Skocz do zawartości

mondeo 2,0 tdci 2006rok brać czy bać się :)


blackdriver1978

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.autokacik.pl/index.php/topic/394178-pro%C5%9Bba-o-ocen%C4%99-samochodu/  ostatni post :) 

 

link do ogłoszenia http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-sliczny-ford-mondeo-titanium-x-100-oryginalny-przebieg-polecam-CID5-IDb7Uzl.html

 

w tym temacie jestem :)

 

bać się czy brać ......był by to mój pierwszy diesel , póki co dosiadam scenica 2,0 z lpg i szukam czegoś innego , czy ten mondeo to dobry wybór ?

 

rozmawiałem ze sprzedawcą i niby wszystko jest ok , auto jeździ na oryginalnym fordowskim oleju 5w30 , wszystko w aucie działa :)

zastanawia mnie tylko awaryjność tego silnika :)

 

doradźcie coś :)     :mlot:  :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to silnik jeszcze fordowski czy już psa. Jeśli ten pierwszy to z tego co pamiętam to chyba wycierały się pompy i opiłki leciały do wtrysków, przez co silniki siadały. Te drugie silniki były lepsze i nie miały chyba większych bolączek oprócz wrażliwości na paliwo słabej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 2.0 tdci 136KM, czyli diesel od PSA - nie ma jakichś typowych usterek. Wszystko do stanu auta zależy - jak dobry to czemu nie.

Zwrpoc uwage na korozje.

 

Przecież w Fordzie z ogłoszenia nie ma silnika PSA tylko Fordowskie 2.0 130 koni.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to silnik jeszcze fordowski czy już psa. Jeśli ten pierwszy to z tego co pamiętam to chyba wycierały się pompy i opiłki leciały do wtrysków, przez co silniki siadały. Te drugie silniki były lepsze i nie miały chyba większych bolączek oprócz wrażliwości na paliwo słabej jakości.

 

Wtryskiwacze dostawały przez te pompy bardzo i często jest do wymiany komplet - dlatego ludzie sprzedają - koszty duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mondeo kupione :) za 16 tyś 

stan techniczny jest ok jak na 9 letnie auto :) 

książka serwisowa prowadzona od samego początku do dnia dzisiejszego w aso ford 

moc silnika według karty pojazdu 96kW 130PS 

auto ze stycznia 2006 rejestracja 12-2006 

spalanie według kompa 6,3l/100km 

lakier cały w oryginale , szyby też z jednego roku 

 

z rzeczy do zrobienia tempomat i fotel kierowcy bo nie grzeje cała reszta działa :)

 

 

jak ktoś ma możliwość sprawdzenia vin to bardzo bym prosił :)

 

WF0WXXGBBW6S59386

 

tymczasem biegnę przywitać się na odpowiedni kącik  :mlot:  :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mondeo kupione :) za 16 tyś 

stan techniczny jest ok jak na 9 letnie auto :)

książka serwisowa prowadzona od samego początku do dnia dzisiejszego w aso ford 

moc silnika według karty pojazdu 96kW 130PS 

auto ze stycznia 2006 rejestracja 12-2006 

spalanie według kompa 6,3l/100km 

lakier cały w oryginale , szyby też z jednego roku 

 

z rzeczy do zrobienia tempomat i fotel kierowcy bo nie grzeje cała reszta działa :)

 

 

jak ktoś ma możliwość sprawdzenia vin to bardzo bym prosił :)

 

WF0WXXGBBW6S59386

 

tymczasem biegnę przywitać się na odpowiedni kącik  :mlot:  :jump:

Mondeo 2001-2007, 2.0L Duratorq DI HPCR (125PS), Machine Silver Metalik   Numer VIN:   WF0WXXGBBW6S59386
Główne funkcje Data produkcji:   02.03.2006 Model pojazdu:   Mondeo 2001-2007 Typ nadwozia:   Kombi Wersja:   Seria 60 Silnik:   2.0L Duratorq DI HPCR (125PS) Przekładnia:   6-bieg. przekł. ręczn. - MMT6 Napęd:   LHD FWD Przełożenie przekładni głównej:   4.071/2.850 Norma emisji spalin:   Emisja spalin poziom IV + DPF Klimatyzacja:   Automatyczna Regulacja Temperatury Obszar:   (+)"D" Lakier:   Machine Silver Metalik Materiał we wnętrzu:   Alacantra Platinum/Ebony
NavPanelArrowCloseUp-18x18.gif

