Skocz do zawartości

Terma elektryczna pojemnosciowa


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyć przeplywowego gazowego pieca do wody. A to za mało tlenu i gaśnie. A to się zakamieni i w ogóle nie działa.

Wymyśliłem że spróbuję bojlera. Zbiornik koło 100l. Na które rozwiązania zwrócić uwagę? Jakie firmy mają porządne termy elektryczne? Co warto mieć a co jest niepotrzebnym gadżetem?

Poda ktoś przybliżone koszta ogrzewania dla 2+1 lub 2+2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć przeplywowego gazowego pieca do wody. A to za mało tlenu i gaśnie. A to się zakamieni i w ogóle nie działa.

Wymyśliłem że spróbuję bojlera. Zbiornik koło 100l. Na które rozwiązania zwrócić uwagę? Jakie firmy mają porządne termy elektryczne? Co warto mieć a co jest niepotrzebnym gadżetem?

Poda ktoś przybliżone koszta ogrzewania dla 2+1 lub 2+2?

Znajoma ma bojler Aristona Velis Plus i sobie chwali.

Mniej "baniaty" od zwykłego bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 3 fazy to dawaj przepływowy, sterowany elektronicznie. I oszczędny, i wygodny, i tani.

 

w tej łazience nie mam, ale pomijając to myślałem, że bojler taniej wyjdzie, bo tak to po co taką bańkę trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Znajoma ma bojler Aristona Velis Plus i sobie chwali.
Mniej "baniaty" od zwykłego bojlera.

czytałem o nich, ciekawa opcja bo ma dwa zbiorniki w sobie i dwie grzałki naprzemienne, cena w miarę przystępna, jedyny minus to ktoś pisał, że to włoszczyzna i różnie może być z działaniem, no ale nie trafiłem na posta z problemami jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej łazience nie mam, ale pomijając to myślałem, że bojler taniej wyjdzie, bo tak to po co taką bańkę trzymać?

Bańka jest po to, gdy nie masz 20 kW mocy do grzania wody na bierzaco, to grzejesz na raty, ale masz straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej łazience nie mam, ale pomijając to myślałem, że bojler taniej wyjdzie, bo tak to po co taką bańkę trzymać?

 

Jak już kolega maras77 napisał - to taki kompromis pomiędzy dostępną mocą, a chęcią korzystania z ciepłej wody.

Z w/w powodu (instalacja 1f, zbyt duża odległość od pieca łazienkowego, który jest... w kuchni  :bzik:  :phi: ) zdecydowałem się na wytwarzanie ciepłej wody do umywalek w łazience i (oddzielnym) WC przy pomocy bojlerków Ariston-a: SG 10 http://www.ceneo.pl/275905#tab=spec

Pojemność 1o litrów, moc 1,2kW. Efekt? Oba po niecałych trzech latach, w odstępie dwóch tygodni (cóż za precyzja produkcji :hehe: ) zaczęły przeciekać. Zbiornik, owszem, emaliowany, anody magnezowej jeszcze zostało, ale zbiornik (składający się z dwóch połówek) w mojej ocenie jest najpierw emaliowany, a następnie dopiero zgrzewany... :hmm: oba zaczęły popuszczać na zgrzewie właśnie :facepalm:

Gwarancja - owszem, jest, ale... aby z niej skorzystać (5 lat), należało przed upływem drugiego roku dokonać wymiany anody magnezowej zintegrowanej z grzałką (odpłatnie, koszt (wg serwisu): jedynie 200zł :phi:  :facepalm: ).

Nauczony doświadczeniem... zakupiłem kolejny taki sam bojlerek (ale już tylko do łazienki) i na wstępie zrezygnowałem z gwarancji, malując dwukrotnie podkładem antykorozyjnym zgrzeinę od wewnątrz zbiornika - czy pomoże, to się okaże.

Odnośnie kosztów: ponieważ na bieżąco monitoruję zużycie mediów (EE, woda, gaz), to wyszło mi, że rezygnacja z bojlerka w WC (przypominam: pojemność 10l, 1,2kW, użytkowanie - no jak to w WC - w razie potrzeby :phi:  rodzina 2+2) to spadek zużycia EE o 25kWh/m-c (obserwacja na przestrzeni 6 m-cy).

Decyzja należy do Ciebie :phi:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zakupiłem banke Aristona pro eco 80l. Na razie same plusy czyli jest ciepła woda a dodatkowo łazienka zrobiła się cieplejsza przez przytkanie komina gazowego. Zobaczymy jak z rachunkami będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam galment neptun kombin 100l dla rodziny 2+3.. i te 100l to jednak czasam za malo dla nas.

Jesli chodzi o koszty to wychodzi 6-7 kWh dziennie lub ok 5kwh przy stosowaniu programatora czasowego (grzeje rano i po poludniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.