Skocz do zawartości

Montaż LEDów


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ci ja taką zagwozdkę z LEDami. Nad salonem mam antresolę, na wyoskości stropu biegnie z dwóch stron (od strony środka domu) gzyms z barierką. Barierka jest ze szkła (tylko) i została obudowana płytą GK. Efekt jest dość ciekawy z salony widać czoło stropu (owy gzyms) i wychodzącą ponad nim barierkę.

Od dołu zostawiłem sobie pomiędzy stropem a zabudową 3cm szparę na LEDy.

 

Od dołu wygląda to tak:

post-131109-0-99443300-1445543475_thumb.jpg

 

Szerokość szpary to ok 3cm, potem ok 4cm wyżej widać dół szkła 14mm przylegającego do zabudowy po prawej, a po lewej jest szczelina dużo wyższa (do listew na piętrze).

 

To co chciałbym osiągnąć:

- kolorowy LED (dla bajeru) podświetlający szkło od dołu

- biały (ciepły LED) w dół do delikatnego oświetlenia (np przy TV)

 

Chyba najlepiej dać liswy LED w profilach, ale jak je przymocować ? Na jakieś wyjmowane kołki ?

czy żeby ładnie to wygladało przy świeceniu w dół to lepiej zagłębić taką listwę na jakieś 6cm, czy dać zlicować z dołem ?

 

Kolejna sprawa to sterowanie, mam włącznik z zasilaniem do rozdzielni i z rozdzielni kabel 4 zyłowy. Dla RGB super, bo mogę zasilacz dać w rozdzielni i zasilać taśmę, ale co z białymi diodami ?

Miejsce na zasilacz i sterownik mam w okolicy tej wnęki, może lepiej zasilić sterownik - ale czy są takie sterowniki dla 2 list LED, wtedy można by pilotem sterować 2 kanały +kolor - da się tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbić w tą szczelinę na ciasno klocki drewniane, a do nich listwę wkrętami.

 

Klocki trochę się boją bo GK z jednej strony jest przyklejony do szyby, więc jeżeli zaczne napierać na dół płyty to może pęknąć bo w szczelinie nie jest niczym podparta. Pozatym klocek ograniczył by "światło" wnęki. Muszę jakoś to tak wykombinować, bo jedna listwa będzie świecić do góry - więc mogę ją od dołu przytwierdzać, druga do dołu więc jakoś od góry :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może doświadczenie z zasilaczami ?

 

U mnie byłby podpięty na stałe do 230V, a sterownik odpalany byłby z pilota. Problem w tym, że srawdziłem prad upływu bez obciązenia i mój zasilacz ma 50mA, co daje ok 11W :( .

Czy wszystkie tak mają, czy np impulsowe mają mniejsze prądy spoczynkowe /upływu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie, ale ten uplyw sprawdzales po strone pierwotnej? ;)

Zerknij w specyfikacje implsowych, ale IMO powinny miec duzo duzo mniej :ok:

 

Tak, po stronie pierwotnej.

Jak doczytalem to sprawdzanie upływu nie jest takie proste w impulsowych. Najlepiej sprawdzać podobno miernikiem zużycia en, co będe musiał zrobić.

W międzyczasie  rozwiązałem inaczej problem, okazało się, że prosiłem elektryka, aby dał odprowadzenie zasilania zasilacza od włącznika światła do rozdzielni, a z rozdzielni zasilanie na LEDy, więc mam włącznik od biedy.

Tak to jest jak się wymyśla a potem nie pamięta co się ustalało w instalacji.

Dobrze, że schodowe mi elektryk po zakładał, bo bym w życiu nie doszedł sam :phi:

 

Odnośnie danych tech to zapomnij, większość to chińszczyzna z bardzo zgrubnymi danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze, że schodowe mi elektryk po zakładał, bo bym w życiu nie doszedł sam :phi:

 

Odnośnie danych tech to zapomnij, większość to chińszczyzna z bardzo zgrubnymi danymi.

ostatnio walczyłem ze schodowym livolo. Myślałem, że sobie włosy z głowy wyrwę, bo w instalacji jedna żyła nie miała przejścia. Z dwie godziny mi zeszło zanim wymóżdzyłem. Elektryk się wcześniej poddał i powiedział, że się nie da  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.