Skocz do zawartości

Kupiłem i juz pytam


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszym ogłaszam ,ze dołaczyłem do fordziarzy  ;]

Autko  FF 2009r 1,6PB 100KM. Z bajerów : przednia szyba  grzana ,lusterka,spryskiwacze,fotele .esp itp..

I juz mam pierwsze pyatnie. :hehe:

Po przekręceniu zapłonu wskazówka temp.silnika pokazuje odrazu 88-90 st.W jeżdzie jest tak samo.Tak jak by silnik był juz zagrzany. Czy tak ma byc czy cos sportolone.

Zrobiłem wczoraj 450km i nic sie nie dzieje z silnikiem ,grzeje ,ciagnie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto czarna magia? co przez to rozumiesz? Wg mnie to całkiem proste auta

Tzn .tak. Zauważyłem dzis rano .Wskazówka startuje od zera,po przejechaniu 600-700m wchodzi na pierwsza kreskę ,pomiedzy 60 a 90 st. i za 1 min.na nie całe 90st. Zrobiłem może z 2,5-3km i na teście zegarów miałem temp 69st. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 dość szybko się grzeje. Nie wiem gdzie doszukujesz się problemu.

Wejdź sobie w Ford ETIS i wydrukuj plan serwisowy. Poza tym w instrukcji obsługi i i książce serwisowej jest wszystko jasno i czytelnie rozpisane.

 

Lej paliwo, wymieniaj olej, może na jakiś lepszy i żyj :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 dość szybko się grzeje. Nie wiem gdzie doszukujesz się problemu.

Wejdź sobie w Ford ETIS i wydrukuj plan serwisowy. Poza tym w instrukcji obsługi i i książce serwisowej jest wszystko jasno i czytelnie rozpisane.

 

Lej paliwo, wymieniaj olej, może na jakiś lepszy i żyj :oki:

Zrobiłem test zegarów .Po zgarzeszniu nagrzanego silnika 84st .Po 3km 69st. Czyli ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pany..Jaki olej do tej foczki formuła F 5w30 czy ten motorcraft XR .

 

ja leję 5w30 motorcrafta.Wcześniej przez 190kkm 5w30 Comma. A z tą wskazówką to mam podobnie.Po uruchomieniu leży,a potem dosyć szybko siępodnosi.Dosyćszybko się nagrzewa.Ja olej wymieniam co 10kkm,a rozrząd jest co 160kkm.Jednak ja wymieniać będę po 90kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leję 5w30 motorcrafta.Wcześniej przez 190kkm 5w30 Comma. A z tą wskazówką to mam podobnie.Po uruchomieniu leży,a potem dosyć szybko siępodnosi.Dosyćszybko się nagrzewa.Ja olej wymieniam co 10kkm,a rozrząd jest co 160kkm.Jednak ja wymieniać będę po 90kkm.

lubi wcześniej strzelić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubi wcześniej strzelić?

trudno powiedzieć.Niby jest mało obciążony,ale znajomy kolega z forda mówił,aby nie do końca ufać tym interwałom wymiany rozrządu.Chociaż u innego kolegi we flocie robili wymiany zgodnie z zaleceniem i nic się nie działo....Ale ja nawet olej co 10kkm wymieniam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.