Skocz do zawartości

Czy warto założyć LPG do Kropka?


gala

Rekomendowane odpowiedzi

1. Sprężyny Kayaba KYBRC 5279- 150 PLN / 2 szt. z Bravo/Brava

2. Amortyzatory Kayaba KYB343828 - 140,00 PLN / 2 szt. - Punto II

 

Ceny są sporo niższe od rynkowych gdyż mój braciszek wziął je na siebie i odsprzedał mi bez marży.

 

Poduszki górne i dolne były OK,

 

1,5 RBG w garażu, przy wkładaniu nowych sprężyn potrzebny albo podnośnik tak aby grata całego podnieść do góry albo brecha - ja użyłem łomu ;]

 

aby odciągnąć wahacz w dół.

Można się bawić ze ściskami do springów ale od strony lewej nie jest wygodnie a dodatkowo przeszkadza tłumik.

 

A  z łomem to prosto, potrzebna tylko pomocna noga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprężyny Kayaba KYBRC 5279- 150 PLN / 2 szt. z Bravo/Brava

Zamieść zdjęcie jak to teraz wyglada, w sensie jak mocno tył siedzi ...

Amiałbyś może zdjęcie porównawcze jak siedział przedtem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dahrek  ale poduchy to jakies 20-30zl ... wartalo to omijac ?  Przeciez tam juz nigdy nie zajrzysz ,albo wlasnie bedziesz musial bo sie gumki wyklepia szybciej niz by kto przypuszczal. Na ogol tak bywa jak sie dany uklad wymienia nie-w-calosci.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 RBG w garażu, przy wkładaniu nowych sprężyn potrzebny albo podnośnik tak aby grata całego podnieść do góry albo brecha - ja użyłem łomu ;]

 

aby odciągnąć wahacz w dół.

Można się bawić ze ściskami do springów ale od strony lewej nie jest wygodnie a dodatkowo przeszkadza tłumik.

 

A  z łomem to prosto, potrzebna tylko pomocna noga...

 

wystarczy auto podnieść za podłogę, a nie za belkę. Belka musi opaść swobodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dahrek ale poduchy to jakies 20-30zl ... wartalo to omijac ? Przeciez tam juz nigdy nie zajrzysz ,albo wlasnie bedziesz musial bo sie gumki wyklepia szybciej niz by kto przypuszczal. Na ogol tak bywa jak sie dany uklad wymienia nie-w-calosci.

Tak, masz racje, chyba powinienem zrobic komplet, tylko dolne odboje wygladaly na calkies swieze a gora tez byla jeszcze niezla wiec olalem temat

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy auto podnieść za podłogę, a nie za belkę. Belka musi opaść swobodnie.

No tak, tylko tak aby oba kola wisialy w powietrzu, nie chcialem go podnosic w srodku za podloge bo ma juz 14 lat i obawialem sie, ze moze tego nie zniesc. Progi wymienialem w zeszlym roku wiec tutaj bez obaw.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieść zdjęcie jak to teraz wyglada, w sensie jak mocno tył siedzi ...

Amiałbyś może zdjęcie porównawcze jak siedział przedtem?

fotek sprzed wymiany nie mam ale wyglądało to tak, że krawędź opony była na równo z dolną krawędzią botnika przy nieobciążonym samochodzie.

Obecnie prześwitu jest jakieś 5-6 cm.

Może wieczorem pstryknę fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus jest taki, że tył jest faktycznie sztywny, nie buja, nie kiwa. Wczoraj celowo przeleciałem się wyboistymi drogami w mojej wiosce i tak gdzie wcześniej było hop i przytarcie o nadkola to teraz jest prawie brak reakcji - lekkie ugięcie zawiasu z tyłu.

Dla mnie - idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

progi kupowałem chyba po 65 PL / szt. - tutaj też pomógł braciszek swoimi rabatami, wymianę z malowaniem chyba 350 PLN, jutro sprawdzę dokładnie w magicznym kajeciku od czarnucha to napiszę konkretnie. 

 

jeśli masz kasę to dołóż - pytanie ile?

aby kupić coś rozsądnego to z 15 koła trzebaby mieć, można wziąć kreskę w myśl zasady: lepiej spłacać jak remontować....

 

sam ocenisz najlepiej co masz do roboty w aucie, ile to będzie kosztować a wtedy porównasz z ... no właśnie autem z ogłoszenia, gdzie nie do końca wiadomo czego się spodziewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dahrek  bylem dzisiaj z pazdzierzem na przegladzie.  Wszystko lacznie ze spalinami ksiazkowo az facet sam byl w szoku. Jedyne co go zabolalo - zreszta mnie tez -   nie dziala wogole reczny na jednym kole . Dziwne bo nie moglem narzekac na wajche. Zawieszenie 86% skutecznosci wiec chyba nie ma co ruszac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki przy 86% skuteczności to w zasadzie nówki, skoro tak wyszło z autkiem to tylko się cieszyć i śmigać.

Ja niestety w mojego wsadziłem w tym miesiącu ponad 7 setek - dobrze, że braciszek wspomógł zniżkami a mechanikę sam ogarniam bo pewnie z 1 kpln byłoby mało...

z tym ręcznym nie ma co się dziwić: fiat ma dwie wady: rdzę i kulawy ręczny na bębnach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnuch był dziś na pierwszym przeglądzie LPG - miało być po1500 km wyszło po 2000.

Miałem kilka uwag, efekt: podniesione temp. przełączania na gaz o 4 st. - zdarzały się szarpnięcia na nierozgrzanym silniku tuż po przełączeniu na gaz,

obniżono dawkę paliwa o 8% - spalanie miałem 8,3 - 8,7 l/100 km, żona była na przeglądzie więc nie wiem, że redukcja dawki wpłynęła na jazdę, jednak żonka twierdzi, że nie zauważyła żadnej różnicy w mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@muchenz progi + wymiana + naprawa miejscowa podłogi + malowanie i konserwacja: 466 PLN, tyle, że progi kupione z rabatami a robocizna nie w aso a u takiego chłopka 2 wiochy dalej, póki co zimę wytrzymały bez żadnych oznak korozji. Pomalowane bardzo przyzwoicie, zakonserwowane - nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

466 all? to jak za darmo ;]  ostatnio zamontowałem KYB gazowe na przód, diametralna różnica na + jeśli chodzi o prace zawieszenia tj. głośność.

tak, all :oki:

mam takiego chłopocka tutaj, ogólnie blacharsko i lakierniczo daje radę. Zwłaszcza, że robota kosztowała powiedzmy ok. 350 PLN bo przecież jeszcze progi musiałem zakupić.

 

amorki z przodu tłumią na poziomie 85% więc jest OK, zresztą poprzedni właściciel mówił, że wymieniał i wygląda, że nie kłamał :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mialem chwile wolnego dzisiaj to bylem w garazu zobaczyc jak tam sie miewa moja padlina . Stoi od miesiaca nieruszana to go wywloklem na swiatlo dzienne zeby przedmuchac wydech z pajeczyn. przy okazji pyknalem foto w kolko  .  185/55/15  wiec troszke inaczej sie wpisuje w bude ale miedzy ogolnie nie widac po nim zeby byl jakos dociazony mega  z tylu.

 

 

uTpLNpB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.