Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Astra-temp. wlaczenia wentylatora

Featured Replies

Napisano

moze mi ktos powiedziec jaka ma temp. silnika w astrze 2.0 (8)?nie wiem czy u mnie jest ok, ale ja mam caly czas ok 95 stop. ,wczoraj probowalem nagrzac silnik zeby wlaczyl sie wentyaltor i nie wlaczyl sie,wskazowka byla przed czerwonym polem,nie chcialem dluzej czekac i wylaczylem silnik,najpierw myslalem ze to wina czujnika i zalozylem nowy-tez nie wlaczyl wentylatora,na czujniku pisze ze zalacza od 95-100,na starym org. tez sa te same temp. podane,moze ktos wie w jakich tem powinien chodzic ten silnik,czy jest on cieplolubny ?jest to silnik od vectry zalozony do astry,kolega mial omege z tym samym silnikiem i mowi ze tez silnik trzymal te same temp. mozliwe to jest zeby benzyna lubiala takie temp wysokie?jescze jedno ,mialem troche malo plyny w chlodnicy dolalem ok litr plynu ale pozniej juz nie probowalem nagrzewac silnika,dzieki wszystkim za odpowiedzi!

Napisano

Sprawdź sam wiatrak: zdejmij kostkę z czujnika na chłodnicy, włącz zapłon i zewrzyj styki w kostce drutem. Jeśli wiatrak nie ruszy to albo jest spalony albo przerwa w przewodach idących do niego.

Napisano
  • Autor

> Sprawdź sam wiatrak: zdejmij kostkę z czujnika na chłodnicy, włącz

> zapłon i zewrzyj styki w kostce drutem. Jeśli wiatrak nie ruszy

> to albo jest spalony albo przerwa w przewodach idących do niego.

wiatrak dziala,sprawdzalem,ciekwai mnie przy jakiej temp. powiniem sie wlaczyc wiatrak....?bo w/g tego co pisze na czujniku to tuz przed samym gotowaniem,albo nawet juz w 100 st., i czy to jest normalne dla tych silnikow C20NE ? przed chwila probowalem czujnik w wodzie i zalaczyl niemalze przy samym poczatku wrzenia wody,znaczy ze dobry jest,tylko mmartwi mnie ta wysoka temp. zawsze w innych autach zalaczal sie czujnik przed 100 st. a tu prawie w momencie gotowania ...

Napisano

> moze mi ktos powiedziec jaka ma temp. silnika w astrze 2.0 (8)?nie

> wiem czy u mnie jest ok, ale ja mam caly czas ok 95 stop.

> ,wczoraj probowalem nagrzac silnik zeby wlaczyl sie wentyaltor i

> nie wlaczyl sie,wskazowka byla przed czerwonym polem,nie

> chcialem dluzej czekac i wylaczylem silnik,najpierw myslalem ze

> to wina czujnika i zalozylem nowy-tez nie wlaczyl wentylatora,na

> czujniku pisze ze zalacza od 95-100,na starym org. tez sa te

> same temp. podane,moze ktos wie w jakich tem powinien chodzic

> ten silnik,czy jest on cieplolubny ?jest to silnik od vectry

> zalozony do astry,kolega mial omege z tym samym silnikiem i mowi

> ze tez silnik trzymal te same temp. mozliwe to jest zeby benzyna

> lubiala takie temp wysokie?jescze jedno ,mialem troche malo

> plyny w chlodnicy dolalem ok litr plynu ale pozniej juz nie

> probowalem nagrzewac silnika,dzieki wszystkim za odpowiedzi!

U mnie ostatnio też sprawdzałem załączył jak wskazówka doszła do 100.

Mam wskażniki 90/100

pozdrawiam

Napisano
  • Autor

no wlasnie,100 a u nie wychodzi poza 100 i idzie dalej na czerwone i dopiero na czerwonym zalacza,ale na 100 jeszcze nie gotuje wody, a na czerwonym by bylo jakies 110...chyba ze wskaznik zle pokazuje temp......a co by bylo zrypane gdyby faktycznie wskaznik zle pokazywal ( oprcz czujnika temp) moze jakas elektronika byc walnieta w liczniku?cos mi sie wydaje ze jest cos w liczniku ze moze zle wskazywac poziom paliwa i temp,. jakas czesc elektorniczna....

Napisano

Jest w tablicy zegarów stabilizator napięcia który odpowiada za wskazania temp i paliwa.

Włącznik wentylatora jest trochę dalej niż czujnik temp i ciesz trochę stygnie po drodze. Jeśli czujnik załączył tuż przed gotowaniem to raczej nie ma się co martwić bo w układzie jest nadciśnienie które zwiększa temp wrzenia cieczy do jakiś 120 stopni.

U mnie wentyl włącza się przy 98 ale to inny silnik.

Napisano

> moze mi ktos powiedziec jaka ma temp. silnika w astrze 2.0 (8)?nie

> wiem czy u mnie jest ok, ale ja mam caly czas ok 95 stop.

> ,wczoraj probowalem nagrzac silnik zeby wlaczyl sie wentyaltor i

> nie wlaczyl sie,wskazowka byla przed czerwonym polem,nie

> chcialem dluzej czekac i wylaczylem silnik,najpierw myslalem ze

> to wina czujnika i zalozylem nowy-tez nie wlaczyl wentylatora,na

> czujniku pisze ze zalacza od 95-100,na starym org. tez sa te

> same temp. podane,moze ktos wie w jakich tem powinien chodzic

> ten silnik,czy jest on cieplolubny ?jest to silnik od vectry

> zalozony do astry,kolega mial omege z tym samym silnikiem i mowi

> ze tez silnik trzymal te same temp. mozliwe to jest zeby benzyna

> lubiala takie temp wysokie?jescze jedno ,mialem troche malo

> plyny w chlodnicy dolalem ok litr plynu ale pozniej juz nie

> probowalem nagrzewac silnika,dzieki wszystkim za odpowiedzi!

moze

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.