Skocz do zawartości

Szafka pod telewizorem


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

A tak swoja droga, to jakie prady sa na glosnikach? Jesli w tym topiku ludzie pisza o wzmakach 600W i wiecej, to sie nie dziwie, ze bula potem za kable.

 

P=I2R

 

Zatem jeśli masz chwilową moc na głośniku 100W przy obciążeniu 4 omy (nawet nominalnie 8-omowe kolumny mogą tyle mieć przy pewnych częstotliwościach) to wychodzi prąd 5A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na audiostereo jest akurat dużo ludzi, którzy o elektronice mają znikome pojęcie, za to lubują się w "poszerzonej średnicy" czy jak tam, jak kupią kabel zasilający za 1000 PLN. 

Do większości przypadków wystarczy 2,5mm2 linka, głośnikowy albo zwykły sieciowy. W kinach domowych chwilowo nie płynie więcej niż 10A, średnia jest znacznie poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, ze raczej na pewno nigdy nic ponad 2.5k nie kupie. Bedzie problem, jak calosc bedzie miala 40-45cm?

Będzie płytko. Mam szafkę z IKEA (pewnie standardowa głębokość szafek RTV), która ma może z 5-10 cm luzu za amplitunerem i ma ona głębokość 55cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo,

Zainteresował mnie ten wątek, bo za ChRLD nie mogę sobie znaleźć fajnego stolika pod TV, który by mi pasował.

Pytanko mam takie - jak chcecie połączyć elementy poziome z pionowymi, tak żeby nie było widać żadnych wkrętów, śrub, zaślepek czy innych takich atrakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo,

Zainteresował mnie ten wątek, bo za ChRLD nie mogę sobie znaleźć fajnego stolika pod TV, który by mi pasował.

Pytanko mam takie - jak chcecie połączyć elementy poziome z pionowymi, tak żeby nie było widać żadnych wkrętów, śrub, zaślepek czy innych takich atrakcji?

Polaczenia kolkowe i klej, a jak chcesz miec to rozbieralne, to cos takiego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo,

Zainteresował mnie ten wątek, bo za ChRLD nie mogę sobie znaleźć fajnego stolika pod TV, który by mi pasował.

Pytanko mam takie - jak chcecie połączyć elementy poziome z pionowymi, tak żeby nie było widać żadnych wkrętów, śrub, zaślepek czy innych takich atrakcji?

Kompendium wiedzy na ten temat:

 

http://www.langelukaszuk.pl/sites/default/files/katalogi/wolfktaft/ABC_polaczen_w_drewnie_PL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moja szafka. Plyta stolarska z fornirem bukowym. Co do sprzętów na wierzchu - to tylko jeden grat, nie ma problemu z kurzem.

a moglbys z bliska krawedz sfotografować? Chcialbym obczaic ten fornir.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys z bliska krawedz sfotografować? Chcialbym obczaic ten fornir.

Niestety tu ci nic nie podpowiem, bo szafki zamawiane w Kalwarii. Chciałem robić sam, ale nie wiem czy wyszłoby tak ładnie. Jedyne co wiem, to że na fornirowanie jedzie się na prasę i wynajmuje się ją na godziny. Wcześniej masz już wszystko docięte. Prasy w Kalwarii są dwie i raczej żaden stolarz nie ma swojej, bo to nieopłacalne.

post-131211-0-17322700-1450628729_thumb.jpg

post-131211-0-73549600-1450628765_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jedyne co wiem, to że na fornirowanie jedzie się na prasę i wynajmuje się ją na godziny.

Bo tak jest wygodniej, ale prasa nie jest niezbędna.

Fornirowałem kolumny głośnikowe i drzwi, ręcznie, przy pomocy stalowego wałka/rolki i wszystko trzyma się do dziś. Fakt, że idzie wolniej niż prasą ;).

Można też kupić sklejkę fornirowaną dębem. Oklejenie boków jest łatwiejsze i tańsze niż całej płyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest wygodniej, ale prasa nie jest niezbędna.

Fornirowałem kolumny głośnikowe i drzwi, ręcznie, przy pomocy stalowego wałka/rolki i wszystko trzyma się do dziś. Fakt, że idzie wolniej niż prasą ;).

Można też kupić sklejkę fornirowaną dębem. Oklejenie boków jest łatwiejsze i tańsze niż całej płyty

wlasnie tak planuje, tylko nie sklejke, a plyte stolarska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dasz radę to zrób szafkę podwieszaną. Dużo łatwiej się wtedy sprząta. 

Też tak myślałem... Sprząta się może i łatwiej ale dużo bardziej upierdliwe jest podłączanie wszelkich kabelków do sprzętów RTV, zwłaszcza, jeśli mamy ich dużo.

O niebo wygodniejsza jest szafka bez tylnej ścianki a najlepiej wyposażona w kółka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem... Sprząta się może i łatwiej ale dużo bardziej upierdliwe jest podłączanie wszelkich kabelków do sprzętów RTV, zwłaszcza, jeśli mamy ich dużo.

O niebo wygodniejsza jest szafka bez tylnej ścianki a najlepiej wyposażona w kółka. ;)

W tej szafce co wrzuciłem powyżej plecy są cofnięte chyba o 8 cm. Dzięki temu nie ma problemu z ukryciem kabli. Blat odstaje od ściany o jakieś 5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.