Skocz do zawartości

Hamulce - problem


gala

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś pytałem, ale chciałbym ponowić:

 

Mam taki oto efekt na heblu:

odpalam grata, jadę, hamuję - pedał jest dość miękki i wpada stosunkowo głęboko. Jak depnę mocniej to oddzywa się ABS.

 

OK jadę dalej, przed następnym hamowaniem lekko wciskam pedał, puszczam i teraz pedał jest twardy i mocno hamuje od lekkiego naciśnięcia.

 

Odpowietrzyłem układ w zeszły piątek, w miniony wtorek znów i tu pojawiły się dwa bąbelki powietrza na prawym tylnym kole. Nie jestem pewien czy z lewego przodu coś poleciało ale to mógł być źle założony wężyk...

 

Efekt - taki sam jak na samym początku - czyli doopa.

Wydaje mi się, że płynu nie ubywa ale mogę się mylić.

 

Jakiś czas temu wymieniałem cylinderek na lewym tylnym kole, wczoraj zajrzałem do prawego - no suchy skubany jest. Hamulec się zapowietrza tylko gdzie i jak?

Czyżby pompa dawała znać o sobie?

czy może faktycznie dla świętego spokoju wymienić ten cylinderek?

 

W sobotę wstawię grata na kanał i obejrzę dokładnie przewody od spodu, ale ztcw sucho wszędzie jest - co poradzicie? Spotkał się ktoś z podobnym zachowaniem?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie robiłem,

mało jeżdżę tym autem,  zwyczajnie wsiadłem i zauważyłem.Zwyczajnie pomyślałem, że układ jest zapowietrzony.

Nie wiem od kiedy to występuje,  może już takie kupiłem? nie wiem.

Serwo pompa? to się jakoś regeneruje? Jak to mogę sprawdzić?

Ale skoro się zapowietrza to gdzieśpowinien być wyciek i ubytek płynu chyba, że pmpa puszcza w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

servo pompa ma tloczysko ktore po pewnym czasie nie trzyma plynu,wyrabia sie i pedal jest miekki... nie regeneruje sie tego, wymienia na nowe lub uzwane,,, kup nowe spokoj na lata ,

ok, czyli przepuszcza wewnątrz. Spoko, tylko skąd w takim razie bąbelki powietrza w prawym tylnym kole?

 

I drugie pytanie: jest różnica pomiędzy serwo-pompą do auta z abs i bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelec instalacje z kanalu na polaczeniach >sztywny-gietki, najmnejsze zapocenia moga tez swiadczyc o miekim pedale hamulcja.

 

co do serva to nie mam pojecia jak tam bylo w abs i bez... po numerze dojdziesz do tego, poszukaj w eper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.