Skocz do zawartości

Uszczelniamy brodzik


kiziuk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam brodzik pod prysznicem :phi:, który mi zaczął jakiś czas temu przeciekać przy ścianie.

Brodzik jest akrylowy. Brodzik jest takiej szerokości, że podchodzi pod płytki. Płytki są położone na karton-gipsie, zaś styk brodzika ze ścianą KG był uszczelniony jakimś uszczelniaczem i fugą. Po paru latach uszczelniacz z fugą przestał ściśle przylegać do brodzika i zaczęło sobie lecieć na ścianę, a po niej kondygnację niżej.

Wydłubałem co się dało (razem z uszczelnieniem przy ścianie) i całość wygląda tak:

 

post-129895-0-02890800-1444462459_thumb.jpg

 

Jak to teraz uszczelnić, żeby przeżyło następne 10 lat?

Pomyślałem, że można wpuścić piankę, która zazwyczaj klei się do wszystkiego ;), a na wierzchu dać uszczelniacz sanitarny, ale nie wiem, czy rozwiązanie będzie skuteczne  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam brodzik pod prysznicem :phi:, który mi zaczął jakiś czas temu przeciekać przy ścianie.

Brodzik jest akrylowy. Brodzik jest takiej szerokości, że podchodzi pod płytki. Płytki są położone na karton-gipsie, zaś styk brodzika ze ścianą KG był uszczelniony jakimś uszczelniaczem i fugą. Po paru latach uszczelniacz z fugą przestał ściśle przylegać do brodzika i zaczęło sobie lecieć na ścianę, a po niej kondygnację niżej.

 

Nie dałeś folii w płynie ani taśm uszczelniających? Ani nawet zwykłej folii?

IMVHO nie da się tego dobrze zabezpieczyć bez demolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałeś folii w płynie ani taśm uszczelniających? Ani nawet zwykłej folii?

IMVHO nie da się tego dobrze zabezpieczyć bez demolki.

Nie ja robiłem tylko kolejny fachowiec z tamtego okresu.

Folia była, taśm chyba nie było. Ale jak patrzę w szparę, to poza KG tam nic nie zostało. Też uważam, że trzeba by to wszystko rozmontować, ale demolka była by konkretna i przed zimą tego robić nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon sanitarny.

Ale 10 lat na pewno nie wytrzyma....

IMHO mogę wypełnić szparę dowolnym uszczelniaczem w rodzaju poliuretanu, silikonu, itp. Problemem jest, że pod działaniem wody, mydła i uginaniu brodzika bardzo szybko to uszczelnienie odkleja się od akrylu i cała robota od początku - usunąć wszystko, wyczyścić, uszczelnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO mogę wypełnić szparę dowolnym uszczelniaczem w rodzaju poliuretanu, silikonu, itp. Problemem jest, że pod działaniem wody, mydła i uginaniu brodzika bardzo szybko to uszczelnienie odkleja się od akrylu i cała robota od początku - usunąć wszystko, wyczyścić, uszczelnić.

1. Obciążyć brodzik aby się obniżył do max poziomu

2. Oczyścić dokładnie

3. Napakować w szparę silikonu tak by wypełnić na równo.

4. Zaczekać aż zaschnie

5. Odciążyć brodzik

6. Wykończyć silikonem od zewenątrz

7. Zaczekać aż zaschnie

 

Jak będzie dokładnie to na kilka lat powinno starczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO mogę wypełnić szparę dowolnym uszczelniaczem w rodzaju poliuretanu, silikonu, itp. Problemem jest, że pod działaniem wody, mydła i uginaniu brodzika bardzo szybko to uszczelnienie odkleja się od akrylu i cała robota od początku - usunąć wszystko, wyczyścić, uszczelnić.

 

Teraz zajarzyłem, że akryl to nie uszczelniacz akrylowy, tylko materiał brodzika... ;)

Więc tak: jak to jest pomontowane, że aż tak się rusza? :hmm: Może by jakoś ograniczyć ruchy :sex::] podbudować jakoś brodzik?

Najlepiej było by go zdemontować lub chociaż odsunąć na kilka cm od ściany i dokładnie oczyścić miejsce, które chcesz uszczelnić.

