Skocz do zawartości

Znak D-19 i D-20 - postój taksówek. Który znak jako pierwszy?


Piter1990

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zaparkowałem dziś samochód za znakiem D-20, tj. przekreślony znak taxi. Po powrocie potkała mnie przykra niespodzianka, mianowicie blokada na kole. Zadzwoniłem po straż miejską w celu usunięcia blokady. Mandat przyjąłem na klatę, bo szybko sobie wygooglowałem, że stawianie znaku najpierw przekreślonego D-20 a na końcu sam napis taxi bez przekreślenia D-19 jest poprawne. Wątpliwości wzbudza jednak we mnie to, że w moim mieście oznakowanie postojów (nie jednego) jest odwrotne. Najpierw znak taxi, a na jego końcu taxi z przekreśleniem. Jak to w końcu jest? Czy u mnie w mieście oznakowanie jest nieprawidłowe? Czy może zależy to od drogi przy jakiej jest postój taksówek (tam gdzie parkowałem była jednokierunkowa, tzn. dwa pasy w jedną stronę, oddzielone z drugą stroną torowiskiem tramwajowym, za to u mnie w mieście w tych miejscach gdzie są postoje taksówek są normalne drogi dwukierunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest dobre i logiczne, i odkąd pamiętam takie było

 

Wiem, że tak się znakuje, ale jako kierowca nie potrafę doszukac się w tym sposobie logiki.

Tak samo jak nie bardzo do mnie przemawia pokrętne tłumaczenie, że akurat tam (na końcu przy znaku D-19) parkuje pierwsza taksówka. Równie dobrze można uznać że pierwsza taksówka to Ford Galaxy ze zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil w jakims odcinku udowadniał , że oznaczenie jak z foto K3 jest złe. Wg mnie jest dobre i logiczne, i odkąd pamiętam takie było

Dobre i logiczne?  8]  :hehe: No proszę Cię...  W każdym innym przypadku masz znak i dalej (zgodnie z kierunkiem jazdy - to jest logiczne) jego odwołanie/zakończenie. Tylko ten jeden wyjątek zrodził się w czyjejś głowie po pijaku chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre i logiczne?  8]  :hehe: No proszę Cię...  W każdym innym przypadku masz znak i dalej (zgodnie z kierunkiem jazdy - to jest logiczne) jego odwołanie/zakończenie. Tylko ten jeden wyjątek zrodził się w czyjejś głowie po pijaku chyba...

Przełóż sobie postój taksówek na kolejkę klientów w sklepie (albo kolejkę klientów do przewozu taksówką). Początek kolejki jest przy kasie/ladzie - najdalej, niejako na samym początku. Koniec kolejki jest najbliżej Ciebie - na samym końcu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było znaku D-20, to w którym miejscu zatrzymałaby się pierwsza taksówka?

W którym miejscu zatrzymałaby się kolejna?

Odpowiedź jest prosta: między znakami D19 i D20.

Niestety to rozwiązanie, które jest teraz jest wyjątkowo idiotyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to oznakowanie jest dla pieszego

 

Zgadza się. Klient idzie do taksówki, która stoi jako pierwsza przy znaku "postój taxi". Znak "koniec postoju taxi" oznacza tylko koniec obszaru, które mogą zajmować taksówki czekające na klientów, a dalej moga stawać zwykłe samochody (jeśli nie ma zakazu). Oczywiście, że wybredny klient może sobie wybrać inną taksówkę niż pierwszą (no bo pierwsza może stać Dacia, a drugi np. der paśnik f tedeiku...) :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica w jakiej kolejności są znaki? Między nimi się nie parkuje. Postoje nie są długie na kilometry a najwyżej kilkadziesiąt metrów.

Trzeba albo być wyjątkowo konfliktowym albo wyjątkowo niefrasobliwym aby nie chcieć/ nie potrafić dostrzec gdzie zaczyna się i kończy postój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre i logiczne?  8]  :hehe: No proszę Cię...  W każdym innym przypadku masz znak i dalej (zgodnie z kierunkiem jazdy - to jest logiczne) jego odwołanie/zakończenie. Tylko ten jeden wyjątek zrodził się w czyjejś głowie po pijaku chyba...

Ale to jest logiczne ....

 

Jedziesz, widzisz przekreślony znak taxi to wiesz że za nim nie możesz stanąć bo właśnie zaczyna się strefa postoju taksówek . Co w tym dziwnego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest logiczne ....

 

Jedziesz, widzisz przekreślony znak taxi to wiesz że za nim nie możesz stanąć bo właśnie zaczyna się strefa postoju taksówek . Co w tym dziwnego ???

Gdzie tu logika?  :mlot:

Przez analogię (bo oba znaki sa informacyjne) - jedziesz mijasz D-43 "koniec terenu zabudowanego" i co ? jesteś w terenie zabudowanym?

 

To rozwiązanie jest idiotyczne, tak samo jak próba tłumaczenia że "to dla pieszych" i "że tam akurat jest pierwsza taksówka". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zapytałem panów z drogówki co oni na to. Akurat stali obok jednego z postojów taksówek w Siemianowicach. Uznali, że ustawienie znaków najpierw taxi a potem na końcu ustawienie przekreślonego jest prawidłowe, a ja nie powinienem przyjmować mandatu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziś zapytałem panów z drogówki co oni na to. Akurat stali obok jednego z postojów taksówek w Siemianowicach. Uznali, że ustawienie znaków najpierw taxi a potem na końcu ustawienie przekreślonego jest prawidłowe, a ja nie powinienem przyjmować mandatu....

 

Widać nie czytali rozporządzenia o znakach i sygnałach drogowych :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.