Skocz do zawartości

Naprawa pralki


gosciu

Rekomendowane odpowiedzi

Pralka jaka jest każdy wie. Działała dzielnie 6 lat dziś padla na praniu ręczników w 60c. Po praniu zasadniczym nie przeszła do wirowania. Czarny panel, zapach gorąca, woda nie odprowadzona. Po wystygnięciu próba podłączenia do ac piorun dc nic nie dała. Wołać magika czy po nie wiadomo jakich kosztach padnie zaraz coś innego i lepiej brać nową z gwarancją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byś choć napisał model pralki...

Choć trochę z fusów powróżyć można-czarny panel znaczy, że jest tam jakiś wyświetlacz obecnie nie działający, wniosek-uszkodzone zasilanie/zasilacz.

Jeśli pralka bardzo nie wyeksploatowana brałbym speca do naprawy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralka jaka jest każdy wie. Działała dzielnie 6 lat dziś padla na praniu ręczników w 60c. Po praniu zasadniczym nie przeszła do wirowania. Czarny panel, zapach gorąca, woda nie odprowadzona. Po wystygnięciu próba podłączenia do ac piorun dc nic nie dała. Wołać magika czy po nie wiadomo jakich kosztach padnie zaraz coś innego i lepiej brać nową z gwarancją?

 

najpierw wyczyść filtr i zajrzyj do pompy (przez filtr)

 

To typowy objaw, gdy coś się dostanie do wirnika pompy, np moneta, jakiś plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik wstępnie powiedział że to programator i zrobi to za 220 zł. Twierdzi ze to jeszcze młoda pralka i pochodzi. Sam nie wiem, nie jestem jakimś strasznym estetą pralkowym i nową kupiłbym za jakieś 735 zł np. Amica AWB510LP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego na wsi - prymitywny sprzęt bez wyświetlacza - nie wiadomo co robi i kiedy skończy, ale działa.

Do tego ma jakiś magiczny sposób rozpoznawania, czy ma być pranie wstępne.

Brałbym coś jednak z wyświetlaczem.

ja wyznaję też zasadę, że raz daję szansę sprzętowi i wykonuję naprawę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik wstępnie powiedział że to programator i zrobi to za 220 zł. Twierdzi ze to jeszcze młoda pralka i pochodzi. Sam nie wiem, nie jestem jakimś strasznym estetą pralkowym i nową kupiłbym za jakieś 735 zł np. Amica AWB510LP

Opłacalna naprawa.

Uzywana pralka z reichu kosztuje 400 zł.

Ja mam 15 letniego siemensa zakupionego za 400 zl kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zasilanie. Często padają kondensatory. Koszt kondensatora to ok. 20zł, wymiana banalnie prosta, nawet dla laika (nie trzeba lutować) mocowanie na wsówki.

Żarty sobie robisz czy co?

Takie kondensatory (przy silniku) to były ale w PRL-kich polarach z sinikami klatkowymi :hehe: . Z kolei te przeciwzakłóceniowe to można pominąć.

Po drugie-ma podany link do Elektrody, można przyjąć, że w 90% trafny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty sobie robisz czy co?

Takie kondensatory (przy silniku) to były ale w PRL-kich polarach z sinikami klatkowymi :hehe: . Z kolei te przeciwzakłóceniowe to można pominąć.

Po drugie-ma podany link do Elektrody, można przyjąć, że w 90% trafny :)

 

Cały czas są kondensatory. Szczególnie, że pralka ma 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec obstawia na 90% programator, wziął namiary i przyjedzie z gotowcem na naprawę, dam znać co faktycznie przytrafiło się pralce. Dzięki wszystkim za wskazówki :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie Pana speca poszło jak mówił. Programator, przyszedł z gotowcem (przez telefon wziął namiary na numery pralki) zapakował i działa bestia. Wspomniał że może się jeszcze w tym modelu zepsuć manipulator do wybierania programów, poza tym będzie chodzić spoko. Koszt 220 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.