Skocz do zawartości

przestał chodzic na LPG


kris1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z instalacja agzowa w BMW.Auto ma zrobione około 10tys km na instalacji KME Nevo.reduktor Palacar,wtryski valtek.BMW e39 520i.Chodzilo super na gazie przez ten czas.Problem o dziwo zaczal sie jak zatankowalem na stacji orlenu innej niz zazwyczaj,ale to moze tylko przypadek.Po tankowaniu przejechalem jakies 30km i bylo ok a na nastepny dzien juz zaczely sie jaja..

Czkawka nawet po rozgrzaniu silnika,gasniecie itp oczywiscie tylko na LPG sie to dzialo.Dzisiaj rano odpalilem i dluzej jechalem na benie po czym przelaczylem na LPG.Znow ledwo szlo jechac.Otworzylem maske a tam reduktor i przewod do wtryskow gazowy z filtrem zaszronione.Na zewnatrz jakies 14 stopni ciepla.POjezdzilem znow na benzynie i przelaczylem i teraz juz kaplica od razu gasnie.Probowalem kilka podejsc i to samo.Mam interfejs do NEVO pokazuje tylko bład cisnienia gazu w zbiorniku.Co sie moglo stac?nie chce mi sie cos wierzyc w ten kiepski gaz bo zeby nawet kilka sekund na gazie nie pochodzil?pomozcie co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... NEVO pokazuje tylko bład cisnienia gazu w zbiorniku...

Masz czujnik ciśnienia w zbiorniku?

Sądząc po objawach to raczej padnięty reduktor, bo zamrażanie to brak przepływu płynu chłodzenia w reduktorze lub niesprawność membran w parowniku i zalewanie wtryskiwaczy lpg ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze uciekl mi do dna zbiorniczka plyn chlodniczy.... podejrzewam uklad ogrzewania bo jak kupilem w zimie auto to bylo malo plynu dolalem i bym spokoj w lecie a teraz sie odezwalo.Pytanie czy jak doleje plynu to problem z LPG ustapi?czy cos moglem juz uszkodzic?dodam ze pozniej jak jezdzilem na benzynie to parownik byl goraco a mimo to na LPG nie chodzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam zabrudzony czujnik cisnienia gazu. Sam tak kiedys mialem. Nie wiem jakim cudem cos do niego wpadlo, ale wpadlo. Po przeduchaniu kompresorem czujnika problem zniknal i juz nigdy nie powrocil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze uciekl mi do dna zbiorniczka plyn chlodniczy.... podejrzewam uklad ogrzewania bo jak kupilem w zimie auto to bylo malo plynu dolalem i bym spokoj w lecie a teraz sie odezwalo.Pytanie czy jak doleje plynu to problem z LPG ustapi?czy cos moglem juz uszkodzic?dodam ze pozniej jak jezdzilem na benzynie to parownik byl goraco a mimo to na LPG nie chodzil

Dolej płynu i zobaczysz. Jasnowidzów tu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp silnika może być ok jak reduktor jest w najwyższym punkcie instalacji chłodzenia to tam uciekło powietrze i może być za mały przepływ, albo i wcale.

Dolej, odpowietrz układ (o ile są odpowietrzniki) i obserwuj. Jak nie ma odpowietrzników to wlej ponad max i przytrzymaj auto na wyższych obrotach przez chwilę, powinno zassać, dolej znowu i sprawdzaj po każdej jeździe przez kilka dni.

 

Swoją drogą układ się sam z siebie nie zapowietrza, zacznij szukać powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie ze byl brak plynu chlodniczego,zapowietrzony uklad prawdopodobnie przez zrube odpowietrznika ktora puszczala.DO tego cisnienie na reduktorze 1bar po podkreceniu do 1,5 bara chodzi juz dobrze.Jeszcze musze ogarnac uklad chlodniczy i odpowietrzyc i mysle ze ok bedzie dzieki za pomoic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.