Skocz do zawartości

Wypadek auta ubezpieczonego AC co dalej?


cesarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj mielismy wypadek. Wina moja niestety autko troche ucierpialo - zderzak, lampa, maska, grill itp. Auto jest ubezpieczene AC w TUWie (niestety pewnie:/).

Teraz - bawic sie samemu w usuniecie szkody? Czy lepiej oddac do warsztatu ktory wszystko zalatwia za nas. Znalazlem taka firme we Wroclawiu (mobil partner).

Podejrzewam ze takie firmy jakies prowizje sobie bierze - jak to dokladnie dziala?

Auto to Fiat Croma 2008rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mielismy wypadek. Wina moja, autko troche ucierpialo - zderzak, lampa, maska, grill itp. Auto jest ubezpieczene AC w TUWie (niestety pewnie:/).

Teraz - bawic sie samemu w usuniecie szkody? Czy lepiej oddac do warsztatu ktory wszystko zalatwia za nas.

 

 

Czy bawić się samemu, czy oddać do naprawy bezgotówkowej (bo chyba to masz na myśli) - to zależy, jak rozległe są uszkodzenia (których może nie być widać na 1. rzut oka) i czy czujesz się na siłach na taką "zabawę".

Niezależnie jednak od sposobu likwidacji szkody pierwszym krokiem jest powiadomienie ubezpieczyciela o zaistniałej sytuacji.

Decyzja, jak robić, zapada w trakcie zgłaszania. Pojawi się rzeczoznawca z TU i będziesz wiedział, co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wyceniono przy ubezpieczeniu więc nie wiem jak to ma się do rzeczywistości przy wypłacaniu odszkodowania :)

zgłaszasz szkodę w swojej firmie ubezpieczeniowej . z AC jest to termin 7 dni od zdarzenia. Przyjdzie jakiś pan rzeczoznawca , obejrzy i wyceni. Jeśli zaproponowana kwota Cię nie zadowoli to możesz oddać auto do serwisu . Piszesz im upoważnienie do wykonania naprawy i serwis zajmuje się dalej wycenami  , papierkami . serwis też dostanie odszkodowanie. Auto zostanie ponownie wycenione na dzień powstania szkody , może być sporo mniej warte niż w dzień zawierania polisy AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio wstawiamy auto do aso i to oni się martwią o rzeczoznawca jak już u nich stoi.

Czyli po prostu jadę do ASO - zostawiam auto i jakieś tam upowaznienie i tyle? A co jesli tuw będzie robić problemy?

 

@@Beep tak ten na paprotnej koło ibrisu

 

dzwoniłem do ASO - niestety nie mają umowy z TUW. Wpierw musi przyjechać rzeczoznawca - wtedy mogę do nich przyjechac dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień aso tak jest prościej bo oni się kopia z ubezpieczyciele. Tak na przyszłość warto dopłacić do 3 znanych ubezpieczycieli bo wtedy przy stłuczce nic Cie nie obchodzi. Obstawiam, że zanika wycenę i co dalej? Będziesz się kopal z koniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłemd do trzech i w każdym to samo powiedzieli. Dziś był rzecoznawca - zobaczymy.

 

Może zadzwoń do TUW i Oni powiedzą Ci które ASO ma z nimi umowę. Po rozbiciu auta zadzwoniłem do PZU i przysłali lawetę, która zawiozła auto do odpowiedniego serwisu.

 

pozdro

wookash84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podjedź do jakiegoś lokalnego blacharza i zapytaj za ile to ogarnie.

Ostatnio teść pozaginał przód corolki na zadku BMW. Corolka z 2004go, pomięta maska, gril, zderzak, pas przedni, prawa lampa. W aso powiedzieli 10 tyś, rzeczoznawca pzu 11 tyś i orzekł całkę. Samochód wycenił na 15000, w rak na 9300. Różnicę wypłacili na konto, a teść zrobił toykę za 4700 u blacharza poleconego przez Kengga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.