,dzwi tak samo . reszta 120-140 z dachem.Przykładam pare razy miernik w tym samym miejscu na renówce wychodzi to samo.W jedym miejscu miernik nic nie pokazuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem wujasa punto evo ,z przodu malowane 220um ,dzwi tak samo . reszta 120-140 z dachem.Przykładam pare razy miernik w tym samym miejscu na renówce wychodzi to samo.W jedym miejscu miernik nic nie pokazuje .

Renówki mają niektóre elementy z tworzywa.

Jak nie pokazuje nic na blachach, tooznacza grubo szpachli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem  :) attachicon.gifMEMO0055.JPGattachicon.gifMEMO0054.JPGattachicon.gifMEMO0053.JPGattachicon.gifMEMO0052.JPGattachicon.gifMEMO0051.JPGattachicon.gifMEMO0050.JPG

W jednym miejscu gdzie jest 2000um miernik nic nie wskazuje.Lepiej żeby ktos to kupił bez mierzenia. :jump:

 

Jeżeli sprzęt do pomiaru grubości lakieru jest tej samej klasy co aparat którym robiłeś zdjęcia, to podejrzewam że wskazania mogą być nieprawidłowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę podam, że np. Astra H wyprodukowana w UK ma fabrycznie około 90-120um, podczas gdy ten sam model ale z fabryki z Belgii potrafi mieć fabrycznie nawet 220um. Mój Citroen C4 miał wszędzie równo między 200 a max 220um, aczkolwiek tu podejrzewałem drugi klar, bo inne Ce-czwórki, jak mierzyłem miały do około 160um.

 

Akuq sprzedał taką C4 komuś z AK i sam jestem ciekaw jak gruba była powłoka, może mierzył :D

 

VW Golf 4, którym dosyć często jeżdżę ma 90um.

 

Wszystkie powyższe auta miały lakier metallic, to też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę podam, że np. Astra H wyprodukowana w UK ma fabrycznie około 90-120um, podczas gdy ten sam model ale z fabryki z Belgii potrafi mieć fabrycznie nawet 220um. Mój Citroen C4 miał wszędzie równo między 200 a max 220um, aczkolwiek tu podejrzewałem drugi klar, bo inne Ce-czwórki, jak mierzyłem miały do około 160um.

 

Akuq sprzedał taką C4 komuś z AK i sam jestem ciekaw jak gruba była powłoka, może mierzył :D

 

VW Golf 4, którym dosyć często jeżdżę ma 90um.

 

Wszystkie powyższe auta miały lakier metallic, to też ma znaczenie.

a mój G4 tam gdzie nie był 2 raz lakierowany ma około 130um

90um ma siostry honda jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem wujasa punto evo ,z przodu malowane 220um ,dzwi tak samo . reszta 120-140 z dachem.Przykładam pare razy miernik w tym samym miejscu na renówce wychodzi to samo.W jedym miejscu miernik nic nie pokazuje .

Punta byly malowane na ok 90-120. Jalonce tez w tych wartosciach. Niemieckie auta są robione na ok 150-160.

Czyli jak masz 200-250 tzn druga warstwa lakieru. Co grubiej to i grubsze naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę podam, że np. Astra H wyprodukowana w UK ma fabrycznie około 90-120um, podczas gdy ten sam model ale z fabryki z Belgii potrafi mieć fabrycznie nawet 220um. 

 

Wszystkie powyższe auta miały lakier metallic, to też ma znaczenie...

 

Ja kupiłem Astre H GTC która ma 140um na całym nadwoziu, wszyscy twierdzą że nie bite, nie ma się do czego czepić więc jeździć a później sprzedać i tyle :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę podam, że np. Astra H wyprodukowana w UK ma fabrycznie około 90-120um, podczas gdy ten sam model ale z fabryki z Belgii potrafi mieć fabrycznie nawet 220um. Mój Citroen C4 miał wszędzie równo między 200 a max 220um, aczkolwiek tu podejrzewałem drugi klar, bo inne Ce-czwórki, jak mierzyłem miały do około 160um.

 

Akuq sprzedał taką C4 komuś z AK i sam jestem ciekaw jak gruba była powłoka, może mierzył :D

Mierzył, mierzył ;)

Z tego co pamiętam wychodziło w okolicach 160um. Na słupkach około 120um.

BTW Autem jeździ moja narzeczona i odpukać nic się nie dzieje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Astre H GTC która ma 140um na całym nadwoziu, wszyscy twierdzą że nie bite, nie ma się do czego czepić więc jeździć a później sprzedać i tyle :D

 

Wystarczy że ogarnięty handlarz i kupił części w kolor ;) I już masz auto "bezwypadkowe", oczywiście nie twierdze że nie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mi auto z Francji co ma mniej ;)

 

 

 

Pokazałbym, ale miesiąc temu sprzedałem ... Oryginał na całym samochodzie, może dlatego poszedł w 1 dzień

 

No ale po co mniej ;] Jak on specjalnie szukal takiego całego w szpachli żeby jak najtaniej wyrwać :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.