Skocz do zawartości

instrukcja obsługi ultralyte 20-20 i odwołanie się od mandatu


arad1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, widział ktoś w internecie instrukcję obsługi ultralyte 20-20? Ja szukam i szukam, ale nie mogę znaleźć. Przyjąłem wczoraj mandat, a teraz czytam, że przy pomiarach niektórymi urządzeniami policjant nie może być ustawiony "pod kątem" do jadącego pojazdu albo, że pomiaru musi dokonać za pomocą statywu.
I załóżmy, że znalazłem dziurę w całym i moim zdaniem pomiar został wykonany nieprawidłowo, to co dalej? Mam tydzień na odwołanie się od mandatu, ale gdzie mam to zgłośić? I czy w ogóle jest szansa, żeby udowodnić, że policjant np, strzelał z ręki a nie ze statywu, czy ja będę mówił swoje, on swoje i i tak zabulę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widział ktoś w internecie instrukcję obsługi ultralyte 20-20? Ja szukam i szukam, ale nie mogę znaleźć. Przyjąłem wczoraj mandat, a teraz czytam, że przy pomiarach niektórymi urządzeniami policjant nie może być ustawiony "pod kątem" do jadącego pojazdu albo, że pomiaru musi dokonać za pomocą statywu.

I załóżmy, że znalazłem dziurę w całym i moim zdaniem pomiar został wykonany nieprawidłowo, to co dalej? Mam tydzień na odwołanie się od mandatu, ale gdzie mam to zgłośić? I czy w ogóle jest szansa, żeby udowodnić, że policjant np, strzelał z ręki a nie ze statywu, czy ja będę mówił swoje, on swoje i i tak zabulę?

jak juz przyjales to masz pozamiatane. Niby istnieje prawo do odwolania ale to tylko "niby".

 

Generalnie sam zaglebialem sie w temat tego urzadzenia i jest bardzo wiele niescislosci.

 

Polska instrukcja jest napisana pod polska milicje mimo, ze oryginalna mowi co innego :)

 

Podstawowa interesujaca Cie informacja powinna byc odleglosc pomiaru i mysle, ze na tym etapie sprawa sie jzu zamyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anulowanie przyjętego mandatu AFAIR jest możliwe tylko jeżeli czyn za który mandat jest nałożony nie był wykroczeniem. U Ciebie taka opcja nie istnieje.

Angielka instrukcja w sieci jest dostępna bez problemu, do tego masz dwa wyroki sądów z fragmentami polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz przyjales to masz pozamiatane. Niby istnieje prawo do odwolania ale to tylko "niby".

 

Generalnie sam zaglebialem sie w temat tego urzadzenia i jest bardzo wiele niescislosci.

 

Polska instrukcja jest napisana pod polska milicje mimo, ze oryginalna mowi co innego :)

 

Podstawowa interesujaca Cie informacja powinna byc odleglosc pomiaru i mysle, ze na tym etapie sprawa sie jzu zamyka :)

Czyli nie ma w instrukcji, że trzeba namierzać ze statywu czy jakiejś takiej innej rzeczy co policjant prawdopodobnie nie zrobił? Masz możliwość podlinkować polską instrukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anulowanie przyjętego mandatu AFAIR jest możliwe tylko jeżeli czyn za który mandat jest nałożony nie był wykroczeniem. U Ciebie taka opcja nie istnieje.

Angielka instrukcja w sieci jest dostępna bez problemu, do tego masz dwa wyroki sądów z fragmentami polskiej.

A polską instrukcję da się gdzieś dorwać? Te wyroki widziałem, ale tam samochody jechały w kolumnie jeden za drugim, a ja jechałem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że w przypadku tego urządzenia jak i wielu innych głównym problemem jest brak możliwości jednoznacznej identyfikacji namierzanego pojazdu?

 

Poruszyłem ten temat to w odpowiedzi usłyszałem tylko czy biorę ten mandat czy nie. Ale w sądzie jak będzie słowo policjanta vs moje to chyba jemu uwierzą, inaczej nikt by nie płacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie jest kwestia słowo vs słowo tylko kwestia spełniania wymogów rozporządzenia.

http://orzeczenia.zamosc.so.gov.pl/content/$N/153020000001006_II_Ka_000779_2013_Uz_2014-01-13_001

 