Mniej ważne funkcje

  •  Płytki ze stal.nierdz.w drzw.przed.
  •  Oslona progu drzwi tylu nadwozia
  •  Wyprodukowany W Zakładzie Genk
  •  'Titanium X'
  •  Z elektroniczna kontr.statecznosci
  •  Okna tylne zamyk./otwierane 1 dotkn
  •  Szyba ciemna
  •  Z Ogrzewanš Szybš Przedniš
  •  Z jednokolorowš tablicš rozdz.
  •  Z przednimi dywanikami podlogowymi
  •  Z tylnymi dywanikami podlogowymi
  •  Z Izolatorem
  •  Bagażnik dachowy - Srebrne relingi
  •  Elektr.Regulowane Lusterko Wsteczne
  •  Podw.lus.ele/ogrz/skła/lamp.o.prog
  •  Tylny r.podłokiet.ze schowkiem
  •  Z ręcznie reg. podporš lędw. pas.
  •  Ogrzew.siedz. kier.-zmien.temp.
  •  Z ogrzew.siedz.pasaż.-zmien.temp.
  •  Bez ogrzewanych tylnych siedzeń
  •  Z brzęczykiem ostrz. pasów bezp.
  •  Z regulatorem siedz. kier. 8 kier.
  •  Z el. 8-kier. reg. siedz. pasaż.
  •  Klamka drzwi z tyłu w kolorze nadw
  •  Ze skórz galka dzwigni zm. biegów
  •  Pilot drzwi - 2 kluczyki
  •  Z Wycier./Spryskiwacz. Szyby Tylnej
  •  Z automat.wycieraczkš szyby przedn.
  •  Z Ogrzew. Dyszami Spryskiwaczy
  •  Z wycier./sprysk. reflektorów
  •  Air Curtain Restrnt LH
  •  Kurtyna powietrzna - prawa strona
  •  Deployable Anti-W'Lash Restr
  •  Z intel.ograniczn. pod.pow.kierowcy
  •  Z 'intel.'ograniczn.pod.pow. pasaz.
  •  Z bocznš podusz.pow.- str. kierowcy
  •  Z bocznš podusz.pow.- str. Pasażera
  •  Koło zapasowe mini stalowe
  •  Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
  •  Kolo alum. 7.0 X 17" - Titanium
  •  Opona koł.zapas. Mini o ogran.zast.
  •  Emisja spalin poziom IV + DPF
  •  Z Zawieszeniem Standardowym
  •  Leather Hand Brake - Chrome Button
  •  Bez wspomagania awaryjnego hamulców
  •  Układ ABS na wszystkie koła
  •  Z Przeciwobrot. Systemem Trakc.
  •  Wlot filtru zapachów w pasie podok.
  •  Bez Nagrzewnicy
  •  Z kolem kierownicy wykoncz. skóra
  •  Ze Sterowaniem Prędkociš
  •  Bez Nagrzewnicy Pomocniczej
  •  Z komputerem paliwowym (symbol)
  •  Nawig. z kolorowym ekranem dotyk.
  •  Płyta nawigacyjna -dla danego kraju
  •  Z czujnikiem odlegl. przy cofaniu
  •  Z obwodowym urzadz.p/kradziezy
  •  Akumulator standardowy
  •  Bez zestawu do zamontowania radia
  •  Zewn. dod. zmieniacz 6 płyt CD
  •  Bez połšczenia interfejsu Bluetooth
  •  Z antenš trzypasmowš
  •  ICE-Naw. bogat.opc. CD+ Radio AM/FM
  •  Pakiet wyposażenia systemu ICE 3
  •  Pakiet wyposażenia systemu ICE 5
  •  Z zestawem do elektron. użytkow. 11
  •  Z antena szerokopasmowa
  •  4 współosiowe głoniki bogat wersji
  •  Z pakietem przyg. telef.-Konstr.B
  •  Z Ukladem Elektroniki Uzytkowej V2
  •  Moduł aktywowany głosem - Niemiecki
  •  Z e.ster.rad.na joys.+przyc.roz.PTT
  •  Z zapalniczka
  •  Z gniazdkiem pradowym
  •  Reflektor ksenonowy
  •  Z Przednimi Lampami Przeciwmgieln.
  •  Z autom. reg. poz. wiec. reflekt.
  •  Z automatycznym wł./wył.reflektorów
  •  Z przyciemniani oswietl zest wskaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już szykuj na czarna godzinę grosz na pompę CR i wtryski (słynne Delphi). Znajomy, który ściąga angole na części mówi, że jak tylko jest info, że Mondek jedzie z GB, to wtryski i pompa sprzedane są zanim auto dojedzie do Polski. A tu jeszcze DPFa widzę  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to silnik jeszcze fordowski czy już psa. Jeśli ten pierwszy to z tego co pamiętam to chyba wycierały się pompy i opiłki leciały do wtrysków, przez co silniki siadały. Te drugie silniki były lepsze i nie miały chyba większych bolączek oprócz wrażliwości na paliwo słabej jakości.

