Skocz do zawartości

[G] X16SZR szarpanie + wysokie spalanie


prezes

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie, bo już tracę nadzieję i zaczynam poszukiwania skarpy... Mam problem z Astrą mojej  :serce: - X16SZR, 2000r. Rok temu był problem z wysokim spalaniem i szarpaniem, na kompie wyszło, że lambda nie pracuje w pełnym zakresie. Wrzuciłem na szybko używkę (oryginał) i było ok.

 

Niestety po kilku miesiącach problem wrócił - pomyślałem, że lambda znów się skończyła i założyłem nową, oryginalną. Spalanie ciut spadło, ale do ideału dalej daleko. Wymieniony został także czujnik temperatury wody, mapsensor został wyczyszczony.

 

Po tych wymianach było już dobrze, spalanie wróciło do normy. Przejechałem 10km i spadł deszcz... Auto na wyższych biegach powyżej 2000obr zaczęło strasznie szaprać, a chwilowe spalanie na 5 biegu przy 80km/h urosło do 14 litrów. Pierwsza myśl - kable, bo dawno nie było zmieniane. Dziś założyłem nowe, zrobiłem rundkę 10km i było ok. Po pół godziny pojechałem do galerii handlowej, gdzie auto stało 3h. W drodze powrotnej, po nagrzaniu znów pojawiło się szarpanie i jakieś chore wartości spalania. Na niskich biegach przy małym obciążeniu jest ok - problem zaczyna się od 3 biegu w górę. Co ciekawe - zdarza się, że sytuacja wraca do normy i auto pali mało, ale w każdej chwili szarpanie może się pojawić z powrotem. A, zapomniałbym - za którymś odpaleniem dzisiaj obroty dość rytmicznie falowały w zakresie 800-1200, lekkie puknięcie w gaz unormowało sytuację.

 

Ktoś miał podobne objawy? Kiedy wymieniałem kable, jeden ze starych miał wyraźnie naruszoną izolację - czy to możliwe, że na skutek przebić podłączona do niego świeca straciła sprawność i należy je wymienić? Na kompie oczywiście 0 błędów, wszystkie czujniki pracują we właściwych zakresach, egr zaślepiony i podłączony emulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym silniku statystycznie powodem szarpania jest zasysanie "lewego" powietrza w układzie gaźnika (są tam trzy uszczelki). Takie losowe problemy z szarpaniem może również powodować cewka zapłonowa (zależność od temperatury).

Ja w pierwszej kolejności:

- sprawdziłbym wszystkie "cienkie" wężyki podłączone do gaźnika

- sprawdził w nocy "na mokro" czy po silniku nie "biegają" iskry ;]

- podmieniłbym cewkę

- zdemontował gaźnik w celu wymycia go i wymiany uszczelek.

- sprawdził i ewentualnie wymienił filtr paliwa

- na końcu zabrałbym się za pompę paliwa

 

Wszystkie Astry G mają komputer pokazujący chwilowe spalanie ?

 

EDIT: w przypadku przebić które opisałeś to cewka najwięcej dostaje w d...ę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Wężyki sprawdzone, dolot szczelny, filtr paliwa wymieniony... Zostaje cewka. Spróbuję podmienić, bo rzeczywiście zaskakująca jest zbieżność poprawnego działania przez pierwsze 10km od startu z zimnego silnika.

 

Co do komputera - to jest wersja sport (z bardzo sportowym silnikiem  :hehe: ), ma komputer, białe zegary, fotele kubełkowe z wysuwanym podparciem ud i kilka innych ciekawych rzeczy. Małe OT: sam miałem Astrę G 10 lat temu od nowości, wersję Classic - wszystko w niej trzeszczało, a fotele były tragiczne - po 200-300km bolały mnie plecy. Astra mojej  :serce: mimo wieku i przebiegu ok 250kkm (potwierdzony) jest o wiele lepszym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.