Skocz do zawartości

Zrób to sam szafa z drzwiami przesuwnymi.


yogicc

Rekomendowane odpowiedzi


Witajcie wpadłem na pomysł zbudowania szafy z drzwiami przesuwnymi tylko nie mogę nigdzie znaleźć systemu do drzwi takiego jak na zdjęciu. Widział ktoś gdzieś takie cudo?

 

a czemu chcesz akurat ten konkretny system?

Bawiąc się samemu łatwiej IMVHO użyć systemu z dolnym torem jezdnym, gdzie góra tylko trzyma.

Wspomniana wyżej laguna na dobrych częściach ( w ofercie jest totalny plastik i porządne metalowe wózki) jest całkiem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu chcesz akurat ten konkretny system?

 

bo chcę dostawić obok tej szafy taka zabudowę i potrzebuje takie okucia, żeby ładnie współgrało i wyglądało

 

Bawiąc się samemu łatwiej IMVHO użyć systemu z dolnym torem jezdnym, gdzie góra tylko trzyma.

Wspomniana wyżej laguna na dobrych częściach ( w ofercie jest totalny plastik i porządne metalowe wózki) jest całkiem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu chcesz akurat ten konkretny system?

Bawiąc się samemu łatwiej IMVHO użyć systemu z dolnym torem jezdnym, gdzie góra tylko trzyma.

Wspomniana wyżej laguna na dobrych częściach ( w ofercie jest totalny plastik i porządne metalowe wózki) jest całkiem OK.

Czemu latwiej? Mam jakas w mieszkaniu dolnojezdna i non stop z szyny wypadala, jak ktos probowal zamknąć z rozpedu, a na drodze jakis but wystawal, czy kawal plaszcza dostal sie miedzy drzwi a drzwi przy otwieraniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wpadłem na pomysł zbudowania szafy z drzwiami przesuwnymi tylko nie mogę nigdzie znaleźć systemu do drzwi takiego jak na zdjęciu. Widział ktoś gdzieś takie cudo?

Miałem podobny system, nie pamiętam producenta, ale pamiętam, że był kłopotliwy. Podwieszone drzwi wymagają bardzo solidnego mocowania i sztywności toru na , którym są powieszone, a dolne prowadnice nie trzymały zbyt sztywno drzwi, więc uchwyty potrafiły o siebie zahaczyć. Ja zakładałem ten system ok.15 lat temu i może do tej pory coś poprawili. Kilka lat temu wymieniłem na Lagune z dolnym wózkiem i jestem zadowolony.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czemu latwiej? Mam jakas w mieszkaniu dolnojezdna i non stop z szyny wypadala, jak ktos probowal zamknąć z rozpedu, a na drodze jakis but wystawal, czy kawal plaszcza dostal sie miedzy drzwi a drzwi przy otwieraniu.

 

w lagunie Ci drzwi wypadają? Ciężko mi w to trochę uwierzyć, bo u mnie po wyregulowaniu jest je ciężko samodzielnie wyjąć, o wypadaniu samoistnym nie ma nawet mowy. Nieraz zdarzyło mi się przegarnąć jakąś małą skrzynkę z narzędziami, albo kartusz drzwiami ze sporym impetem, o trzaśnięciu nie wspominam nawet. Nigdy drzwi nie wypadły.

W swoich doświadczeniach więcej problemu sprawiały wiszące drzwi, bo jak są źle spasowane to potrafią się bujać i faktycznie wypaść.

Do tego, robiąc samemu, łatwiej zabudować tunel maskujący na górze co daje dużo większą regulację i nie utrudnia dostępu, pozwala na dość duży margines wysokości drzwi (tunel ma prawie 4cm). Dolny tor jezdny jest niski i dość pancerny.

Wreszcie na koniec jakikolwiek rozjazd skrzyni przy wiszących drzwiach może powodować problemy i jeszcze bardziej ją krzywić. Jak cały ciężar spoczywa w zasadzie na dole to nie ma co wypaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakiej firmy byly. Tyle, ze ja nie pisze o skrzyni, a o zaburowie wneki, a wiec mocowaniu szyny do sufitu - nie bedzie tak latwiej? Mam dwa skrzydla drzwi przesuwnych - gdzies 30 i 40kg wagi, jak nie wiecej (dab plus szklo) - sam mialem problem podniesc. Przesuwne sa na szynie gornej - dol, to tylko pletwa rekina i frez w skrzydle. Nie ja robilem, ale domyslam sie, ze szafe, jako ze drzwi beda ciensze (14-16mm zamiast 40), to nie beda tak sztywne, ale nie wiem, czy beda sie wyginac. Planowalem zrobic z plyty stolarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakiej firmy byly. Tyle, ze ja nie pisze o skrzyni, a o zaburowie wneki, a wiec mocowaniu szyny do sufitu - nie bedzie tak latwiej? Mam dwa skrzydla drzwi przesuwnych - gdzies 30 i 40kg wagi, jak nie wiecej (dab plus szklo) - sam mialem problem podniesc. Przesuwne sa na szynie gornej - dol, to tylko pletwa rekina i frez w skrzydle. Nie ja robilem, ale domyslam sie, ze szafe, jako ze drzwi beda ciensze (14-16mm zamiast 40), to nie beda tak sztywne, ale nie wiem, czy beda sie wyginac. Planowalem zrobic z plyty stolarskiej.

Ale przecież po to nabijasz uchwyty po obu stronach drzwi aby je usztywnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem, jakiej firmy byly. Tyle, ze ja nie pisze o skrzyni, a o zaburowie wneki, a wiec mocowaniu szyny do sufitu - nie bedzie tak latwiej?

 

no nie wiem, zależy na czym to wieszać i jak równa jest płaszczyzna.

Przy tunelu jaki jest w Lagunie nawet kilka cm nierówności można zgubić bez efektu wizualnego.

Na dole szynę łatwiej wypoziomować, nawet jeżeli trzeba. Wózki są dość solidne, szyna ma ca 5mm.

Pewnie i tak wszystko zależy od doświadczeń z konkretnym systemem.

 


Nie ja robilem, ale domyslam sie, ze szafe, jako ze drzwi beda ciensze (14-16mm zamiast 40), to nie beda tak sztywne, ale nie wiem, czy beda sie wyginac. Planowalem zrobic z plyty stolarskiej.

 

Nie wiem ile ważą moje drzwi (płyta 18mm 240x80) ale pracują na lagunie bez problemu kilka lat już. Na pewno są lżejsze niż Twoje lite, sztywności też nie mają idealnej, ale nie generuje to kolizji czy problemów z pracą. Górne wózki mają sprężynę więc jakieś tam drgania są tłumione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.