Skocz do zawartości

wieje z kratki wentylacyjnej


mstanclik

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie sytuacja że do kanału wentylacyjnego doprowadzono kanał z pochłaniacza nad kuchnią (indukcja-jeśli ważne) i teraz w kuchni się dzieje tak iż startuje pochłaniacz to wwiewane jest powietrze do środka zamiast je wyciągać na zewnątrz.

Z pochłaniacza idzie płaski kanał-później za ścianą przechodzi w fi 110 i jest wyciągnięty jakieś pół metra ponad założoną kratkę wentylacyjną w kuchni.

I dopiero jak rozszczelnie okno to przez kratkę jakoś idzie (ogień zapałki się zleksza kładzie - jest cug) ale gdy rusza okap to wszystko się zmienia i niestety wwiewa do środka.
Można coś na to poradzić, dołożyć na strychu jakiś wentylator? pomoże to coś?
Czy po prostu za szczelny dom/okna i trza robić dziury w nowych oknach?

Pomoże/doradzi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by jakiegoś zduna zapytać. Tylko trzeba go znaleźć. 

 

IMHO kanałów wentylacji grawitacyjnej nie powinno się łączyć z mechaniczną - bo skutek właśnie jest taki. 

 

A dodatkowo nie łączył bym wprost boczników do kanału głównego tylko na zakładkę z wewnętrznym przepierzeniem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyciąg jest do wspólnego kanału z kratką wentylacyjną, to nie ma siły - będzie nawiewać.

No i dobrze by było, gdyby do pomieszczeń powietrze mogło napływać. Nie ma kanału doprowadzającego powietrze do kuchni, to ciągnie kratką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze by było, gdyby do pomieszczeń powietrze mogło napływać. Nie ma kanału doprowadzającego powietrze do kuchni, to ciągnie kratką.

O to to. Przy czym jesli kuchnia nie ma 100m2, a nawietrzak (w oknie, pod oknem, z wentylacji mechanicznej, czy gdzie tam) nie ma odpowiedniego (olbrzymiego) przekroju (przeplywu), to zawsze po wlaczeniu silnego okapu bedzie skads powietrze dodatkowo brane - z tej, czy innej kratki wywiewu wentylacyjnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na przeglądach kominiarskich czepiają się, gdy widzą odprowadzenie z wyciągu w ten sam komin co wentylacja.

Ja dołożyłem klapkę z kartki papieru od wewnątrz kratki wentylacyjnej. Gdy wentylator nie działa, jest normalny ciąg i kartka unosi się. Gdy włączę wentylator - kartka zamyka przepływ powietrza do wewnątrz z komina. Ale ciągnie z innych kratek w łazienkach - chyba że otworzę okno. ;]

Tak czy siak, to nie jest odpowiedni sposób montażu wywiewu. Powinno iść w osobny komin, a do tego powinno być doprowadzenie powietrza.

Miałeś przegląd kominiarski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja dołożyłem klapkę z kartki papieru od wewnątrz kratki wentylacyjnej. Gdy wentylator nie działa, jest normalny ciąg i kartka unosi się. Gdy włączę wentylator - kartka zamyka przepływ powietrza do wewnątrz z komina. Ale ciągnie z innych kratek w łazienkach - chyba że otworzę okno. ;]

 

Dokładnie tak samo zrobiłem u siebie i też polecam to rozwiązanie. Trzeba tylko sprawdzić czy kartka nie będzie blokowała się w szybie komina no i od czasu do czasu ją przeczyścić z kurzu i tłuszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartkę należy dociąć na wymiar samego rusztowania kratki (szersza/dłuższa może zawadzać), wykonać zgięcie u dołu, by łatwo się wyginała i przykleić u dołu, tak by góra swobodnie odchylała się pod wpływem niewymuszonego ciągu.

Ale pamiętajmy, że na przeglądzie kominiarskim przyczepią się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba już ustalone.

Da radę to jakoś naprawić, obejść?

 

Najłatwiej obejść nie włączając okapu albo otwierając okno.

 

U mnie jest okap wpięty do osobnego komina, poza tym jest sprawna wentylacja mechaniczna z osobną kratką i nawiewniki przy oknach. I mimo to jak włączę wentylator w okapie bez rozszczelnienia okna to z kratki wentylacyjnej lekko dmucha. Po prostu masa powietrza wywiewana przez okap musi napłynąć inną drogą do pomieszczenia. Fizyki Pan nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.