 

Z tego co pamiętam to od 2005 montowano inne pompy, które nie zapychały wtrysków opiłkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyposażenie i silnik zgadza się z tym co wyżej :)

 

póki co zrobione 300km i nic się nie dzieje ....daje mu rok jak nie będzie się psuł to go zostawię bo jednak to dość fajne i wygodne autko .

 

do zrobienia 3 rzeczy :

 

1.amortyzatory tył  ( już kupione czekają na wymianę )

 

2. do wymiany aku ( już zrobione , był jeszcze oryginał fordowski )

 

co ciekawe jak brałem auto średnie spalanie było na poziomie 6,3l/100km  po wymianie aku komp pokazuje 9,4l/100km i nie bardzo chce zejść :)

 

3.  tempomat do zrobienia ( właściciel twierdzi , że od kiedy go ma tempomat nie działa )

 

sprawdziłem bezpiecznik 82 , odpiąłem grzane spryskiwacze , sprawdziłem  ( wzrokowo ) czujniki na sprzęgle i hamulcu ( na hamulcu zielony  czujnik zrobiłem regulację z trzpieniem ) ale tempomat dalej martwy 

 

kontrolka tempomatu zapala się tylko przy zapłonie , w czasie jazdy nie działa 

 

W ZWIĄZKU Z TYM SZUKAM KOGOŚ KTO OGARNĄŁ BY TEN TEMPOMAT NA ŚLĄSKU :) 

 

 

ogólnie przejrzałem cały samochód , pod spodem fabryczna konserwacja zero rdzy na aucie byłem na kompie sprawdzić błędy ( był stary błąd dotyczący EGR ...skasowany ) co ciekawe nie było dostępu do opcji tempomatu na kompie :( 

 

no i na koniec jeszcze jedno pytanie czy przebieg sprawdzę tylko w ASO ?  Książka serwisowa prowadzona do dzisiaj ( ostatni wpis aso o wymianIe oleju 2012 , ostatni wpis czynności serwisowych poza aso czerwiec 2015 ( też wymiana oleju oraz filtrów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na śląsku jeden z lepszych serwisów to ford sławek - na granicy Katowic i Mikołowa. (wpisz sobie w google) - tam popytaj.

powiem Ci, ze troszke podupadli.... i patrza jak ... na kase

ja ze swojej strony polece PZ mikolow

serwisowalem u slawka, a teraz jezdze do pz service mikolow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

/co ciekawe jak brałem auto średnie spalanie było na poziomie 6,3l/100km  po wymianie aku komp pokazuje 9,4l/100km i nie bardzo chce zejść :)

 

/ogólnie przejrzałem cały samochód , pod spodem fabryczna konserwacja zero rdzy na aucie byłem na kompie sprawdzić błędy ( był stary błąd dotyczący EGR ...skasowany ) co ciekawe nie było dostępu do /opcji tempomatu na kompie :(

Wykasowałes stare średnie spalanie, i liczy ci od nowa, pewnie krótkie odcinki miasto itp. Z czasem sie unormuje. Ale jak będziesz w aso albo u kogoś kto ma sprzęt do forda to poproś o aktywacje spalania chwilowego w liczniku (w aucie po drugim FL nie powinno byc z tym problemu).

Odnosnie korozji kontroluj dolne krawędzie drzwi, zwłaszcza tylnych. Kumpel tez nabył mondeo z 2006 niby bez rdzy, ale w aso wyszło ze doły drzwi dwukrotnie na gwarancji poprawiano, ale TTTM.

Dodatkowo radze zamontować sprzęgiełko na alternatorze (pasuje z niektórych citroenow hdi - ja przełożyłem cały alternator z sprzęgłem z mondeo benzynowego) - znacznie wyciszy prace paska osprzętu i wydłuzy jego zywotność (a także napinacza i tzw małej dwumasy czyli koła pasowego wału korbowego). Zniknęły też pewne problemy z elektryką (np migotanie swiateł przy słabym aku).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugim liftingu poprawili pompy i wtryskiwacze.

Miałem takie auto 2.2 te co przejechałem 180k. Co dwa lata wymieniłem elektroniczny egr, poza tym nic sie nie działo.

Tempomat jak masz guziki na kierownicy i czujnik na pedalach to tylko kwestia włączenia na komputerze- trzeba włączyć mimo ze teoretycznie sie nie da. Trzeba podjechać do kogoś kina tego.

Problem z drzwiami był w pierwszych latach produkcji, później z tego co wiem to poprawili. U mnie nic nie przesłali.

Sprzegielko na alternator tez założyłem przy wymianie osprzętu i paska wieloletniego. Faktycznie zdecydowanie poprawia to prace tego układu i podobno powoduje ze problem nie powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.