Skocz do zawartości

Ceny renaulta Talismana...


delco

Rekomendowane odpowiedzi

no różnica jest... 50 cm miejsca parkingowego robi czasem że parkujesz od razu, albo szukasz... ale pytanie czy to jest decydujące kryterium? czy ten "minus" przysłoni plusy wynikające z rozmiaru :)

 

Ja jeszcze miałem problem z wyciąganiem małego dziecka z fotelika/nosidełka z tyłu bo Epica ma duże tylne drzwi i jest szeroka, a pod marketem ZAWSZE znajdzie się ktoś, kto zaparkuje złośliwie (albo bezmyślnie - nie wiem co gorsze) tuż obok, mimo że stoisz jak najdalej od wejścia żeby tego uniknąć.

;]

 

I generalnie masz rację - plusy wynikające z rozmiaru są ogromne. Ale minusy też. Nie wyobrażasz sobie jaki byłem szczęśliwy gdy po sprzedaniu Epiki mogłem w Cannes zaparkować w podziemnym garażu pod hotelem zamiast szukać miejsca po całej dzielnicy, jak w Chorwacji czy Włoszech przestałem tworzyć korki na starym mieście pokonując zakręty po kilka razy lub czekając aż któryś lokales przestawi Fiata 500 żeby można było przejechać...

:hehe:

 

Ale tak - kupiłbym jeszcze raz dużego sedana. Fantastycznie się tym jeździ w trasie. Tylko że to musi każdy sam sobie rozsądzić. Jeden będzie widział więcej minusów - inny plusów. Wystarczy że parkujesz na zatłoczonym osiedlu i już Cię takie auto wpieni po jednym sezonie szukania miejsca kilometr od bloku.

:hehe:  :hehe:  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tak. bo rozstaw osi nie decyduje liniowo o przestrzeni w środku auta. jest jeszcze szerokość, wysokość i tak naprawdę co sobie wymyśli projektant. czy zrobi kanapę kosztem bagażnika czy odwrotnie. rozstaw osi jest wazny, ale bez przesady

No give me a breake man

Widocznie w BMW tego nie wiedza bo jak frajerzy całe 140 mm wpakowali w rozstaw osi.. ;l ;l ;l ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do silników - zgoda. Co do jakości jazdy... Bardziej miękkie zawieszenie, masujące fotele, rozpylacz miłych zapachów, wielki szklany dach i prawdopodobnie aż 15 cm więcej materiałów wygłuszających to jest dramatyczna różnica w komforcie.

Może i teoretycznie masz racje - ale ja zrobiwszy 1100 km lattitude dalej nie czyje sie powalony na kolana... zwłaszcza że na polskich drogach nie miałem poczucia stabilnosci i troche bujało zwłaszcza pomiędzy Radomiem a Piotrkowem (jeżdże przez Tomaszów ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pojeździłem Epiką, jeździłem też innymi autami i jakoś różnicę jednak widzę. A nie wydaje mi się, żebym nie umiał jeździć.

Przy parkowanie zgoda - sam to pisałem ze 20 postów wyżej... Nartomiast niezaleznie od wielkości auta to tak samo stoisz w korku albo czekasz na mozliwość skrętu...a powiem nawet więcej jak jeżdziłem maluchem to czasami czekałem dłuzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No give me a breake man

Widocznie w BMW tego nie wiedza bo jak frajerzy całe 140 mm wpakowali w rozstaw osi.. ;l ;l ;l ;l

w przypadku segmentu F - nikt nie patrzy na bagażnik, czyli normalne że pakują to w rozstaw osi, bo to jedyne co mogą zeby auto nie straciło proporcji. podałem to za przykład TYLKO ze względu na to żeby pokazać jak marne 14 cm różnicy przekłada się na wnętrze.... w tym przypadku 2 francuzów masz 20 cm różnicy długości, która raczej nie znika w czarnej dziurze i jak wyliczył Ryb... w bagażniku też nie... to gdzie? pod maską?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie że nie jeden pies bo RYB zaczął ze mna dyskusje jak pisałem o kombi - wiec teraz mieszanie w to innych krótszych wersji nadwoziowych jest rozmydlaniem sprawy...