Następnie widzę tam użycie uszczelniacza i kleju w jednym: Fix All Classic. Posmarować brzeg brodzika, dosunąć do ściany, zostawić, aż przeschnie. Od góry uzupełnić/wyrównać "fugę". Musi trzymać, skoro sprawdza się w zastosowaniach okołomotoryzacyjnych, to i brodzik zakituje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślę nad jakimś klejem, który zespoliłby się z brodzikiem. Jak już będę miał szczelny rant, to przy samej płytce, powyżej ciągłego działania wody, będzie można działać samym silikonem czy inną taśmą.

Aż tak to się nie rusza ale z milimetr w porywach w niektórych miejscach pewnie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Właśnie myślę nad jakimś klejem, który zespoliłby się z brodzikiem.

FixAll się sprawdzi pod warunkiem dobrego oczyszczeni, odtłuszczenia i solidnego obciążenia przed wypełnianiem.

On jest trwale elastyczny i klei się bardzo mocno do wszelkich, nawet mokrych powierzchni. Nawet UV mu za bardzo nie szkodzi.

Mam z tego uszczelnienia na dachu od 2003 roku. Nadal się trzymają i są elastyczne. Kleiłem też punktowo do aluminiowej podłogi bolce trzymające wykładziny w Speed-ym. Jest nie do oderwania.

To świetny klej-uszczelniacz polimerowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam brodzik pod prysznicem :phi:, który mi zaczął jakiś czas temu przeciekać przy ścianie.

Brodzik jest akrylowy. Brodzik jest takiej szerokości, że podchodzi pod płytki. Płytki są położone na karton-gipsie, zaś styk brodzika ze ścianą KG był uszczelniony jakimś uszczelniaczem i fugą. Po paru latach uszczelniacz z fugą przestał ściśle przylegać do brodzika i zaczęło sobie lecieć na ścianę, a po niej kondygnację niżej.

Wydłubałem co się dało (razem z uszczelnieniem przy ścianie) i całość wygląda tak:

 

attachicon.gifbrodzik..jpg

 

Jak to teraz uszczelnić, żeby przeżyło następne 10 lat?

Pomyślałem, że można wpuścić piankę, która zazwyczaj klei się do wszystkiego ;), a na wierzchu dać uszczelniacz sanitarny, ale nie wiem, czy rozwiązanie będzie skuteczne  :(

pytanie podstawowe - czy możesz zdemontować brodzik ? w sensie go wysunąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie podstawowe - czy możesz zdemontować brodzik ? w sensie go wysunąć ?

 

 

Raczej nie. To by wymagało zdjęcia płytek ze ściany. Brodzik leży na klockach gazobetonu i piance (w sensie, że nie da się wysunąć, raczej tylko w górę).

 

post-129895-0-40422200-1444496731_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. To by wymagało zdjęcia płytek ze ściany. Brodzik leży na klockach gazobetonu i piance (w sensie, że nie da się wysunąć, raczej tylko w górę).

 

 

 

Trudno będzie, ale oczyść, ile się da, wcisnąć fix-a, ile się da i dalej nie robił bym silikonem, ani żadnym innym lepiszczem nie paćkał fugi (bo to średnio może wyjść), ale przykleił od góry albo ćwierćwałek, np. taki z castoramy http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/artykuly-metalowe/okucia-budowlane/profile/cwiercwal-pvc-c14x14-2-0-m-bialy.html  albo kątownik, ofkors biały i plastikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


leży na klockach gazobetonu i piance

Ta pianka to błąd. Trzeba było zrobić odcisk przez folię w zaprawie, ustawiając poziom zanim związała i później przykleić na sztywno.

Pianka się ugniata i później brodzik się ugina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ta pianka to błąd.

 

Teraz, po paru latach mam to już przetestowane :phi:

Ale wówczas przyszedł macher i założyłem, że skoro tak zrobił, to będzie dobrze.

Po jednym specu jeden taras już poprawiłem, teraz przyszła pora na brodzik :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten uszczelniacz poliuretanowy może być dobrym pomysłem. Czyli obciążyć brodzik i wypełnić całą szparę jakimś uszczelniaczem. Osobiście bym poszedł w jakis Sikaflex, ale Soudal też będzie dobry. Możesz zrobić na dwa razy. Raz taśma na brodzik i uszczelniacz na równo, potem usunąć taśmę i resztę silikonem w kolorze fugi albo od razu uszczelniaczem. Możesz kupić takie narzędzie do silikonowania narożników, to pomoże Ci ładnie wykończyć spoinę jak nie masz wprawy. Z doświadczenia wiem, że takie uszczelnienie jest bardzo ważne. Hektolitry wody się mogą tam dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.