Skocz do zawartości

Mustaff14

użytkownik
  • Liczba zawartości

    448
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mustaff14

  1. @volf6, @Spajdi. Pozwoliłem sobie zacytować sam siebie. Myślę, że więcej nie muszę dodawać.
  2. @Waldek40 z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że miałem identycznie jak @swienty. Górny wąż gorący, a dolny zimny. Podłączyłem wąż ogrodowy do dolnej rurki od nagrzewnicy i dopiero jak poszło duże ciśnienie, zabulgotało i górną rurką wyleciał czarny syf, który całkowicie blokował przepływ. Także stawiam dolary przeciw orzechechom że w tym golfie będzie identycznie. Nie ma tam żadnych dodatkowych zaworów blokujących przepływ. Leon 5f i golf 7 to ta sama platforma, nagrzewnice są takie same.
  3. @swienty Dokładnie tak. Nie dodają silikatu do nagrzewnicy tylko jest woreczek z tym w zbiorniku wyrównawczym. Stosują to żeby przedłużyć żywotność płynu, ale jak widać skraca to żywotność innych funkcjonalności
  4. @swienty W Leonie nagrzewnica była zabetonowana i też syf w układzie. Górny wąż był gorący. Dolny zimny jak lód. Zapchana nagrzewnica uszkodziła pompkę. Także nie ma co się sugerować wiekiem samochodu. Generalnie platforma MQB ma problemy z nagrzewnicami. Może to przez silikat w zbiorniczku który rozsypuje się z czasem po układzie. Polecam na YouTube wpisać golf remove silica bag Tam co prawda trochę inaczej to wygląda bo w Leonie nie było widać tego woreczka, jednakże na zbiorniczku wyrównawczym widać napis "mit silikat". Na angielskich forach dużo ludzi narzeka na ogrzewanie w Leonie 5F, golfie vii właśnie ze względu na zatkane nagrzewnice.
  5. Nie. Webasto brak. Pompka musi być, bo główna pompa wody w clha jest ze sprzęgłem i nie pracuje na zimno więc coś musi wymuszać obieg. Na aledrogo po wpisaniu pompka cxx wyświetlają się dokładnie to co wymieniałem w clha.
  6. Po wymianie było słychać, że włącza się po zapłonie, ale nie dam gwarancji że w Golfie będzie tak samo.
  7. @swienty Ostatnio miałem problem z ogrzewaniem w Leonie 5f z 2014 roku. Silnik 1.6 TDI clha. Pierwszym problemem była niedziałająca pompka dodatkowego obiegu wody. Do sprawdzenia vcdsem czy działa, u mnie nie było bledu a pompka nie działała. Druga sprawa zatkana nagrzewnica, przepłukanie wężem ogrodowym w odwrotnym kierunku przyniosło skutek.
  8. Jeżeli rozmawiamy o Maździe 6 Gj, na co wskazuje 2013 rok, to nie było tam diesla 2.0 tylko 2.2. Żeby zapoznać się z japońską bezawaryjnością, proponuje wpisać w google "mazda 6 gj wytarty wałek" i skutecznie wyleczyć się z tego silnika. Jeżeli faktycznie okaże się że ta mazda ma silnik 2.0 to jest to poprzedni model, wyprodukowany zapewne w 2012r., a pierwszą rejestracje ma w 2013r. i handlarzowi się pojęcia pomyliły.
  9. Mondeo mk3 do 2007 roku ma tylko i wyłącznie fordowskiego diesla 130, a nie motor od psa, który wszedł dopiero z mk4.
  10. Sytuacja ogarnięta. Przyczyną były uszkodzone lamele na skraplaczu i powietrze nieprawidłowo przepływało przez chłodnice, toteż nadmiar ciepła nie był odprowadzany. Po wymianie skraplacza brak problemów z grzaniem.
  11. Pytam jak jest u innych, bo niedługo wybieram się w południowe rejony Europy i nie chcę gdzieś utknąć z powodu przegrzania silnika
  12. Witam. Mam pytanko odnośnie temperatury jaką osiągają te silniki ? Dziś jadąc po autostradzie 180 przy temp zewnętrznej 24,5 stopnia temperatura silnika oscylowała w granicach 97 stopni. Po przyciśnięciu do 200 zrobiło się nagle ponad 100 stopni, było gdzieś w okolicach 105. Nadmienię, że termostat oraz kompletny rozrząd z pompą wody zostały wymienione jakieś 500 km temu. Nie wiem czy mam się doszukiwać problemu, czy dać sobie spokój. W miesćie temperatura nie przekracza 91 stopni. Wszystkie odczyty z test mode.
  13. Miałem avensisa z tym slinkiem. 2007 rok, 215kkm, odkupiony od rodziny. Samochód był bardzo zadbany, zawsze wszystko robione na czas. Kupiłem jak miał 189 kkm (100 % pewny). Przy 120 kkm uszczelka pod głowicą w ramach gwarancji. Do przebiegu 215kkm padły jeszcze 4 wtryski, dwumas i egr. Także duża cienizna. Tam siedzi układ wtryskowy denso, jedyna możliwość naprawy to wymiana na nowe elementy, bo nie ma części do regeneracji. Ogólnie nie polecam.
  14. Mustaff14