dla mnie jeden pies. i czepianie się różnicy liftbac vs sedan świadczy o wyczerpaniu dyskusji i argumentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i teoretycznie masz racje - ale ja zrobiwszy 1100 km lattitude dalej nie czyje sie powalony na kolana... zwłaszcza że na polskich drogach nie miałem poczucia stabilnosci i troche bujało zwłaszcza pomiędzy Radomiem a Piotrkowem (jeżdże przez Tomaszów ;] )

a jakbyś przejechał się Eklasą a potem Sklasą, uważasz że zostałbyś powalony na kolana "różnicą"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy parkowanie zgoda - sam to pisałem ze 20 postów wyżej... Nartomiast niezaleznie od wielkości auta to tak samo stoisz w korku albo czekasz na mozliwość skrętu...a powiem nawet więcej jak jeżdziłem maluchem to czasami czekałem dłuzej ;)

ostatnio w drodze do roboty stał obok mnie na Wisłostradzie Prokop... on ma jakąc Cklase V8... stał tak samo wolno jak ja moim padłem z lwem na masce :) A auto mniejsze i dużo szybsze ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku segmentu F - nikt nie patrzy na bagażnik, czyli normalne że pakują to w rozstaw osi, bo to jedyne co mogą zeby auto nie straciło proporcji. podałem to za przykład TYLKO ze względu na to żeby pokazać jak marne 14 cm różnicy przekłada się na wnętrze.... w tym przypadku 2 francuzów masz 20 cm różnicy długości, która raczej nie znika w czarnej dziurze i jak wyliczył Ryb... w bagażniku też nie... to gdzie? pod maską?

No i uparł się - w BMW piszesz o róznicy w rozstawie osi a w Renaulcie o długosci całokowitej - naprawde nie dostrzegasz że to troche co innego? jezeli podajesz róznicę rozwstawy w BMW to moze warto to odnieśc to róznicy rozstawu osi w Renaulcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jeden pies. i czepianie się różnicy liftbac vs sedan świadczy o wyczerpaniu dyskusji i argumentów :)

 Włączyłeś się w dyskusje w której pisałem o LIII w wersji kombi... wiec to Ty raczej mieszasz to tego hatchbacka żeby prawda była raczej Twojsza ;l ;l ;l ;l ;l ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i uparł się - w BMW piszesz o róznicy w rozstawie osi a w Renaulcie o długosci całokowitej - naprawde nie dostrzegasz że to troche co innego? jezeli podajesz róznicę rozwstawy w BMW to moze warto to odnieśc to róznicy rozstawu osi w Renaulcie?

kto się uparł? apokaż gdzie napisałem o "rozstawie osi BMW"? od początku pisałem o długości całkowitej samochodu - od zderzaka do zderzaka. to Ty się uczepiłeś pochodzenia tej różnicy i eksploatujesz temat rozstawu osi.

do tego już się odniosłem: rozstaw osi ma znaczenie ale bez przesady, można to przeskoczyć... co jak widać Renault zrobiło, bo kabina Latitude jest wyraźnie większa od Laguny a rozstaw osi podobny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbyś przejechał się Eklasą a potem Sklasą, uważasz że zostałbyś powalony na kolana "różnicą"?

Nie mam pojęcia - ale jakbym nie widział róznicy to nie pisałbym ze jest... A pomiedzy Laguna a lattitude widziałem tylko róznice polegajacą na nieco mniej pewnym prowadzeniu  na dłej drodze przy dynamicznej jeździe - do tego silnik  nominalnie taki sam robił wrażenie słabszego....

No to dlaczego mam uwazać że było lepiej skoro nie było... ;l ;l ;l ;l ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłeś się w dyskusje w której pisałem o LIII w wersji kombi... wiec to Ty raczej mieszasz to tego hatchbacka żeby prawda była raczej Twojsza ;l ;l ;l ;l ;l ;l

włączyłęm się w dyskusję powtarzając to co Ryb napisałm nt różnic w długości wariantów nadwoziowych lagun...

a o jakiej prawdzie piszesz w sumie? bo ja staram się operować faktami na temat wymiaru wnętrza i przełożenia kilku innych rzeczy na komfort. Ty natomiast piszesz "że Latitude nie powaliło Cię na kolana" :) to jest bardziej Twojsze niż moje mojsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i teoretycznie masz racje - ale ja zrobiwszy 1100 km lattitude dalej nie czyje sie powalony na kolana... zwłaszcza że na polskich drogach nie miałem poczucia stabilnosci i troche bujało zwłaszcza pomiędzy Radomiem a Piotrkowem (jeżdże przez Tomaszów ;] )

 

Przy parkowanie zgoda - sam to pisałem ze 20 postów wyżej... Nartomiast niezaleznie od wielkości auta to tak samo stoisz w korku albo czekasz na mozliwość skrętu...a powiem nawet więcej jak jeżdziłem maluchem to czasami czekałem dłuzej ;)

 

No, to prawda - jak masz wielkie auto to pozostali są jakby "grzeczniejsi". I uciekają z lewego pasa jak się zbliżasz (w moim przypadku wielokrotnie bez sensu, bo jeżdżę przepisowo).