Dzięki za zainteresowanie  ;) ale z tego co widzę to tutaj chodzi o to, że nie wiadomo komu prędkość się mierzy jeśli samochody jadą od siebie w odległości mniejszej niż 100m. A ja miałem przed sobą i za sobą po kilkaset metrów do innych samochodów, jedynie jest możliwość, że zmierzył kogoś przede mną, a mnie zatrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnikiem nie jestem, ale na mój rozum chodzi o sam fakt, że urządzenie nie umożliwia identyfikacji. Wyrok akurat dotyczył kolumny, ale w sytuacji zmierzenia kogoś innego, a zatrzymania Ciebie zarzut się nie zmienia - taki wałek jest możliwy, wbrew rozporządzeniu, które w mojej ocenie ma właśnie takim sytuacjom zapobiegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma w instrukcji, że trzeba namierzać ze statywu czy jakiejś takiej innej rzeczy co policjant prawdopodobnie nie zrobił? Masz możliwość podlinkować polską instrukcję?

polska instrukcja nie jest dostepna tylko jak masz wtyki to ktos ci moze z komendy pokazac o ile taka maja, bo i z tym jest problem. Sa komendy na ktorej jest kilka urzadzen, a instrukcji nikt na oczy nie widzial. O przeszkoleniu z uzywania tego badziewia tez mozna tylko pomarzyc. Podobno wyglada to na zasadzie, ze starszy pokazuje mlodszemu z tym, ze ten starszy tez nie ma przeszkolenia.

 

Wg oryginalu pomiar z reki jest wiarygodny do 90m z tego co pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A polską instrukcję da się gdzieś dorwać? Te wyroki widziałem, ale tam samochody jechały w kolumnie jeden za drugim, a ja jechałem sam.

 

w tych wyrokach nie tylko jest poruszana kwestia kolumny, a i w samej kolumnie z pomiarem są min. dwa problemy.

1. celowanie wg. instrukcji powinno być w tablicę i jej 'śledzenie' w czasie pomiaru

2. rozjazd pkt celowniczego z wiązką pomiarową

 

te radary są bardzo czułe na jakość wykonywania pomiaru, celowanie w inne miejsce niż rejestracja (czyli względnie płaski obszar z przodu auta) może powodować przesunięcie wiązki podczas pomiaru i są kwiatki.

Musisz się zagłębić w te teksty i najlepiej skonfrontować ich sens z org instrukcją obsługi. Polska nie ma znaczenia, tłumaczenie nie może odbiegać od fabrycznej.

Z tego co pamiętam to w USA one miały już problemy sądowe i częściowo je wycofali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jako jedyny :hehe:

 

Myślę, że rozbieżności naszych stanowisk odnośnie przydatności mojej prędkości w tym wątku wynikają z tego, że:

Ja zadałem pytanie o instrukcje obsługi urządzenia.

Ty chcesz mi dowalić tekstem w stylu: "bierz na klatę" albo "na drodze kozak, a na forum płacze, że mandat dostał"- także chcesz to pisz, generalnie mi to wisi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych wyrokach nie tylko jest poruszana kwestia kolumny, a i w samej kolumnie z pomiarem są min. dwa problemy.

1. celowanie wg. instrukcji powinno być w tablicę i jej 'śledzenie' w czasie pomiaru

2. rozjazd pkt celowniczego z wiązką pomiarową

 

te radary są bardzo czułe na jakość wykonywania pomiaru, celowanie w inne miejsce niż rejestracja (czyli względnie płaski obszar z przodu auta) może powodować przesunięcie wiązki podczas pomiaru i są kwiatki.

 

Właśnie takich rzeczy chciałem dowiedzieć się z instrukcji, dzięki ;) na podstawie angielskiej instrukcji za wiele nie wywalczę, bo mój angielski jest pewnie za słaby, żeby ją zrozumieć. Ale jeśli w tych polskich sprawach będą słowa jakiegoś znawcy/eksperta, że trzeba trafiać w tablicę to droga wolna- z kilkuset metrów, po ciemku nie ma szans, żeby w tablicę trafił, w dodatku w Alfie, gdzie jest tak perfidnie z boku, a nie na środku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takich rzeczy chciałem dowiedzieć się z instrukcji, dzięki ;) na podstawie angielskiej instrukcji za wiele nie wywalczę, bo mój angielski jest pewnie za słaby, żeby ją zrozumieć. Ale jeśli w tych polskich sprawach będą słowa jakiegoś znawcy/eksperta, że trzeba trafiać w tablicę to droga wolna- z kilkuset metrów, po ciemku nie ma szans, żeby w tablicę trafił, w dodatku w Alfie, gdzie jest tak perfidnie z boku, a nie na środku ;]

 

mnie niby namierzyli w kolumnie jechalem motocyklem za samochodami predkosc wyjeta z czapki i wielkie zdziwienie, ze mandatu nie przyjalem :)

 

jestem w 1000% pewny, ze jechalem zgodnie z przepisami wersja milicjanta jest inna zobaczymy co bedzie w sadzie. Pierwsze pytanie jakie mu zadam z co celowal z tych 500m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.