Skocz do zawartości

Dunkierka - imigranci


jacholl

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku maja mam w planach wyjazd autem do GB. Planuję płynąć promem z Dunkierki.

 

Na jakimś forum tirowców znalazłem informację, że ponoć robi się tam równie nieciekawie jak w Calais, jeśli chodzi o wszechobecnych imigrantów, którzy zaczynają rządzić tym miejscem, a miejscowa policja nic z tym nie robi.

 

Jak sprawa wygląda z punktu widzenia kierowcy osobówki? Czy ktoś z Was w ostatnich miesiącach tam był, widział, albo od kogoś znajomego słyszał? Czy jest niebezpiecznie, czy jest problem z wjazdem na prom ( opóźnienia itp. )? Będę jechał z rodziną i dziećmi więc tym bardziej chciałbym wiedzieć, co mnie tam może czekać.

 

Dzięki za wszelki info

 

jacholl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam sytuacja może się zmienić w trakcie godzin więc do maja może być różnie.

Ogólnie Dunkierka jest bezpieczniejsza pod tym względem od Calais. Jak śmigam do GB to właśnie głównie z Dunkierki. Calais jak już tempo goni to wtedy ciuchcią przez tunel.

Jeżeli jedziesz osobówką to nie masz co się obawiać. Śmiało pomykaj. No chyba że akurat tego dnia będą jakieś zamieszki to najwyżej poczekasz kilka, kilkanaście (bo nie wiadomo na jaką skalę może się ta plaga rozprzestrzeniać) godzin na wjazd do portu. Osobówki idą innym pasem w porcie. Ogólnie jak już się dostaniesz na teren portu to luz. Te ciapate ciężarówek się czepiają bo liczą że pod plandeką się przedostaną. Rzeczywistość jest inna bo w Dunkierce sprawdzają ciężarówki sondami na dwutlenek węgla a w Calais pieski robią robotę. 

Osobowym nie przejmowałbym się zbytnio o ile nie trafisz akurat na jakąś eskalację konfliktu.

Można płynąć także z Holandii. Zawsze to bezpieczniej ale czasowo i kasowo zapewne mniej korzystne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO2 sprawdzają i w Dunk jak i w Calais. Tak samo pieski. Dodatkowo kontrola wyrywkowa np. rentgen czy rewizja. Osobowki nie mają problemu z wjazdem na prom bo nie muszą jak ciężarówki jechać wzdłuż kanału ( tam właśnie się pchają emigranci). Bilet kupisz na miejscu. Promy pływają co dwie godz. Raczej nie poczekasz dłużej niż jeden cykl. Pozdro

Ps. Jak pisał kolega wyżej możesz płynąć np z Zeebruge ale finansowo dużo więcej a prom płynie ponad 8 godz do Hull

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku maja mam w planach wyjazd autem do GB. Planuję płynąć promem z Dunkierki.

 

Na jakimś forum tirowców znalazłem informację, że ponoć robi się tam równie nieciekawie jak w Calais, jeśli chodzi o wszechobecnych imigrantów, którzy zaczynają rządzić tym miejscem, a miejscowa policja nic z tym nie robi.

 

Jak sprawa wygląda z punktu widzenia kierowcy osobówki? Czy ktoś z Was w ostatnich miesiącach tam był, widział, albo od kogoś znajomego słyszał? Czy jest niebezpiecznie, czy jest problem z wjazdem na prom ( opóźnienia itp. )? Będę jechał z rodziną i dziećmi więc tym bardziej chciałbym wiedzieć, co mnie tam może czekać.

 

Dzięki za wszelki info

 

jacholl

Osobówką idziesz z marszu. DFDS co 2 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.