Co do prowadzenia - takie auta są miękkie i rzeczywiście buja - Epica też to miała. Europejskie auta klasy D są o wiele bardziej precyzyjne w prowadzeniu (piszę europejskie bo ten Renault to też koreański wynalazek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jeden pies. i czepianie się różnicy liftbac vs sedan świadczy o wyczerpaniu dyskusji i argumentów :)

 

Porównanie do liftbacka służyło zilustrowaniu różnicy we wnętrzu obu samochodów, bo kombi ma dłuższy bagażnik co zaciemnia obraz. W kwestii parkowania porównanie do kombi jest rzeczywiście bardziej adekwatne i tego nie kwestionowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączyłęm się w dyskusję powtarzając to co Ryb napisałm nt różnic w długości wariantów nadwoziowych lagun...

a o jakiej prawdzie piszesz w sumie? bo ja staram się operować faktami na temat wymiaru wnętrza i przełożenia kilku innych rzeczy na komfort. Ty natomiast piszesz "że Latitude nie powaliło Cię na kolana" :) to jest bardziej Twojsze niż moje mojsze :)

Ależ ja od początku pisze o swoich subiektywnych odczuciach... I zgadzam się że każdy ma własne preferencje i gust...

Natomiast argumentujesz nieco pokrętnie właczając porównanie BMW gdzie zwiekszono rozstaw osi o 14 cm  podczas kiedy w Renaulcie róznica rozstawu osi wynosi 6 mm - no nie dostrzegam tu analogii ;)

A nie powaliło mnie na kolana to było przyznaje okazuje sie zbyt poetyckie jak na interlokutora wyrazenie ze nie poczułem sie jak w klasie wyższej. A skoro wymiary do laguny kombi sa zblizone. gama silnikowa jest taka sama a jakośc jazdy pod pewnymi względami gorsza to i wniosek nasuwający sie jest oczywisty że IMO nie warto - i do takiego wniosku doszło pewnie większośc potencjalnych kupujacych skoro Lattitude kariery nie zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do liftbacka służyło zilustrowaniu różnicy we wnętrzu obu samochodów, bo kombi ma dłuższy bagażnik co zaciemnia obraz. W kwestii parkowania porównanie do kombi jest rzeczywiście bardziej adekwatne i tego nie kwestionowałem.

Widzę że jestesmy coraz bliższi dogadania się i ujednolicenia stanowisk na drodze negocjacyjnej... :ok:;]  i to mimo pomocy ijmbo22 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja od początku pisze o swoich subiektywnych odczuciach... I zgadzam się że każdy ma własne preferencje i gust...

Natomiast argumentujesz nieco pokrętnie właczając porównanie BMW gdzie zwiekszono rozstaw osi o 14 cm  podczas kiedy w Renaulcie róznica rozstawu osi wynosi 6 mm - no nie dostrzegam tu analogii ;)

A nie powaliło mnie na kolana to było przyznaje okazuje sie zbyt poetyckie jak na interlokutora wyrazenie ze nie poczułem sie jak w klasie wyższej. A skoro wymiary do laguny kombi sa zblizone. gama silnikowa jest taka sama a jakośc jazdy pod pewnymi względami gorsza to i wniosek nasuwający sie jest oczywisty że IMO nie warto - i do takiego wniosku doszło pewnie większośc potencjalnych kupujacych skoro Lattitude kariery nie zrobił...

napisałem już kilka razy o co mi chodzi i jaki był cel analogii... na niedostrzeganie nic nie poradze. uparłeś się na rozstaw osi, jakby on decydował o wszystkim... trudno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jestesmy coraz bliższi dogadania się i ujednolicenia stanowisk na drodze negocjacyjnej... :ok:;]  i to mimo pomocy ijmbo22 ;)

ja myslę ze w gamie Renault, najbardziej prestiżowe jest megane, bo jest jej najwięcej i ja jakoś nie widzę przepasci między Megane i Laguną :) ba. to drugie zgapiło wnętrze z tego pierwszego :)

pomogłem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.