    T25...

    Auta z tym silnikiem absolutnie nie polecam. Toyota przyznała się do błędu w silnikach 1AD, chodzi o wypalanie uszczelki pod głowicą i wbrew pozorom ten problem nie dotyczy tylko diesla 2.2. Druga kwestia wtryskiwacze. Mój egzemplarz ma 210 tys. oryginalnego przebiegu. Przy 120, był remont silnika, a teraz wtryskiwacze mają korekcję w okolicach 5-6 mm3, mimo dbania o paliwo i ogólne zasady ekslploatacji diesla. Przez to że wtryskiwacze są już dużo poza normą, zaczyna się wypalać turbo i coraz głośniej świszczeć. Trupa nie opłaca się reanimować, bo wtryski nieregenerowalne (ogłoszenia w internecie polegają na czyszczeniu wtrysków, a nie pełnej regeneracji, producent nie przewiduje) a nówka sztuka 1,5 kzł, a wszytkie do wymiany. Przypominam że auto z końca 2007 roku, nigdy nie katowane, dbane o wszystkie filtry, oleje i ogólne zasady eksploatacji. Była w międzyczasie jeszcze akcja serwisowa na zawór wysokiego ciśnienia w pompie, nie chciał odpalać na zimnym za pierwszym razem, znany przypadek.
  15. Mam porśbę. Czy mógłby się ktoś podzielić schematem halogenów do T4 Multivana 2,5 TDI (101 KM) 2001 rok. Byłbym wdzięczny.
  16. Do czasu awarii, tylko droższe. Stacje Lotos, Shell.
  17. Z drugiej strony samochód służy do jeżdzenia, a nie skupiania się nad tym, że wtryskiwacze trzeba czyścić. Mam Avensisa T25 z 2007 ze wspomnianym silnikiem. Po 190 kkm wtryskiwacze miały korekcję w okolicach 7 mm3, także chyba wyliczyli je na 200 kkm
  18. Mam to u siebie. Oświetlenie w aucie na Ledach. Działa bardzo przyjemnie.
  19. Raczej żadnych dodatkowych zabiegów nie było. Tylko lane paliwo premium i 90% przebiegu w trasie.
  20. Co prawda mam T25 Fl (koniec 2007 roku), ale też 2.0 d4-d 126KM. Przy około 180 kkm, padł zawór wysokiego ciśnienia na pompie. Samochód zapalał i momentalnie gasł. Przy okazji diagnostyki w ASO, stwierdzono, ze 3 z 4 wtrysków mają kosmiczne korekcje , tylko jeden miał w normie. Chyba nie świadczy to najlepiej o osprzęcie silnika. Podkreślam, że przebieg pewny bo auto ma 1 właściciela, który o samochód dba.
  21. Z kwestią rdzy w Toyocie się nie zgodzę. To, że rdzy nie ma na zwenątrz nie znaczy, że nigdzie nie występuje. Mam w rodzinie dwa Aveny jeden przed FL (2003 rok) drugi po FL (koniec 2007 roku), oba mają oryginalne przebiegi poniżej 200kkm. W tym starszym tylne podłużnice i okolice są całe w rudym nalocie i purchlach. W tym nowszym już się zaczyna, tam gdzie są jakieś zgrzewy czy spawy przy tylnych podłużnicach już jest rudo. Szczerze spodziewałem się czego innego. Dla porównania Micra K12 2005r. jest od spodu bez skazy.
  22. Witam. Ja co prawda z innego kącika, mam Nubirę 1.6 też z klimą. Chwilowe wyłączanie sprężarki podczas dużego obciążenia silnika, to normalny objaw. Przecież przy wyprzedzaniu z gazem w podłodze potrzebna jest moc maksymalna silnika, toteż ecu (u mnie na podstawie napięcia z TPS, wychylenie przepustnicy) odłącza na chwilę sprężarkę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.