Skocz do zawartości

Kupujemy Punto Evo


supiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam auta segmentu B na dojazdy do pracy i jednym z typów jest Punto Evo. Podpowiedzcie na co zwrócić szczególna uwagę poza normalnymi tematami przy uzywkach. Celuję w benzyniaki, nawet te najsłabsze, czy są tam jakies typowe bolączki? Może trzeba się wystrzegac jakiejś konkretnej wersji silnikowej. Co najczęsciej sypie sie w Puntach, sa jakieś drogie fakapy? Jak z ewentualnym LPG w tym samochdzie, da się bez wiekszych problemów? Żona przymierzyła sie wczoraj do jednego egzemplarza no i spodobał się samochód i to bardzo. Pierwszy minus, to widocznosc do tyłu, ale to mozna po części rozwiązać montażem czujników parkowania.

Gdybym znalazł sensowny egzemplarz, to byłby to mój powrót do stajni Fiata - kiedys miałem Brave JTD i byłem mega zadowolony z samochodu. Dzis mam w garażu Barchette, ale używam tego okazjonalnie, więc niemal sie nie liczy ;-) , a Punto będzie codziennym wyrobnikiem podmiejsko - miejskim, chciałbym aby działało w miarę poprawnie.

 

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"typowo" dla Punto wspomaganie się zdarza, ale mało w sumie tego robiliśmy.

Odpływy wody z podszybia też do obejrzenia - przedzmianowe to były "dziubki" skierowane prosto na alternator ;]  a alternatory w tych autach to wiadomo ;]

Uwaga na lampy tylne - fajnie wyglądają, ale jak padnie led postojowy to cała lampa do wymiany

typowa przypadłość to strzelające ograniczniki

Gazownie dobrze znoszą te silniczki, tylko trzeba pilnować przeglądów ze świecami i regulacją zaworów :)

 

z mojej strony mogę polecić, wdzięczne autka ;] tylko raczej nie 1.2

1.4 nie jedzie, a ten to już w ogóle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja :piekna: jeździ takim służbowym, 1.4, jakiś młody rocznik. 2013 czy jakoś tak.

Poza tym, że nie jedzie i że ona dziwi się, że ktoś o zdrowych zmysłach chce to kupować to tylna klapa zardzewiała już po całej krawędzi dolnej od wewnątrz a nie było żadnego dzwona i nie było nigdy nic tam robione. Warto więc zwrócić uwagę na dolny zgrzew klapy bagażnika, od wewnętrznej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jakiś namierzony egzemplarz to 1.4 8v, zdaje sobie sprawę ze slabiutki, ale po Yarisie 1.0 69KM, to pewnie nie będzie wielkich różnic, powinno być nieco wygodniej i nowocześniej. Samochód dla żony, wiec kryteria nieco inne niż osiągi.

Lynda, wielkie dzięki za priva :-)

Wysłane z mojego SM-G900FD przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klapami tylnymi to większy problem raczej jest w tych autach, na FFP dużo ludzi to zgłasza niby na gwarancji to poprawiają z hjakimefektem to niewiem bo nie wtajemniczałem się. Szkoda że w Evo niemontowali 1.4 16v 95KM, dobra altternatywa tak jak w starszych GP. Chcesz mięc mocniejszy motor niż ten 1.4 8v to musisz wkroczyć w silniki Multiair i itp. A to jak wiadomo może stwarzać wieksze komplikacje, zwłaksza aktywator rozrządu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojezdzilem wersja 1.4 8V, wrażenia, hmmm te 75 KM takie jakieś ospale. Yaris jedynka 68KM chyba jakiś zwawszy się wydaje spod swiatel. Tyle w zasadzie negatywów, żonie auto spodobało się, ale też zwróciła uwagę, że rusza jakoś ospale. Na plus jednak poziom hałasu motoru i elastyczność na niskich obrotach oraz całokształt samochodu. Widać, ze to jednak przepaść generacyjna, wyposażenie, design w.porownaniu do Yarka z 2003r.. Stan ogladanego egzemplarza bardzo przyzwoity czysty,taki fajnie zwarty podczas jazdy,sprężysty na śpiących policjantach... z duperelek, to, brakowało chyba jedynie klapki nad nawiewami centralnymi. Pomyślę na spokojnie i podejmę decyzję.

Wysłane z mojego SM-G900FD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz będę zaglądał tu częściej. Evokropek kupiony ☺. Zaraz pewnie będę zasypywal Was smiesznymi pytaniami, ale to już po weekendzie, bo zalatany jestem.ostro. Samochód kupiłem wczoraj i jak zaparkowalem pod domem, to nawet do niego nie zajrzałem z braku czasu. Dopiero w niedziele pewnie przyjrze się zakupowi z bliska.

Wysłane z mojego SM-G900FD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Wczoraj zrobiłem konkretne czyszczenie po poprzedniku, przy okazji dokładnie obejrzałem kropka i pobawilem się gadżetami odkrywając przy okazji, że są drl'e które wystarczyło uaktywnić. Fajne auto, najważniejsze że żonie się podoba, a doswietlanie zakrętów wjeżdżając wieczorem na podwórko zrobiło piorunujące wrażenie. Skok epokowy po Yarisie z 2003r. Brakuje tylko jakiegoś szalonego koloru, na otarcie łez jest pakiet chrom z jakimiś listewki i lusterkami w kolorze chromu. Oby jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Evo, 1,4 8v, 2010, srebrny, 5d, pakiet chrom, jakieś doswietlanie zakrętów, dzienne, blue &me, trochę ponad 100kkm nalotu, salon PL, cena trochę poniżej 20k. Żona zadowolona

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.